Dövme
Dövme

Askerde Dövme Sıkıntı Olur mu?

Fiziksel değişimler, askerlik öncesi ne olursa olsun ve aynı zamanda sağlık raporunun askerliğe elverişlidir ibaresi taşıması da buna ilave edildiğinde askerliği yapmada herhangi bir sakınca yaratmadığını belirtmek gerekir. Buna askerlik öncesi dövme ve faça izlerinin de olması dahildir.

Komutanlardan Herhangi Bir Olumsuzluk Gelir mi?

Aslında komutanların sizin dövme ve faça izlerinizle pek ilgileneceklerini söylemek, onca işlerinin arasında gereksiz bir uğraşla ilgilendiklerini söylememize neden olacaktır. Çünkü komutanlar bununla ilgilenmez ve asla bu durumu sizin bir suç veya itaatsizlik yaptığınızla ilişkilendireceğiniz söyleyemeyiz.

Ancak bazı durumlarda bu bazı sorunlara neden olabilir. Mesela bazı askerlik mesleğinin etik ve ruhuna hitap eden görevlerde sizin görevlendirilemeyeceğiniz anlamına gelebilir. Mesela bir köy veya kasabada askerlik yapıyor ve sosyal sorumluluk adına burada görev almanız isteniyorsa; yüzünüzde ya da görünen bir yerinizdeki faça ve dövmeler, kötü örnek oluşturabileceği düşüncesi ile size engel olabilir. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız

Arkadaşlardan Dolayı Herhangi Bir Olumsuzluk Gelir mi?

Aslında bu durum, sizin arkadaşlarınızla olan sosyal ilişkilerinize ve biraz da ortama bağlıdır. Eğer kafaya takmaz ve arkadaşlarınızın yorumlarına pek bakmazsanız, bu durum size olumsuz etki yaratmaz. Nitekim, her ortamda olduğu gibi askerlikte de bu durumunuzla ilgilenecekler muhakkak çıkacaktır.

- Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En Yakın Askerlik Şubesi Nerede?

Askerlik yükümlüleri günümüzde askerlik işlemlerinin bir çoğunu e-devlet sitesi üzerinden yapsa da bir takım iş ve işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekebilmektedir. Hal böyle olunca da herkes en yakın askerlik şubesinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere size en yakın askerlik şubesinin nerede olduğu bilgisini sunan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir