Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Askerde Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Askerde diş ağrısı çekicek

Askerde diş ağrısı çekicek olan arkadaşlarımız için bi kaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. 20li yaşlarda askere alınan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genelde askerdeyken 20lik dişleri ile sorun yaşarlar, bu sorunlar başta olmak üzere ağrı, diş kanaması yapabilir. Oldukça ciddi şiddette ağrı yaşanyanlar bile oluyor. Sizde eğer bu şekilde diş ağrıları ile karşılaşırsanız, bağlı olduğunuz birliğin revir bölümüne başvurarak gerekli tıbbi müdahaleyi ( 20lik Diş Ameliyatı, Diş Çekimi) yaptırabilirsiniz.

Askere gidip diş ağrısı çeken arkadaşlarımız ve ağrıyı nasıl dindirdikleri hakkında başka fikirleri varsa yorum yazma kısmından yorumlarını yazarak diğer arkadaşlarımızı bilgilendirebilirler.

Diş ağrısı başlı başına dayanılması zor bir ağrıdır. Askere gidecek birçok kişi bu konuda endişelenmektedir. Çünkü askerlik yaşını düşündüğümüzde 20lik diş problemlerinin yaşanma ihtimalinin yüksek olduğu bir döneme denk geldiğini görüyoruz. Bu da askerdeyken birçok erin diş problemi yaşama ihtimalini doğuruyor. Kendi evinizde böyle bir sorun yaşasanız belki günlerce ihmal edeceksiniz ’’ belki yarına geçer geçmese o zaman giderim hastaneye’’ cümlesini mutlaka kuracaksınız ama askerlik görevinizi yaparken böyle bir ağrıyı asla ihmal etmek istemezsiniz. Çünkü askerdeyken keyfinize göre kendinizi oyalayacak bir şeyler bulamazsınız orası tamamen bir disiplin çerçevesi içinde yaşanılması gereken bir yerdir. Peki, askerde diş ağrısı nasıl geçer,  bu ağrıyı geçirmek için neler yapabilirsiniz.

Askerde diş ağrısı yaşarsanız askerlik yaptığınız birliğin revir bölümüne gidip şikâyetinizi anlatabilirsiniz. Revirde size gereken kontrol ve bakım yapıldıktan sonra dişinize yapılacak müdahaleye karar verilecektir. Ya dişiniz çekilecektir ya bir tedavi uygulanacaktır ya da gerekli görülen bir başka yöntem uygulanacaktır. Eğer bağlı bulunduğunuz birliğin revir bölümünde diş bölümü yok ise bile sizi mutlaka bulunduğunuz yerdeki bir askeri hastaneye sevk edeceklerdir. Burada sizinle tahmin edeceğinizden daha iyi ilgileneceklerinden emin olabilirsiniz.

Tabi ki tek yöntem tıbbi bir müdahale olmayabilir. Askerdeyken hafif bir diş ağrısı sorunu yaşarsanız bu ağrıyı geçici olarak dindirmek için tuzlu su ile gargara da yapabilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir miktar tuz atıp karıştırın bu tuzlu sudan bir yudum alıp ağzınızın içinde her yere yayılmasını sağlayın ve ortalama 5 dakika kadar bu suyu ağzınızda bekletin daha sonra tükürün bu işlemi birkaç defa yaptıktan sonra diş ağrınızın hafiflediğini fark edeceksiniz. Bunun dışında yapabileceğiniz yöntemlerden biri doktor tavsiyesi üzerine aldığınız bir ağrı kesici içmek olabilir. Ama diş ağrısı kesinlikle ihmale gelen bir şey değildir bu yüzden özellikle askerdeyken diş ağrısı problemi yaşadığınız zaman ilk fırsatta revire giderek bir hekim yardımı almalısınız.

Askerde diş ağrısı çeken askerlerimiz için elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Ama yukarda da belirttiğimiz gibi geçici işlemler diş ağrınızı sadece o anda geçirecektir ya da hafifletecektir diş ağrınızdan tamamen kurtulmak için yapmanız gereken kesin çözüm bir hekim müdahalesidir. Daha kötü sonuçlara neden olmadan diş ağrısı için bir hekim yardımı almanız en garanti yol olacaktır.