Askerde Çene Ameliyatı Olabilir miyim?

Askerde Çene Ameliyatı Olabilir miyim?

3 YILA YAKINDIR TEL TEDAVİSİ GÖRÜYORUM ALT ÇENEM ÜST ÇENEME GÖRE ÖNDE AMELİYATLA GERİ ALINACAK ASKERLİK YAŞIM GEÇTİ AMELİYATIMI NE ZAMAN OLACAĞIMI DA DAHA BELLİ DEĞİL ASKERİYEDE BU AMELİYATI OLABİLİR MİYİM OLAMAZSAM DA TEDAVİ GÖRDÜĞÜM HASTANEYE BENİ GÖNDERİRLER Mİ AMELİYAT ZAMANI.

Askeri hastaneler bir hayli gelişmiş ve gelişmektedir, bu sağlık sorununuz askerde size engel teşkil ederse (ağrı vs gibi) muayene olup sizi ameliyata alabilirler, ancak bunun hakkında net bir şey söylemek çok zor, kararı askeri doktor heyeti verecektir. Sivil hastanede normal ameliyat için izin almanız zor olabilir, yine bu kararı doktorlar ve bölük rütbelileriniz belirleyebilir.

YORUMLAR

 1. Huseyin dedi ki:

  Ben şuan izindeyim alt çenemin ön ceneme gore bayağı önde ameliyat olmam lazım yaparlarmi gatada ?

  1. Admin dedi ki:

   Yaparlar hüseyin bey.

 2. Huseyin dedi ki:

  Ben şuan hakkaride askerim izindeyim çene ameliyatı olmam lazım yaparlarmi

  1. Admin dedi ki:

   Yaparlar, birliğinizin revirine başvurunuz.

 3. Süleyman Baş dedi ki:

  Merhaba. Benim yaşım 18 kasımda 19 a giricem muayneler başladı arkadaşlarım muayene oldu. 1.5 yıldir tel tedavisi görüyorum alt cenem çok önde bayagi. Üst cenemde biraz geride kalmis. Doktor ameliyati 6 ay içinde anca olursun dedi. Muayneler zaten sene sonu bitiyor ben simdi muayene olmasam sene sonu ameliyat olsam düzelmesi uzun sürüyor askere gidemem muayene kacagi sayilirim. Bana bir agri sizi yapmiyor ama ilerde agzim donebilirmis. Sizce ben ne yapayim doktor tecil ettir diyor. Tecil ettirmesem seneye askere gitsem beni orda ameliyat ederlermi?

 4. umut demirhan dedi ki:

  merhaba ben şuan askerim. çene kaymam var. bunu ameliyat ettirmek istiyorum yalnız bulunduğum yerde bunu yapacak kapasitede hastane yok. gata ya nasıl başvurabilirim. üç yıllık bir tedavi süreci varmış benim tedavimin gata da çene ameliyatını hemen yaparlar mı bilgi verirseniz sevinirim…şimdiden teşekkür ederim