Askerlik Sorgulama
Askerin Buluşma Noktası

Asker Arkadaşlarımı Nasıl Bulurum?

0

Askerlik dönemimiz boyunca mutlaka ki asker arkadaşlarımız ve bulunduğumuz yaşadığımız ortam hayatımız da vazgeçilmez anları ele almaktadır. Bu yüzden birçok kişi asker arkadaşlarını internet ortamında aramaktadır. Özellikle de acemi birliğinizi yaptınız ve usta birliğine geçiş yaptığınız da acemi birliğinizde ki arkadaşlarınızı nasıl bulacağınız konusun da ciddi anlam da bir sıkıntı yaşarsınız. Bunun için de yapılması en iyi işlemlerden birisi de asker arkadaşınızı adını soyadını ve memleketine göre aramanızı sosyal medya içerisin de gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle de neredeyse dünya da herkesin kullandığı sosyal medya sitesi Facebook üzerinden asker arkadaşınıza daha rahat bir şekilde ulaşım sergileyebilirsiniz. Bunun için de Facebook içerisin de nasıl bu arkadaşınızı bulacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu işlemi de sizlere resimli olarak anlatacağız ve sizler de böylelikle de daha kısa süre içerisin de sosyal medya sitesinde arkadaşınızı bulacaksınız.

Diyelim ki asker arkadaşınız tekmil verirken Mersin diye tekmili veriyordu. Buradan yola çıkarak kişinin memleketini de öğrenmiş oluyoruz. Yani yapacağımız arama işlemi Mersin iline yönelik olacaktır. Muhittin Topalak arkadaşınız hakkın da Mersin ilin de yapılan yazıları etiketleri ve varsa üyeliğini dahi daha rahat bir şekilde görebileceksiniz.

Resimde de görüldüğü gibi bu isim üzerine yazılan yazıları görebiliyorsunuz ve aynı zamanda da Etiketlenen konum alanında da Mersin ilini seçerek asker arkadaşınıza ulaşmakta daha kolay bir yöntemi seçebileceksiniz. Eğer ki asker arkadaşınız Facebook kullanmıyor ya da kullanmaya engel usta birliğin de telefon internet yasak ise bu arkadaşınıza ulaşmanız için de acemi birliğiniz de ki diğer arkadaşlarınıza ulaşarak kendisi hakkın da bilgi sahibi olup olmadığını sorgulayarak da arkadaşınız bulma yolunda hızla ilerlemiş olursunuz.

Eğer ki tüm bu yollara karşın sizler de hala asker arkadaşınıza ulaşamıyorsanız eğer acemi birliği irtibat numarasını alarak asker arkadaşınızın usta birliğin de nereye çıktığını sorgulayabilir ve bu doğrultuda da karakolların ya da askerlik birliklerinin telefon numarasına ulaşarak asker arkadaşınız bulmuş olursunuz. Arkadaşınız sivil de ve askerlik bitti ise mutlaka sosyal medya alanı bu alanda büyük bir başarıyı elde edecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.