Yüksek Lisans Başvurusu Askerliği Tecil Eder mi ?

Soru: Merhabalar , okulum 2013 Eylül’de bitti ve tecil hakkımı kullanıp askerliği 2015 sonuna kadar erteledim. Yüksek lisans yapmayı düşünüyorum ancak bu sene değil. 2015 Eylül-Ekim aylarında yüksek lisansa başlarsam otomatik olarak tecil uzar mı Teşekkürler..

Cevap: Başvuru ile tecil uzayacağını sanmıyoruz, yüksek lisansa kayıt yaptırdıktan sonra askerlik erteleme işlemleri için askerlik şubesine gitmelisiniz.

Yorumlar (5)
Yorum ekle
 • Demir

  Merhabalar ben de arkadaş ile aynı durumdayım. 2015 Eylülde yüksek lisansa yazılıp 2-3 sene okudum diyelim, sonra o bölümü bırakıp (mezun olmadan) başka bir yüksek lisans programına yazılınca askerliğimi tekrardan 2-3 sene uzatabilir miyim(yaş sıkıntım yok: 24)?

  • admin

   Eğitiminiz için askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

 • Demir

  Merhabalar, yüksek lisansa yazılıp 2-3 sene okudum diyelim, sonra o bölümü bırakıp (mezun olmadan) başka bir yüksek lisans programına yazılınca askerliğimi tekrardan 2-3 sene uzatabilir miyim(yaş sıkıntım yok: 24)? Not: Bu soruyu nereye soracağımı bilemedim

  • admin

   Eğitiminiz için uzatabilirsiniz.

 • Oğuz

  Merhabalar ben lisans mezunuyum ve yüksek lisans planlıyorum 2 aylık tecil süresini kaçırdım 2019 Şubat ayına kadar tecilim bulunuyor şuan tecil ettirebilir miyim bilginiz varmı teşekkür ederim.