Askerlik Tecil İşlemleri ve Sevk

Askerlik Tecil Sorusu: Merhabalar ben 02-10-1985 doğumluyum 2014 haziran lisans mezunuyum.mezun olmadan önce 3 defa askerlik şubesini aradım 85 doğumlu olduğumu ve lisans mezunu olacağımı bildirdim.askerlik tecil hakkım varmı dedim.diplomayı getirdikten sonra 2 yıl tecil hakkin var dediler.bende buna güvenerekten lisans diplomasını götürdum tecil hakkıniz yok dediler.2015 marta kadar tecil yaptılar ve 1-31 mayis sevk tarihi dediler.sorum şu 85 doğumluyum tecil hakkım varmı.1-31 mayis sevk tarihi yazmışlar ne zaman askere götürürler.2016 ya aktarma imkânın varmı.teşekkurler.

Sevk Cevabı: Normal şartlarda 29 yaşa kadar tecil hakkı bulunmaktadır. Ağustos yada Kasım celp ayı içerisinde asker olma ihtimaliniz olacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum ekle
 • Caner Akkurt

  Bugun bana e devletten mesaj geldı askerlık sevk ıslemlerımı bu ayın 31i ne kadar e devlet uzerınden ve 8.8.2014 tarihine kadar suberlerden yaptırabılırsınız dıye.. e devlet uzerınden gırıyorum hıc bır sonuc goremıyorum askerlık sevk ıslemlerıne tıklıyorum

 • fatih sarıyıldız

  ben askerlik durumumu e devletten sorguluyorum fakat hakkımda 1 aylık süre içinde askerlikle ilgili bir durum görülmediği yazıyor.bana askerlik şubesinden 22.07.2014 tarihinde e devletten bakar askere gideceğin yeri ve zamanı öğrenirsin demişlerdi ama öğrenemiyorum, şimdi ne olcak ve ne yapmalıyım?

 • Artun Turan

  İyi günler,

  kısa dönem için karar aldırdım. Ağustos ya da eylül celbinde mi gideceğimi ve ağustos celbindeysem ayın kaçında gideceğimi nasıl öğrenirim?

  AD: Artun Turan
  Dğum Tarihi : 16.05.1990
  Baba Adı : İbahim Turan
  Anne Adı: Buson Zelda Turan
  Doğum Yeri : Altındağü -Ankara

 • Ali Osman

  Merhabalar… 1987 doğumluyum.. 2 sene 6 aydır yoklama kaçağı olduğumu öğrendim..
  ve geçen günde polis gbt sinde kaçak olduğum çıktı tutanak tuttular.. sorum şu ?
  açıköğretim anadolu üniversitesinde kaydım silinmiş ama 2008 de okuduğum işletme bölümüne devam edebilme hakkımın olduğunu öğrenci durum belgesi ile öğrendim.. belge elimde ve 1 sene öğrencilik hakkım olduğu yazıyor.. 15 gün içinde bu belge ile gitsem askerlik şubesine askerliğim tecil olurmu ? tecil olmaz ise beni hemen askere alırlarmı ? çok acil cvp tşkler..

 • muhammet palabıyık

  iyi günler ben myo 2014 mezunuyum ne zaman askeri görevimi yapabilirim yada ne kadar erteleyebilirim bunun haricinde yeni mezunlar kendiliğinden 2 yıl tecilli deniliyor ne kadar doğru?

 • dilaver işler

  tmm