Ağustos Eylül Sevk ve Celp Tarihleri
Ağustos Eylül Sevk ve Celp Tarihleri

Ağustos Eylül Sevk ve Celp Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

Vatani görevini yerine getirmek için birliklerine teslim olacak binlerce asker adayı Ağustos ve Eylül celp ve sevk dönemlerine ilişkin tarihleri merak ediyor. Yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı, erbaş ve er statüsündeki yükümlüler 1 Temmuz tarihine kadar bütün işlemlerini E Devlet üzerinden ya da askerlik şubesi üzerinden tamamladılar.

1 Temmuz tarihine kadar bütün işlemlerini tamamlayan adaylar askerlik yerlerine ilişkin gelecek resmi açıklamayı bekliyor. Milli Savunma Bakanlığı MSB’den gelecek açıklama için kurumun resmi sitesini takip edenlerin sayısı her geçen gün artarken Ağustos-Eylül celp ve sevk dönemleri askerlik yerleri açıklandı mı sorusunun yanıtı da araştırılır oldu. Peki; askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

MSB tarafından yapılan açıklamaya göre; askerlik yerleri Ağustos ayının ilk haftasında açıklanacak. Asker adayları e-Devlet üzerinden sevk yerlerini öğrenebilecekler. asal.msb.gov.tr internet sitesi üzerinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? Ağustos-Eylül celp ve sevk dönemleri MSB askerlik yerleri belli oldu mu, ne zaman belli olur

MSB’nin yaptığı duyuruya göre, askerlik yerleri ağustos ayının ilk haftasında açıklanacak. Adaylar e-devlet üzerinden sevk yerlerini öğrenebilecek.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilecektir.

Askerlik Yerleri Nasıl Öğrenilir?

Bedelli askerlik ve askerlik celp tarihleri ve yerlerini öğrenmek isteyen er adayları e-devlet üzerinden Milli Savunma Bakanlığı’nın yayımladığı bilgileri görüntüleyebilecek.

- Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En Yakın Askerlik Şubesi Nerede?

Askerlik yükümlüleri günümüzde askerlik işlemlerinin bir çoğunu e-devlet sitesi üzerinden yapsa da bir takım iş ve işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekebilmektedir. Hal böyle olunca da herkes en yakın askerlik şubesinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere size en yakın askerlik şubesinin nerede olduğu bilgisini sunan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir