Ağustos Celbinde Yedek Subay Olur muyum ?

Ağustos Celbinde Yedek Subay Olur muyum ?

Soru: Merhaba Sayın Yetkili; Doğum tarihim 19-07-1992 Makine Mühendisiyim. Askerlik için ASAL’a gidip muayene ve başvurma işlemlerini yaptım. Başvurma işlemlerinin ardından elime bir kağıt verdiler bu kağıtta Ağustos 2014 Celp dönemi gözüküyor ve ben yedek subay olmak istiyorum seçeneğini işaretlemiştim. Şimdi benim askere gitmem kesin olarak Ağustos 2014 müdür yoksa değişebilir mi gitmeme ihtimalim nedir ? Teşekkürler İyi çalışmalar.

Cevap: Değişme ihtimali tabiki var, ancak en geç kasım celp döneminde asker olursunuz. Temmuz 20’sinden sonra askerlik yerleri açıklandığında sistemi kontrol ediniz.

YORUMLAR

  1. ferhat demir dedi ki:

    1985 Agustos ta yedek subay olarak başvursam ne zaman askere giderim

  2. kaan emre dedi ki:

    mrhb 4 yıılık üni. mezunuyum. asteg olarak askerlik yapmak istiyorum , kasım şubat yada mayıs celbinde çıkma ihtimali nedir

  3. Erdem Polat dedi ki:

    Selamlar, ben kasım celbinden sonra erken sevk istedim. Yedek subay olmak istediğimi de belirttim. Askerliği ya kısa dönem ya da uzun dönem olarak yapacağım ama çevremde yedek subaylık sınava tabi olduğumu çok kez duydum. Böyle bir sınav durumu var mıdır, varsa takibini nasıl/nereden yapabilirim?