23 Temmuz 2018 , Pazartesi

Açık Lise İçin 2 Yıl Askerlik Tecili

Soru: Ben askere gitmek istiyorum diye dilekçemi doldurdum form verildi önüme onlarıda doldurdum , sağlık raporu belgesi verdiler, sağlık raporunu alıp gelirsin dendi. Ben açık liseden 2 yıl uzattırabiliyormuşum bu bilgiyi yeni edindim, dilekçemi iptal ettirme hakkım var mı henüz sağlık raporumu götürmedim.

Cevap: Merhaba, askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil ettirmek istediğinizi belirtiniz. Muhtemelen erteleyeceklerdir. Ancan bunu en kısa sürede yapmanızı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

Özel Hastane Raporu Askerde Geçerli mi?

Özel veya vakıf hastanelerinden alınan raporlar hiçbir şekilde askerlik sürecinde geçerli değildir. Askere başlangıçta yaşanan …

18 yorum

 1. peki tecil ettikten sonra sınavlar askeriye tarafından kontrol ediliyor mu? 2 yıllık zaman içerisinde tecili bozarsan sonucu ne olur? hemen alırlarmı?

 2. ben 1996 dogumluyum ama Tc emde 1999 yazıyordu gittim buyuttum şimdi 96 yım açık öretim okuyorum tecil edebilirmiyim. eyer tecil ediyorsamda na zaman edebilirim

  • admin

   Askerlik şubesine hemen başvurarak askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

   • Merhaba,

    Ben 22.03.1996 doğumluyum ve 2 yıl üniversite okumak istiyorum.Aslerliğimi ne zaman tecil ettirebilirim ve tecil için neler gerekli ?

    Şimdiden teşekkürler

    • Merhabalar, Size en yakın Askerlik Şubenize Gitmenizi muayane olmanızı tavsiye ederiz. Öğrenci belgeniz ile askerlik şubenize giderek tecil işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 3. ben yaşımı buyuttum 1996 yaptım acık örettimde okuyorum tecil edebilirmiyim. ediyebiliyorsamda ne zaman tecil edebilirim

 4. ömer irfan güneş

  Merhaba, daha önce de yazdım ama cevap alamadım. İki yıllık mezunum ve işletme bölümüne geçtim askerliği tecil ettirdim dönemim uzadı ama bitmeden önce yurtdışına çalışmaya gidecek gibiyim okulu dondurup gitsem engel çıkarmı giderken cıkmazsa asker kaçağı olur muyum?

  • admin

   Herhangi bir engel çıkmayacaktır. Çalışmaya başladığınız da da oradaki konsolosluğa giderek askerliğinizi tekrar tecil ettirirsiniz.

 5. iyi günler baktıgımda benim durumumda olan kimse yok ben askeri biraz erteletmek istiyorum maddi yönden dolayı borclarım var mesleki açık öğretim lisesine kayıt yenilemeyi unuttum ve 1995 dogumluyum samsun bafra kütüğüm agustos ayında gidiliyormuş fakat benim üniversite tercihim var üniversiteyede gidicem bu durum nasıl olucak eylülde kayıt yenileme gidicem şuan yoklama kacagı olarak görünüyorum bunun için bilgi verirseniz cok sevinirim askere giden kardeşlerimede hayırlı tezkereler

 6. 22.03.1996 Doğumluyum.Askerliğimi ne zaman tecil ettirebilirim?

  • Merhabalar, Öğretim kurumlarından herhangi birisine kaydınız var ise öğrenci belgeniz ile en yakın askerlik şubenizde tecil yaptırabilirsiniz.

 7. merhaba ben universite bir terkim. suan calisiyorum 1994 dogumluyum. daha once askerlikle ilgili hicbir ugrasta bulunmadim. universiteden kaydim silindimi silinmedimi bilmiyorum. askerligimi nasil tecil ettirebilirim

 8. Merhaba arkadaşlar.Benim bir sorum var ben tecil için şubeye gittim. Üniversiteden mezuniyet belgemi almam gerekiyordu.Yaz stajım olduğu için mezuniyet belgem henüz yok.Aofe kayıt olmam için tecil belgesi gerekiyor.Şube bana Tasnif Dışı diye bir belge verdi.Bu belgeyle kayıt ol dedi.Ben bu belgeyle kayıt olabilirmiyim.

 9. MERHABA 1995 DOĞUMLUYUM BU KASIMDA GİTMEM GEREKİYORDU ASKERLİK YERİM ACIKLANMADAN 07 EKİMDE ŞUBEYE GİDEREK TECİL ETTİRDİM 35c-1 yurtiçi öğrenci BELGEMİ ALDIM 31,12,2016 A KADAR TECİLLİ OLDUĞUMU SÖYLEDİLER VE ŞUAN E DEVLETE GİRDİM ASKERLİK YERİM ACIKLANMIŞ BU NE ANLAMA GELİYOR ?

 10. açık öğretim lisesinde kaydım var aktif olarak öğrenciyim. askerlik şubesine tecil için başvurduğum zaman muayane olmam gerekiyor mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir