Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Acemi Birliğinde Cep Telefonu Serbest mi?

Askerlik görevini yerine getirmek

Askerlik görevini yerine getirmek için acemi birliğine gitmeye hazırlanan asker adayları gündemde olan cep telefonu serbestliği ile ilgili bazı soruları merak etmektedir. Artık askerde cep telefonu serbestliğinin geldiğini duyuran Turkcell, askercell adında yeni bir hat çıkartarak askerlerin aileleri ve sevdikleri ile konuşabileceklerini duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde;

Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleri ile olan iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla; kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelinmiştir. Uygulamanın başlamasıyla birlikte erbaş ve erlerimiz özellikleri Türk Silahlı Kuvvetlerince belirlenmiş ve onaylanmış cep telefonlarıyla belirli saatlerde ve belirlenmiş numaralarla aileleriyle konuşma imkânına kavuşacaktır.

Ancak henüz acemi birliğinde bu yasanın faaliyete geçtiğine dair net bir bilgi olmamakla birlikte, ilerleyen günlerde Kışlada Cep Telefonu serbestliği ile ilgili bir duyuru yayınlanır ise bizde bu konu altından sizinle paylaşacağız.