Acemi Birliğinde Cep Telefonu Serbest mi?

27 Nisan 2015 Pazartesi, 12:23
acemi birliginde cep telefonu serbest mi 642x320 - Acemi Birliğinde Cep Telefonu Serbest mi?

Askerlik görevini yerine getirmek için acemi birliğine gitmeye hazırlanan asker adayları gündemde olan cep telefonu serbestliği ile ilgili bazı soruları merak etmektedir. Artık askerde cep telefonu serbestliğinin geldiğini duyuran Turkcell, askercell adında yeni bir hat çıkartarak askerlerin aileleri ve sevdikleri ile konuşabileceklerini duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde;

Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleri ile olan iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla; kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelinmiştir. Uygulamanın başlamasıyla birlikte erbaş ve erlerimiz özellikleri Türk Silahlı Kuvvetlerince belirlenmiş ve onaylanmış cep telefonlarıyla belirli saatlerde ve belirlenmiş numaralarla aileleriyle konuşma imkânına kavuşacaktır.

Ancak henüz acemi birliğinde bu yasanın faaliyete geçtiğine dair net bir bilgi olmamakla birlikte, ilerleyen günlerde Kışlada Cep Telefonu serbestliği ile ilgili bir duyuru yayınlanır ise bizde bu konu altından sizinle paylaşacağız.

Yorum

  1. Avatar

    Sıla atılgan

    12 Temmuz 2016 at 18:19

    Android kullandirmiyolarmis fakat kamerasiz telefonu da zar zor kullandiriyolarmis askercell olduğu halde…doğu bölgesinde olduğu için izine de gelemiyo konusamiyoruz.. 2-3 gun kesinlikle yasiyomu yasamiyomu bilmiyoruz bunun için bimere şikayette bulunabilirmiyim

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir