Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Acemi Birliği Sorgulama

Bu haberin fotoğrafı yok

Ülkemizde sürekli gelişmekte olan internet teknolojisi ile bir çok işlemi bilgisayar başından kolaylıkla halletmek mümkün. Bunlardan biraz bahsetmek istiyorum.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de E-Devlet sisteminin devreye girmesi ile bir çok işlem devlet dairelerine gitmeden evinizde iş yerinizde bilgisayar ve internet olan tüm ortamlarda gerçekleştirilebilmekle beraber zamandan da çok büyük kazanç sağlanmakta.

E-devlet sisteminde vergi ödemelerinden mahkeme sosyalarına, trafik cezalarınızdan , kredi borçlarınıza, ssk dökümlerinizden askerlik sorgulama ya kadar bir çok işlemi halledebilirsiniz.

Askerlik Sorgulama işleminden de biraz bahsetmek gerekirse, öncelikle ptt şubesinden alacağınız kişisel e-devlet şifreniz ile internet sitesine giriş yaparak Milli Savunma Bakanlığı başlığı altından Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmından acemi birliği sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet Acemi Birliği Sorgulama işlemi ile ilgili olarak sitemize gelen bazı acemi birliği sorgulama sorularını siz değerli asker adayları ile paylaşmak istiyoruz, acemi birliği sorgulama sorularının cevapları kişilerin özel mail adreslerine gönderilmiştir.

  • askere tam olarak ne zaman gideceğim…
  • 94 erzurum çat kütük 3 tertip gidicem ama 3 tertibinde kendi içinde 1-2 devresi varmış varmı böyle bişey
  • merhaba admin ben 2013 nisan ayında muayene oldum saglık raporu falan meslek sorudlar goturudm komutana imzallattım memura verdm 2014 ağustoz ayında askersin dediler ama bana hic bir belge vermediler.. herhangi bir kağıt falan vermeleri gerkiyormuydu 1 ay kaldı bir porblem çıksın istemiyorum ??
  • merhaba ben 13-01-1994 dogumluyum .10-06-2013 tarihinde muayene oldum normal kutugum agustosta gönderiyor ama ben şubatta gitmek için erken sevk dilekçesi verdim ama çıkmadı şimdi ağustosta kesin askere gidermiyim ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler .
  • Ben üniversite 4. sınıfı bıtırmiş ama tek dersi kalmış biriyim. askerlik durumum muaf mı gözükür ne zamana kadar bu devam eder tek dersi verdikden sonra hemen askerliğim gözükürmü.
  • Ben tecilimi bozdurdum e devletten askerlik sorgulamaya girdiğim zaman hakkınızda herhangi bir sınıflandırm sonucu bulunmamaktır diye yazı çıkıyor bu nedemek ? Yardımcı olursanız sevinirim
  • İyi akşamlar ben 89/3 olarak vatan görevimi yaptım yalnız geldiğimde askerlik şubesine gittim ewraklarım gelmemiş 1 ay sonra gel dedi bende bi daha gidemedim 4 sene oldu ben geleli herhangi bi sıkıntı olurmu ceza gibi
  • 2008 yılında ceza evine girdim birfiil 6 senedir yatıyorum.tamamen 23-12-2016 tarihinde cezam bitecek.Benim askerlik dururmum nasıl olacaktır.5 sene üstü ceza yatanın askerlik görevini yapma zorunluluğunun olmadığını öğrendim bu konuda bana cevaplarınız yazarsanız sevinirim.İyi çalışmalar dilerim. Emrah KOCA
  • İyi günler.Ben Semih Coşan.26 Nisan 1990 doğumluyum.Açıköğretim fakültesinde işletme son sınıf öğrencisiyim.Bu dönem 1 tane dersten kaldm ve 20 temmuzda tek ders sınavına gireceğim.Sınav sonuçları açıklandıktan sonra ağustosta askerlik başvurumu yapsam acaba askerliğim hemen çıkar mı?Ya da en erken askerliğim ne zamana çıkar.Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.
  • Lisans mezunuyum.kasımda değil eylül ayında askere gitmek istiyorum.eylülde alırlar mi beni.ne yapmam gerekiyor.

Not: Askerlik Yerinizi öğrenebilmeniz için askere gideceğiniz celp ayı içerisinde sorgulama yapmanız gerekmektedir. Tecilli durumdaysanız, acemi birliğinizi öğrenemezsiniz.