Acemi Askere Eziyet
Acemi Askere Eziyet

Acemi Askere Yapılan Eziyetle İlgili Soruşturma!

Sosyal medyada gündem olan videoda acemi bir askere yapılan eziyet sonrası Bakan Hulusi Akar inceleme talimatı verdi.

Sosyal medyada dolaşan bir videoda acemi bir askere yapılan eziyet binlerce kullanıcının tepkisini çekti.

Birçok kullanıcı videoyu paylaşıp CİMER ve İçişleri Bakanlığı’na şikayette bulunduklarını ifade etti. Ancak videonun tarihi YouTube’da 9 Nisan 2020 olarak görülüyor. Videonun yaklaşık 2 ay sonra neden gündem olduğu ve görüntülerin nerede çekildiği bilinmiyor.

Bakan Akar’dan İnceleme Talimatı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüntüleri sosyal medyada yer alan askerlere ilişkin inceleme talimatı verdi.

Sosyal medyada yer alan ve tepki çeken, bir askere daha kıdemli diğer askerlerce yaptırılan bazı hareketlerle ilgili görüntüler üzerine Akar, ilgili birlik komutanları tarafından olayla ilgili inceleme başlatılmasını istedi.

- Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

En Yakın Askerlik Şubesi Nerede?

Askerlik yükümlüleri günümüzde askerlik işlemlerinin bir çoğunu e-devlet sitesi üzerinden yapsa da bir takım iş ve işlemler için askerlik şubelerine gitmek gerekebilmektedir. Hal böyle olunca da herkes en yakın askerlik şubesinin nerede olduğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda sizlere size en yakın askerlik şubesinin nerede olduğu bilgisini sunan ve Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan [...]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir