96/3 Tertiplerin Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

96/3 Tertiplerin Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2016 yılının Ağustos ayı celp dönemi 96/3 olarak belirlenmiştir. 1996/3 tertiplerden önce 1 ve 2. celp dönemlerinde Şubat ayı ve Mayıs aylarında 1996 doğumlu tertiplerin askerlik yerleri açıklanmış ve o celp dönemlerinde askere gidecek olanlar birliklerine teslim olmuşlardır.

96/3 olarak askere gidecek olan askerlerin askerlik yerleri de kısa bir süre sonra açıklanacaktır. 96/3 Askerlik Yerleri açıklanmadan önce Askerlik sorgulama işleminin nasıl yapılacağını sizler için anlatmak istiyoruz.

96/3 Askerlik Yeri Sorgulama Nasıl Gerçekleşir?

Askere gidecek olan adayların öncelikle sorgulama yapabilmeleri için kişisel şifrelere ihtiyaçları olacaktır. Kişisel şifrelerinizi En Yakın Ptt Şubelerinden alabilirsiniz. Eğer ptt şubesine gitmeye vaktiniz yok sa ve internet bankacılığı kullanıyorsanız, kişisel internet bankacılığınız üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yapmanız ardından bir kaç önemli adımdan sonra artık askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi o adımlardan bahsedelim;

er-siniflandirma-sonucu-sorgulama

Er Sınıflandırma Sonucu Sorgulama

Askerlik Sorgulama sistemine giriş yaptıktan sonra sırasıyla:

 • e-Hizmeler
 • Milli Savunma Bakanlığı
 • Asal Sevk İşlemleri
 • Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve Asal Sevk Başvurusu

başlıklarını sırası ile kullanarak 96-3 askerlik yeri sorgulama işleminize ulaşabilir, askerlik yapacağınız acemi birliğinizi öğrenebilirsiniz.

Tabi ki askerlik yeri sorgulama işlemi her an yapılmamaktadır. Belirli tarih aralığı vardır. Normalde celp aylarından ortalama 15 gün önce gerçekleşmeye başlar ve yaklaşık 1 hafta boyunca sorgulanabilir. Tahminlerimize göre 96/3’lerin askerlik yerleri Temmuz ayının 15’inden sonra açıklanacaktır. Sorgulama işleminizi ilgili askerlik sorgulama bağlantılarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Hepinize hayırlı teskereler diliyoruz.

Not: Aklınıza takılan tüm soruları alt kısımdan sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Mehmet emin Demirdağ dedi ki:

  Ben muane oldum hangi ayda gidecegimi bilmiyorum

 2. Hıdır uçar dedi ki:

  Hangi ayda askere gidecem

  1. Admin dedi ki:

   Hangi ayda askere gideceğinizi Nüfus Cüzdanınızdaki kütük il ve ilçesine bakarak 2016-2017 celp dönemlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

 3. berk dedi ki:

  merhaba . 96/3 askerlik yeri ne zaman belli olacaktır. hangi tarihte

 4. AHMET ŞENAVCU dedi ki:

  ASKERLİK YERLERI HERKESIN FARKLI ZAMANDA MI ACIKLANIYOR MESELA BAZI KISILERIN ACIKLANMIS ASKERLIK YERLERI 1 HAFTA BOYUNCA HERHANGI BIR ZAMANDA MI BELLI OLACAK O AKLIMA TAKILDI BENIM KISA DONEM ASKERLIK YAPICAM BU ARADA O YUZDEN MI TARIHLERI FARKLI

 5. Mahmut dedi ki:

  Selamünaleyküm Beyler şimdiden hepimize hayırlı uğurlu olsun diyorum ben e devlete girdiğimde askerlik durum belgesi sorgulatdigimda bana “””AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/08/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
  ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR “””
  Diyor bana açıklamasını yaparsanız sevinirim allah rahmeti üzerinizde kazasız belasız gidersiniz

 6. Bural dedi ki:

  arkadaşlar b grubu olarak eylül’de manisa merkez olarak askerlıgım cıkmıstı fakat suanda e devlette benm askerliğim çıktığı yer gözükmüyor nedenini bilen varmı ?