96/3 E-Devlet Askerlik Sorgulama

212

Güncelleme: İlgili kısımları kullanarak E-Devlet Askerlik Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Askerlik yerleriniz açıklanmıştır.

2016 yılının 3.Celp dönemi 96/3 tertiplerin askerlik sorgulama işlemleri hakkında bilgi alabileceğiniz konumuzda, kişisel e-devlet şidresinden, askerlik yerleri, sülüs belgesi alma gibi işlemlerin anlatımına ulaşabilirsiniz.

1996 doğumlu T.C. Erkek Vatandaşlarından askere gidecek olan ve celp ayı Ağustos olan adaylar, öncelikle askere gitmeye hak kazanmak için işlemlerini eksiksiz olarak yerine getirmek zorundalar. Bu işlemlere alt kısımdan sırası ile bahsedeceğiz.

96-3-e-devler-askerlik-sorgulama
96/3 E-Devlet Askerlik İşlemleri

96/3 Olarak Askere Gitmek İsteyenlerin Yapması Gereken İşlemler

Öncelikle, herhangi bir tecil durumları var ise, bu tecili kaldırmaları gerekmektedir. Tecil işleminizi kaldırmak için askerlik şubelerine başvurmanız gerekmektedir.

Tecil işleminin kalkmasının ardından askerliğe elverişli olup olmadığınızı belirleyecek olan askerlik muayenenizi yaptırmanız gerekmektedir. (Yaptıranlar Direkt Aşağıdaki Maddeye Geçebilirler)

Muayene sonrasında askerliğe elverişli olan adaylar, tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlayıp askerlik işlemlerini başlatmak adına askerlik şubesine başvuruda bulunarak Muhtemel Sevk Belgelerini alabilirler.

Celp dönemi Ağustos ayı olmayan adaylar, Erken Sevk Dilekçesi verebilirler.

Bu işlemler en geç 15 Nisan 2016 tarihine kadar yapılmalıdır. (Tarihte değişiklik Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılabilir.)

Tüm işlemlerini eksiksiz olarak tamamlaran TC Erkek Vatandaşları, artık celp dönemi olan 96/3 Ağustos ayı celp dönemini beklemeye başlayabilirler.

96/3 Askerlik Sorgulama İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılmaktadır?

Askerlik yerlerinin açıklanmasına kısa bir süre kala öncelikle kişisel şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir, şifre almak için PTT şubelerini kullanabileceğiniz gibi ayrıca İnternet bankacılığı kullanan bireyler, direkt olarak o bilgiler ile de sisteme giriş yapabilirler.

Askerlik sorgulama işlemi tahminimize göre 15 Temmuz 2016 tarihinde hizmete açılacaktır. Bu tarih daha erken de olabilir, daha geçte olabilir. Kesin tarih açıklandığında bu konu altından siz değerli asker adayları ile paylaşacağız. Siz yine de ara ara E-Devlet Askerlik Sorgulama işlemleri için bağlantıları kullanarak askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama işlemi Sisteme giriş yaptıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı ana kategorisi altında bulunan Asal başlığı altında Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmından yapılmaktadır.

Değerli 96/3 Terip Asker adayları, bu konu ile aklınıza takılan tüm soruları alt kısımdan bizlere sorabilir, sorularınıza ayrıntılı cevaplar bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan diğer konuları ve başlıkları inceleyerek bilgi alabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Şimdiden Hepinize İyi Hayırlı Teskereler Diliyoruz.

Güncelleme: İlgili kısımları kullanarak E-Devlet Askerlik Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Askerlik yerleriniz açıklanmıştır.

110 Yorumlar
 1. umut umut diyor

  admin merhaba benim bir sorum olacak tecil bozdurdum bu ağustosta askere gidiyorum komando olmak ister misin sorusuna evet dedim lisanslı kick boks sporcusuyum bu belgemi vermek istedim ama görevli memur bu branşın sistemde görünmediğini söyledi lisansımı kabul etmedi komando olmak için sporcu lisansı faydalı demişlerdi ne yapmam lazım cevap verirsen sevinirim

  1. Admin diyor

   Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Askerlik şubeniz sizi bilgilendirmiş. Yapabileceğiniz bir işlem olduğunu sanmıyoruz. Komando olabilir veya olamazsınız, bu durum askerlik yerleri açıklandığında belli olacaktır.

  2. ERDEM YILDIRIM diyor

   UMUT UMUT KARDES SEN TECİLİ NE ZAMAN BOZDURUDN DA AGUSTOSTA GİDECEĞİN KESİNLESTİ

 2. Furkan kırca diyor

  92 doğumluyum önlisans mezunuyum tecilmi 2016 ocak ayında kaldırdım ocak ayında muayenede oldum mayıs ayında almadılar kütük 4 gönderiyor sizce ağustos ayında alırlar mı ? Teşekkürler

  1. Admin diyor

   Erken sevk dilekçesi verdiyseniz 1996/3 Asker olarak alınma ihtimaliniz olabilir, vermediyseniz Kasım ayı celp döneminde kesin asker olma ihtimaliniz yüksektir.

  2. Engin Zurnacı diyor

   1993 KASTAMONU ARAÇ NUFUSUNA KAYITLIYIM ÖNS LİSANS MUZUNUYUM TECİLİMİ BOZDURDUM AĞUSTOS AYINDA ASKERE ALINMA DURUMUM NEDİR ACABA ? KOMANDO OLMAK İSTERMİSİN SORUSUNA EVET DEDİM ETKİSİ OLURMU.

 3. ferdi turan diyor

  1996 doğumluyum 96/3 ama engelli mağşı alıyorum yeni ilk mağşımı alıcam %53 işitme testim var askere gidermiyim acaba acil cevapbekliyorum.saygılar

  1. Admin diyor

   Merhaba, şu durumda 96/3 tertip olarak gidemeyebilirsiniz, askerlik muayenenizi yaptırmak için başvurun, muayene sonrasında durumunuz hakkında karar verilecektir.

 4. nasuh öztürk diyor

  benim oğlum 96 3 asker acemi birliğini öğrene bilirmiyim

  1. Admin diyor

   Evet 96/3 acemi birliklerini öğrenebilirsiniz. Ancak henüz açıklanmadı, Temmuz ayı içinde açıklanacaktır.

 5. yavuz egın diyor

  sakarya ferızlı 90 dogumluyum ocakda tecılım kaltı subeye gıttım martda gel muayene oldedıler oldum mayıs celcıne gıdemedım agustos celbıne gedermıyım kesın teşekkurler.

 6. Mehmet aka diyor

  96 doğumluyum kasımda askerliğim var tecil ettirebilirmiyim orta okul mezunu

 7. Poyraz cetin diyor

  Hocam simdi bana kagit geldi ben gitmedim nisan ayinda 4 gitmem gerekiyordu simdi ben lys yuzunden gitmedim ne yapmaliyim cezayi islem odermiyim kacakta sayiliyormuyum

  1. Admin diyor

   Merhaba, her ikisi de olabilir. En kısa sürede askerlik işlemlerinizi yaptırınız.

 8. Kemalpaşa 3534 diyor

  İyi günler kütük 6/3 gönderiyor ama daha erken gitmek için ocakta erken sevk istedim mayıs çıkmadı celp dönemi ağustos gidermiyim yoksa erken sevk istedim için kasima mi atarlar

 9. ibrahim turgayci diyor

  merhaba adım ibrahim ve soy adım turgayci ben şuhan hazır askerim 2 ay sonra gidiyorum doğum tarihim budur ve doğdum yer izmir konak izmir de doğdum ve diyarbakırlıyım İlçe sur mahalle köyü Cevatpaşa mahallesi. 26.05.1996 Allah Devletimizi Korusun ve Tertiplerimize sağlık ömür versin iyi günler by .

 10. mehmet cetiner diyor

  Ben 23 mayis tarihinde islemleri mi yaptim.. 4 yillik fakulte mezunuyum ve tecilimi bozdurdum.. 28.07.2016 tarihine kadar askerlik islmeleri ile ilgili sakincasi yoktur yaziyor. Ve verilen kagitta celp donemi agustos 2016 yaziyor.. Ağustos ayinda askere gidermiyim

 11. Doğan Şaşmaz diyor

  Hocam 96\3 acemi birliği yerini kesin hangi tarihte belli olur.. Artık Sabırsızım

  1. Admin diyor

   2016 yılı Temmuz ayı içinde askerlik yerleri 96/3 tertipler için belli olacaktır.

 12. Behçet tanar diyor

  Askerlik yerimi öğrenecem

  1. Admin diyor

   Tabi gerekli alanları kullanarak belirtilen süre içinde 96/3 askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

 13. DEVRAN diyor

  Merhaba 10.12.1996 doğumluyum askerligim şuan tecilli celp dönemim 96/3 ağustosa denk geliyor lise diplomasını daha almadıgım için tecilimi bozdurmadım tecili ne zaman bozdurmam gerekiyor ağustosda gitmem için ?

 14. Ezgisu e diyor

  Abim evin tek erkek çocuğu usta birliği Şırnağa çıktı da dilekçe vererek yerini değiştirme imkanımız var mı acaba varsa nereye başvuru yapmalıyız?

 15. muhammed orhan diyor

  93 dogumluyum , önlisans okuyorum , mayis 2016 da tecili bozdurdum , agustosda alınırmıyım ? Yada alınmak icin napmalıyım ?

 16. Kadir Çelik diyor

  Sayın Admin Ben Şubatta Tecil bozdurdum mayısta almadılar agustosa kaldım ve benim kütük ocakta yolladı benim 3.devre gitme şansım ne kadardır ? Ve tekrardan gidip muayeneye girmem gerekiyo mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

 17. Kemalpaşa 353qm diyor

  Admin kütük ağustos yolluyor erken sevk dilekçesi verdim mayıs çıkmadı kasima atarlarmi erken sevk dilekçesi verdim diye şubedeki kadın ole demişti. Ağustos ta cikmassa diye

 18. Ahmet Adana diyor

  Hocam bi sorum olacak benim sevk kagidimda 04.08.2016 tarihine kadar askerlik islemlerinde bi sakincasi yoktur diyor ben bunu anlamadim gerekli bi bilgi almak istiyorum sizden ??

 19. Ahmet Adana diyor

  Hocam bi sorum olacak benim sevk kagidimda 04.08.2016 tarihine kadar askerlik islemlerinde bi sakincasi yoktur diyor ben bunu anlamadim gerekli bi bilgi almak istiyorum sizden ?? agustos da b grubu goturmezler buyuk ihtimalle degil mi ?? o tarihe bakilirsa

 20. Emre Akan diyor

  Hocam 96 dogumluyum muayenemi martta oldum ne zman gonderirler askere ogrenebilirmiyim?

 21. mücahit aslan diyor

  meraba admin muayene oldum askerlik kagıdımda sevk tarihim agustos 4 yazıyo ben agustos 4 te kesın askere gidebilirmiyim

 22. burak çakır diyor

  Ben nisan 19 da kaldirdim celp dönemi agustos 2016 yaziyor sevk tarihi 01.08.2016 yazıyor gidermiyim sen en geç 15 nisan yazmisin yanlışlık var galiba 15 mayıs benim bildiğim

 23. Dogan Can diyor

  Hocam benim sevk kagidinda 01.08.2016 tarih yaziyo e devlette ise 04.08.2016. Bu b grubu gonderme ihtimali olmaz degil mi

 24. irfan korkmaz diyor

  irfan korkmaz 96/3 acemi yereim nersi cıktı

  1. Admin diyor

   96/3 tertiplerin askerlik yerleri henüz açıklanmamıştır.

 25. Furkan Arslan diyor

  Ptt kartlar ne zaman basılmaya başlar acaba

  1. Admin diyor

   Basımlar gerçekleştirilmiştir, kısa süre içinde gönderilecektir.

 26. samet diyor

  muayne oldum ancak bana kağıt verılmedı e devlette ise sınıf ver tertibat beklıyor yazıyor bunun açıklaması nedır

  1. Admin diyor

   Askerlik yeriniz açıklanacaktır.

 27. Rıdvan Punar diyor

  ASKERLİK DURUM BELGESİ SORGULAMA SONUÇLARI (*)
  AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 04/08/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. bu ne anlama geliyo

  1. Admin diyor

   04/08/2016 bu tarihe kadar askerliğini tecilli gözükmektedir. Bu tarihten sonra askerlik şubesine giderek askerlik işlemlerinizi yaptırmalısınız.

   1. süleyman diyor

    bu yazı bende de yazıyor da burda tecilli oldgnu belirtmemektedir bn mi yanlış anlıyorum acaba ?

   2. harun diyor

    askerlik islemleri derken ne yapmamiz gerekiyorr

    1. Admin diyor

     Askerlik şubenize gitmeniz gerekiyor.

   3. süleyman diyor

    bendede aynı durum söz konusu şubeyle irtibata geçtim tecilimi bozdurdum dedim ancak hala bu yazı yazmaktadır dedim yok dedi teciliniz yok fln dedi durum karışık

 28. Rıdvan Punar diyor

  yeni ben 3 gitmiyorum

 29. Dogan Can diyor

  08.04.2016 tarihinden sonra bi daha mi tecil bozdurcaz. Ben nisanda bozdurmustum. Sevk kagidonda verilen tarih 08.04. Agustosda gonderrler mi. Acil Cevap verirseniz sevinirim

 30. Osman diyor

  Merhaba ben 1996 doğumluyum ve normalde 96 ya 2 gitmem lazımdi tecil ettirdim ve 1 ay sonra geri bozdurdum bana askeri şube agustosta gideceksin dedi doğrumudur ? Kasım olmasında ??

 31. MUSTAFA diyor

  EDEVLET TEN ER SINIFLANDIRMA SONUCU SORGULAMA VE ASAL SEVK BAŞVURUSU KISMINA GİRİYORUM . SİSTEMDE YAŞANAN BİR TEKNİK AKSAKLIK NEDENİ İLE İŞLEMİNİZ TAMAMLANAMADI DİYOR .HER GÜN GİRİYORUM AYNI 96/3 AĞUSTOS DA GİDİCEM.ASKERİ ŞUBE TEMMUZ AYININ SON HAFTASI YERLER AÇIKLANIR DEDİ AMA BENİM SİSTEM BÖLE Bİ SINTI ÇIKARIYO . YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM .TEŞEKKÜRLER

  1. Admin diyor

   Yoğunluktan dolayı bu şekilde. Ara ara bağlantıları kullanarak askerliğinizi sorgulayabilirsiniz.

 32. sadrettin diyor

  s.a admın sulus kagıdını ne zaman ala bılırız calıştıgım şirkete werecemde net bır tarıh warmı tesekkurler

  1. Admin diyor

   En geç 15 Temmuz günü açıklanacaktır. Sülüsünüzü de bir kaç gün içinde alabilirsiniz.

 33. Hamza diyor

  Abem ben 120gün askerlik yaptım ondan sonrada kilodan çürük aldım herhangibi Tanzimat alabilirmiyim

  1. Admin diyor
 34. Deniz diyor

  Sayın admin Merhaba; Ben 96/3 tertip askere gideceğim. Düz tabanım ve iki ayagımdan daha önce çekiç parmak ameliyatı oldum. Yürürken ayaklarım ağrıyor. Askeri hastane elverisli raporu verdi. Askere gidince benim durumum ne olur, ne yapmam gerekir.

 35. kadir alyaprak diyor

  ben 1996/3 gideceğim teslim tarihim 04/08/2016 görünüyor fakat yerimi bilmiyorum nereye gideceğim öğrenmek istiyorum

  1. Admin diyor

   96/3 Askerlik Yeri henüz açıklanmadı, kısa bir süre sonra (her an) açıklanacaktır. Sorgulama işlemini ara ara gerçekleştiriniz.

 36. Levent diyor

  Meraba rahatsız ediyorum ama . Edevlet den haziran ayının 8 inde bakmıştım e devlette Haziran ayının 10 una kadar askeri sevk işlemlerinizi yaptırınız diye bi yazı vardı askeriyeye gittigimde 9 da gitim ve ANKARA ALTINDAGYA girdim ve bayana böyle böyle söyledim dediki devlet böyle bişi yazmış ama temmuz ayında gelmen gerekiyor dedi bide ben 4 biliyordum kendimi geçen sene nisanda erken gitmek için dilekce verdiydim muayene olurken nisan ayında yaptırdıydım muayenemi ve bi ihtimal tutar demişti erken gitme dilekcesi acaba bu yıl gittigimde haziran ayında 9 unda bayan dediki 3 gözüküyosun temmuzda gelmen gerekiyo devlet o yazıyı öyle koymuş dedi ve 10 undan sonra e devlete geri baktım o yazı yoktu bakım felan yazıo edevlette sayfada sorun var gibisinden acaba erken gitme dilekcesi tuttumu onu çok merak ediyorum 3 gözüküyorsun dedi şaşırdım bi yardımcı olabilirseniz o edevletten askeri sevk işlemlerinizi 10 hazirana kadar yaptırınız yazızı aklıma takıldı. kb yın uzun anlattım.

 37. Burak diyor

  Mayisda tecil bozdum celp donemi agustos diyo 04.08.2016 tarihi gosteriyo agustosda gidermiyim

  1. Admin diyor

   96/3 olarak askere gitme olasılığınız yüksek burak bey.

 38. Alpay diyor

  Ben 1993 dogumluyum gözüme cocukken saatçilerin kullandıgı çift girdi şuan sol gözümde lens war görme oranı makina da hic görmüyor olarak gösteriyor iki göZümle baktıgımda fazla hissetmiyorum karşımdaki kişinin felan ama yüzünü sol gözümle hic seçemiyorum acaba askerlik yapabilir miyim tecilli duruyor yoksa gidip bozdurayim mi alırlar mı sizce ( dedigim gibi sol göz )

 39. Coşkun SÖYLEMEZ diyor

  Merhaba Admin ben 06.06.2016da tecilimi bozdurdum muhtemel sevk tarihi 01.08.2016 yazıyor sizce ağustosta askere gidebilir miyim? Fakat şöyle bir yazıda var kağıtta aşağıdaki kimliği yazılı yükümlünün 01.08.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur bu ne anlama geliyor Kasıma kalır mıyım?

 40. Kerem diyor

  96/3 acemi birliğini nasıl öğrene bilirim.

  1. Admin diyor

   96/3 Askerlik yerleri açıklandığında e-devlet askerlik sorgulaması yaparak öğrenebilirsiniz.

 41. Mahmut güneş diyor

  Selam admin komando olabilmek içn hangi fiziksel özellikler gerekiyo

 42. ali can diyor

  ben 11-11-2015 tarihinde muane oldum ve şuan askerliğimi tecil ettirmek istiyorum olurmu şu an 96/3 gidecektim ama gitmekten vazgeçtim açık lise ye gidiyorum ne yapmam lazım ?

  1. Admin diyor

   Varsa tecil şansınız yaptırabilirsiniz, ancak geç kalmış ta olabilirsiniz, yerler neredeyse açıklanacak.

   1. ali can diyor

    hmm teşekkürler

 43. AHMET diyor

  MERHABA 07.12.2015 TARİHİNDE YOKLAMAYA GİRDİM ELVERİŞLİ RAPORU ALDIM ERKEN GİTME DİLEKÇEMİDE VERDİM HALA SÜRÜS GELMEDİ NE YAPMAM LAZIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 44. Musa diyor

  Ben muayene oldum nisan 2015te e Devlet te hukumlunun 04.08.2016ya kadar sakıncası yoktur yazıyor 11.04.96dogumluyum

 45. Musa diyor

  Yozgat Sarıkaya kutugum

 46. gökhan diyor

  Askerlik durumunda uzmanliğa basvurabilirmiyim …

  1. Admin diyor

   Evet gökhan bey, düenlenecek olan mülakatlara katılabilirsiniz. Gerekli statüleri taşımanız gerekmektedir.

 47. mikail diyor

  Ben 96’liyim ne zaman ve nereye dusecegim ne zaman belli olur

  1. Admin diyor

   Merhaba askerlik işlemlerinizi ne zaman yaptırdığınıza bağlı mikail bey. Eğer işlemlerinizi yaptırdıysanız Ağustos veya Kasım celp döneminde askerlik yeriniz belli olacaktır.

 48. necati diyor

  ben 1996 doğumluyum olup edirne:uzunköprü dogumluyum bütün tertiplerim mayıs ayında askere alındı ben 1.tercih olarak agustos yazdım için kaldım acaba agustosda gidermiyim?

  1. Admin diyor

   Necati bey, gitme ihtimaliniz var.

 49. Ali yassidas diyor

  Merhaba kolay gelsin bu ben nisan sonunda tecil bozdurdum agustosta alirlarmi kagitta agustos yaziyor bu yerler ne zaman belli olur

  1. Admin diyor

   96/3 askerlik yerleri Bu ayın 15’inde yani Temmuz 15’te belli olması beklenmektedir. Sizin askerlik yerinizde o tarihte açıklanabilir, sitemizi takip etmeye devam ediniz.

 50. Yasin diyor

  Admin ben nisanin sonunda tecili bozdurdum..aldigim kagitta sevk tarihi 01/08/2016 yaziyo… E devlette ise 04/08/2016 tarihine kadar askerlik islemleri yonunden bi sakinca yoktur digo..ne demk bu ogustosda gider miyim bet cevap istiyorum

  1. Admin diyor

   96/3 olarak askere gitme ihtimaliniz var.

 51. Yasin diyor

  Hocam subeden aldigim kagitta 01/08/2016 sevk tarihi yaziyo.. Edevlette 04/08/2016 askerlik islemleri yonunden bir sakincasi yoktur.. Erteleme nedeninde ise sınıf ve tertibat bekliyo yaziyo..hocam kesin aciklama yaparsaniz sevinirim ben agustosda gidermiyim askere..yoksa kasim ayina mi kalirim

  1. Admin diyor

   Muhtemelen büyük ihtimalle ile Ağustos ayı celp dönemi için 96/3 askerlik yeriniz açıklanacaktır.

 52. Okan diyor

  Slm hocam bn Nisan ayında tecilimi bozuldu bana dediler Mayıs ayında gidersin diye şubeye giddim ağustosta gidersin dediler kesinti dedim oda belli değil dedi sizce Ağustos’ta gidermiyi m lütfen bi bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkür ederin

 53. adem diyor

  Merhaba askerlik sorgulama işlemini e devletten tam olarak nerden bakacagım

 54. ali diyor

  admin meraba acemi birlgi yerleri açıklandımı

 55. Yusuf diyor

  Sülüsü 1 iş günü icinde alabiliyormuyuz 96/3 gidecegim sevk tarihi 04.08.2016

 56. MURAT diyor

  96 NE ZAMAN AÇIKLANACAK HOCAM

 57. ınsan evladı diyor

  acıklananan varmı agustos ıcın kacta acıklanacak bugun ?

 58. Anil diyor

  Bekliyoruz saat kaç gibi açıklanır acaba bir bilgi verirmisiniz

 59. Yasin diyor

  Hocam bugun itibari ile benim e devlette ertleme nedeni yazan yerde…her zaman sınolıf ve tertibat bekliyo yaziyodu bugun ise sınıflandırılmıs yukümlü yaziyo..hocam ne demk istiyo..yerler belli oldu mu…bu ne demek

 60. dilek diyor

  yerler belli oldu mu lutfen cevap verırmısınız

 61. ismail diyor

  mrb ben ağustos ayını sonunda askerlık muayenesıne gıdeceğim ne zaman asker olurum doğum tekirdağ merkez

 62. irfan korkmaz diyor

  askerlik yeri belli oldumu sistemde bulamıyorum ne zaman bulabilir 96/3 tertip olarak gidecektim irfan korkmaz

 63. faruk diyor

  arkadaşlar sözlemeli erlik e Başwuru yaptım ama egitime hala gitmedim gitmesem askerlik tecilim bozulur mu ?

 64. Alihsan diyor

  Bn kasıma kadar tercih yapmıştım durum belgesine baktım 04 08 2016 bana büyük bi ihtimal kasımda gidersin dediler bnim 96/2 tertiplerim askerde bn kasımda gidermiyim

 65. Fahrettin uyanık diyor

  Askerlik Yerimi Ögrenmek İstiyordum Fakat öğrenemedim bana bi yardımci olur musunuz.

 66. Onur diyor

  Benim bir sorum olacaktıda ben askerliğimi bitirdimde ben birdaha askere gitmek istiyorum ne yapmam lazım

 67. Ali diyor

  Acemi birligi nerye çıktı

 68. Ramazan Görbüz diyor

  89 doğumluyum 30/06/2016 ya kadar tecilliydi ben 1 Haziranda şubede gerekli işlemleri yaptırdım ve yedek subaylıkta istedim Ağustosta gidersin dediler. E-devlette 29/07/2016 ya kadar askerlik işlemler yönünden bir sakınca yoktur yazıyor ve sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır yazıyor. Kasıma mı kaldık yoksa geçmi açıklanır acaba

 69. Rüstem diyor

  Meraba admin ben 96/3 gidiyorum Celp donemi agustos ama sevk tarihi 22/09/2016 yaziyo dogrumudur bu

 70. Hakan Oruc diyor

  Selamin aleykum admin kardes gecen sene askerlik islemlerimi tamamladim muayene oldum ve seneye agustosta yani 2016 agustosta gidiceksin temmuzda gel belli olur dediler nufusa kayitli oldugum niksar subeyi aradim fakat askerlik yerim amasya merkez 1de sevk dedi geri kalan bilgileri e devletten ogrenin dedi agustosta askere gidicem mi ben bana tam gunumu net soylemedi ve sisteme girdigimde de belli olmuyor degisik degisik bisiler yaziyor askeriyeye teslim olucagim saat gun ve tarih belli degil e devlete giriyorum bilgi yok ne yapmaliyim lutfen yardimci olum kacak durumuna dusmek istemiyorum subeyi tekrar aradigimda bana dedikleri tek sey su sulusunu e devletten cikti olarak alabilirsin diyo ama sulus yok bisi yazmiyo lutfen yardim edin bilginiz varsa bu konuya dair hemen bilgilendirirseniz tesekkur ederim saygilarimi sunarim.

 71. hüseyin diyor

  Ben bisey sorcam admin bu kafamı çok karıştırdı şimdi 04.08.2016 tarihine kadar askerlik yönunden bi sakıncası yoktur diyor ve ikinciside benim celp grubum 2 ama yerimde belli oldu burdur 58 piyade egiyim alayı celpte 2 yazıyor ama ben celp 3 lerle askere gitcem bu biraz saçma degilmi önlisans mezunuyum

 72. Rıdvan diyor

  aga askere 4 gidiyorum 3 gitmek icin başvuru nasıl yapalır

 73. Rıdvan diyor

  Yazdır
  Yapılan İşlem Şube Adı Tarih Saat
  ASKERLİĞE SEVK İŞLEMLERİ ŞAHİNBEY 18/08/2016 08:45 İptal Et
  Askerlik Şubelerinde randevu tarihi ve saatinde sıra beklemeden işleminizi yapabilirsiniz.

  bu nedir

 74. Osman diyor

  96/3 B grubu olarak gidecem yerim bile belliydi sivas merkez şuan e- devletten bakıyorum hakkınızda bir işlem v.b şeyler yazıyor iptal mi oldu acaba

 75. Nur nur diyor

  Askerlik şubesine ekim ayı ortasın da gidilip tecil kaldırıldı e devletten bakıldığında 03 11 16 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor. Fakat kasımda giderim diye düşünülüyor? 96 dogumlu sizce askere ne zaman gider admin doğru bilgi istiyorum

 76. Nur nur diyor

  Eylül ayı ortası gidildi pardon ekim yazmışım. Bide şubedekiler ekim 16 da belli olur düşeceğiz yer demişler böyle bisey mümkün mu

 77. Ümit ÇİÇEK diyor

  Merhaba admin çıkış tarihi ne zaman belli oluyor e devletten girebiliyor muyuz

 78. Muhammed diyor

  Tescili yeni kaldırdım 96/3 gidiyom ne zaman yerler açıklanacak acaba

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.