Son Dakika
24 Şubat 2019 Pazar

96/2 Tertip Askerler Tanışıyor

21 Şubat 2016 Pazar, 22:40

1996/2 tertip iseniz diğer tertiplerinizi facebook grubu ile bağlantı kurabilir askerlik hakkında bilgi paylaşımında bulunabilir hatta aynı birliğe giden tertipleriniz ile arkadaş olarak beraber birliğe teslim olabilirsiniz.

Aynı şehirden ortak bir noktada buluşup acemi birliğinize teslim olabilirsiniz. Tek gitmek istemeyen tüm 1996/2 tertip asker adaylarının buluşma noktası olan sosyal ağ grubumuz sizler için moderatörlüğümüz ile sizleri buluşturuyor dertlerinizi sorularınızı veya gerekli yönlendirmeleri sizlerle bilgilerimizi paylaşmaktayız.

Birliğinize teslim olmadan önce buluşup vakit geçirebilirsiniz, askerlikte önemli olan askerlik arkadaş çevrenizi daha gitmeden oluşturabilirsiniz.

Acemi birliğine giderken yanınızda bulundurmanız gereken eşyalarınız, kişisel bakım ürünlerini(diş macunu,traş takımı,kolonya vs.) bulundurmanız size yeterli olacaktır. Yanınıza fazla sivil kıyafet almamanızı öneririz, Lakin özel durumlarınız var ise yanınıza iki takım elbise alabilirsiniz. Nakit paralarınızı banka kartınıza yüklemenizi öneririz, yanınızda bozuk para az miktarda nakit para bulundurmanızı ve kimseye borç para vermemenizi öneririz. Lakin çok fazla asker olacak ve kimseyle şakasına da olsa fazla münakaşa veya tartışmaya girmeyiniz, Kavgaya mahal veren ortamlardan uzak durmanızı öneririz. Kavganın cezası sizi fazlasıyla üzecektir.

facebook
Diğer konular, en alt rütbe birliğinizde sizler olacaksınız yani acemi erler, bölüğünüzden sorumlu bir kaç onbaşı,çavuş rütbesinde asker olacaktır, Onları bir üstünde uzman çavuş,ast subay ve asteğmen veya bir bölük komutanı subay bulunacaktır.

Askeriye içerisinde genel olarak banka kartı ile kantinlerden alışveriş yapabilirsiniz, genel olarak kalabalık olacağı için genel de çok fazla sıra bekleme ve tabur toplanmaları eğitimler derken zamanınız çok kısıtlı olacaktır. Sabah 5 veya 5.30’da kaldıralacak 6 gibi kahvaltı yapılarak bölük iştiması alınacaktır. İştimalarınız günde bir çok defa alınacak en son akşam yat iştiması alınarak serbest bırakılacaksınız. Yat iştiması en problemli iştamalar olduğu bilgisi vermekte sizin gideğiniz bölüğünüzün hayalini kurmanızda fayda olacaktır.

5 Yorum

 1. Dağcı Komando

  15 Nisan 2016 at 15:06

  Oh Be, Komando Olduk Çok Şükür. Isparta Dağ ve Komando Birliğine düştüm, var mı gelen 🙂 ?

 2. Mustafa

  19 Nisan 2016 at 16:37

  Ben 2 yıllık üni okudum tecilimi bozdum mayısta gidersin dediler bakıyorum çocugun yeri açıklanmış ama benimki yok bunlar neye göre açıklanıyo yada açıklanmıyo başkan..

 3. Halit can akbaba

  19 Nisan 2016 at 20:19

  Manisa merkez 053957***** tanisalim

  • Musap

   14 Ekim 2016 at 19:29

   Manisa alaşehir kardesim
   Facem musap parlak

 4. Musap

  14 Ekim 2016 at 19:28

  Manisa alaşehir varmı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Askerlik Bilgi Sitesi