Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

96/2 Tertip Askerler Tanışıyor

1996/2 tertip iseniz diğer

1996/2 tertip iseniz diğer tertiplerinizi facebook grubu ile bağlantı kurabilir askerlik hakkında bilgi paylaşımında bulunabilir hatta aynı birliğe giden tertipleriniz ile arkadaş olarak beraber birliğe teslim olabilirsiniz.

Aynı şehirden ortak bir noktada buluşup acemi birliğinize teslim olabilirsiniz. Tek gitmek istemeyen tüm 1996/2 tertip asker adaylarının buluşma noktası olan sosyal ağ grubumuz sizler için moderatörlüğümüz ile sizleri buluşturuyor dertlerinizi sorularınızı veya gerekli yönlendirmeleri sizlerle bilgilerimizi paylaşmaktayız.

Birliğinize teslim olmadan önce buluşup vakit geçirebilirsiniz, askerlikte önemli olan askerlik arkadaş çevrenizi daha gitmeden oluşturabilirsiniz.

Acemi birliğine giderken yanınızda bulundurmanız gereken eşyalarınız, kişisel bakım ürünlerini(diş macunu,traş takımı,kolonya vs.) bulundurmanız size yeterli olacaktır. Yanınıza fazla sivil kıyafet almamanızı öneririz, Lakin özel durumlarınız var ise yanınıza iki takım elbise alabilirsiniz. Nakit paralarınızı banka kartınıza yüklemenizi öneririz, yanınızda bozuk para az miktarda nakit para bulundurmanızı ve kimseye borç para vermemenizi öneririz. Lakin çok fazla asker olacak ve kimseyle şakasına da olsa fazla münakaşa veya tartışmaya girmeyiniz, Kavgaya mahal veren ortamlardan uzak durmanızı öneririz. Kavganın cezası sizi fazlasıyla üzecektir.

facebook
Diğer konular, en alt rütbe birliğinizde sizler olacaksınız yani acemi erler, bölüğünüzden sorumlu bir kaç onbaşı,çavuş rütbesinde asker olacaktır, Onları bir üstünde uzman çavuş,ast subay ve asteğmen veya bir bölük komutanı subay bulunacaktır.

Askeriye içerisinde genel olarak banka kartı ile kantinlerden alışveriş yapabilirsiniz, genel olarak kalabalık olacağı için genel de çok fazla sıra bekleme ve tabur toplanmaları eğitimler derken zamanınız çok kısıtlı olacaktır. Sabah 5 veya 5.30’da kaldıralacak 6 gibi kahvaltı yapılarak bölük iştiması alınacaktır. İştimalarınız günde bir çok defa alınacak en son akşam yat iştiması alınarak serbest bırakılacaksınız. Yat iştiması en problemli iştamalar olduğu bilgisi vermekte sizin gideğiniz bölüğünüzün hayalini kurmanızda fayda olacaktır.