96/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

96/2 Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2016 yılının başlangıcından itibaren 1996 yılında doğmuş ve gerek sağlık gerekse eğitim konusunda herhangi bir engeli bulunmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkeklerin vatani görevlerini gerçekleştirmeleri için uygun zaman da gelmiş durumda. Şubat ayı itibari ile birinci celp dönemi içerisinde on binlerce asker adayı görevlerine başlamışken, şimdi de gözler ikinci celp dönemine çevrilmiş durumda.

96/2 olarak askere gidecek olan asker adayları, sabırsızlıkla askerlik yerlerinin açıklanmasını bekliyorlar. Büyük gün 15 Nisan gibi gözüküyor, konumuzun alt kısmından ayrıntılara da ulaşabilirsiniz.

Söz konusu dönem içerisinde birliklerine teslim olmayı bekleyen kişilerin an itibari ile akıllarındaki en büyük sorulardan birisi de şüphesiz 96/2 Askerlik Yeri Sorgulamak işleminin en kolay ve hızlı biçimde nasıl gerçekleştirileceği olmakta. Uzun yıllar boyunca hangi birliğe teslim olunacağının sorgulanması yurdun dört bir yanından asker adayları için zahmetli ve çoğu zaman saatler ve hatta günler alabilen bir süreç olmuşken, son yıllardaki E-Devlet çalışmaları ile birlikte işlemler dakikalar içerisinde halledilebilinen kolay ve pratik bir hâl almış durumda. 96/2 Askerlik Yerleri Sorgulama işlemlerini ev, iş veya arzu ettikleri herhangi bir noktadaki bilgisayar yardımı ile kısa yoldan gerçekleştirebilen kişiler, bu sayede teslim olmaları öncesinde kendilerine ve sevdiklerine daha uzun vakit de ayırabilmekteler.

96/2 E-Devlet Sorgulaması İçin Neler Gereklidir?

Asker adaylarının E-Devlet sistemine giriş yapabilmeleri için öncelikle tamamı ile kişiye özel olarak devlet korumasında olan bu portalın şifrelerini edinmeleri gerekmektedir. Herhangi bir PTT şubesinden nüfus cüzdanının aslını ibraz ederek kapalı bir zarf içerisindeki şifrelerini alabilen kişiler, anında kendilerine özel olarak aktif olan giriş kodu sayesinde E-Devlet hesaplarına giriş yapabilmektedirler. Bu girişin yapılmasının ardından uygun menüye gelerek 96/2 Askerlik Yeri Sorgulama işlemini gerçekleştiren asker adayları, buna ek olarak herhangi bir şeye gerek duymadan birliklerini hatasız biçimde öğrenebilmektedirler.

1996-2 Teriplerin Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak ?

96/2 Askerlik Yerleri Sorgulama ve diğer tüm celp dönemleri hakkında detaylar için sitemizi düzenli aralıklar ile ziyaret ederek en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Arzu ettiğiniz noktalarda editörlerimize danışabileceğiniz gibi, diğer asker adayları ve vatani görevlerini tamamlamış ziyaretçilerimize de aklınıza takılan soruları yönelterek cevaplara erişim sağlayabilirsiniz. 96/2 Askerlik Yerleri Sorgulama işleminizi sizler de zamanı geldiğinde vakit kaybetmeden gerçekleştirin.

96/2 Askerlik Yerleri nisan ayının 15’inden sonra açıklanması beklenmektedir. Siz o tarihe kadar ve o tarihten sonra ara ara E-Devlet Askerlik Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz…

YORUMLAR

 1. tugay dedi ki:

  merhaba öncelıkle kafama takılan bıseyı sormak ıstıyorum 96 dogumluyun eylul ayı ama muayene olmadım 2015 de ve bı an once 2016 yılı ıcerısınde askerlık görevıme gitmek ıstıyorum ne yapmalıyım ?

  1. admin dedi ki:

   İlk önce en kısa sürede askerlik şubesine giderek muayene işlemlerinizi gerçekleştirmeli varsa tecilinizi kaldırmalısınız. Sonrasında zaten sizi yönlendirecekler.

 2. muhammet zeyni girgin dedi ki:

  slm ben g.antep şehit kamil şubesinden eğitim bilrlikleri açıklandı diye yazı gördüm bakıyorum bulamıyorum yardımcı olursanız iyi olur size zahmet

  1. admin dedi ki:

   Askerlik yerleri henüz açıklanmadı 15 Nisan gibi açıklanması beklenmektedir.

 3. Misafir dedi ki:

  Neden açıklanmadı?

 4. Uğur can dedi ki:

  Edevlet den hangi link ile neresi çıktığını görebiliriz

  1. Admin dedi ki:

   E-Devlet Sorgulama linklerinden Askerlik kısmını kullanabilirsiniz.

 5. Huseyin bekci dedi ki:

  Cogu kisinin nisan 15 de sevk yeri aciklandi benim daha aciklanmadi yedek subay adayiyim neden olabilir acaba.

  1. Admin dedi ki:

   Yedek subay adaylarının ve kısa dönemlerin askerlik yerleri henüz açıklanmadı siz, 363. Dönem Askerlik Sorgulama konumuzu takip ediniz.

 6. mehmet yilmaz dedi ki:

  Meraba ben yozgat yerköy lüyüm askerlik subesini aradim tc kimligimi soylemeden bana 96/3 gidiyon dedi ben nufusa kayitli yerim yozgat yerkoy gozukuyo yerkoy 3 yozgat 2 gonderiyomus bi yardimci olurmusunuz