96/2 Askerlik Sorgulama

96/2 Askerlik Sorgulama

Askerlik görevlerini gerçekleştirmek için yoklamalarına girdikten sonra yıl içerisindeki dört celp dönemini beklemeye başlayan yükümlüler, ihtiyaçlar ve başvuru yapanların sayısı doğrultusunda sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirilen bir dönemde birliklerine çağrılmaktadırlar. Bu konuda ikinci dönem olan Mayıs ayı itibari ile celp işlemi gerçekleşecek olan asker adaylarının 96/2 Askerlik Sorgulama işlemlerini de internet üzerinden gerçekleştirerek sevk belgelerine ulaşmaları mümkün olmaktadır. Şubat, Mayıs, Ağustos veya Kasım fark etmeksizin hangi dönemde çağrılmış olursa olsun aynı işlemlerden geçerek birliğine teslim olacak adaylar, vatani görevlerini yerine getirecek olmanın verdiği gurur ve mutluluk ile birlikte son hazırlıklarını tamamlamaya başlamalıdırlar.

Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle günümüzde teknolojinin de gelişmesinin ardından bir çok işlem internet üzerinden E-Devlet sistesi yardımı ile yerinizden kalkmadan yapabilir hale gelmiştir. Bunların en büyük olanı malumunuz Askerlik Sorgulama işlemidir.

E-Devlet sistemi aracılığı ile gerçekleştirilecek sorgularını yaparak sevk edilecek eğitim yerleri konusunda detayları öğrenen kişiler, 96/2 Askerlik Sorgulama ve bunun gibi tüm sorgulama sistemlerinde internetin sunduğu genel avantajlardan faydalanmanın da keyfini yaşayabilirsiniz. Eski yıllar içerisinde son derece zahmetli ve kimi zaman günlerce süren sorgulama ve bilgi öğrenme işlemlerinin bugün birkaç tıklama sonucunda çözüme ulaşması, yükümlülerin büyük ölçüde memnuniyet duymalarını da sağlamakta. 96/2 Askerlik Sorgulama sisteminde olduğu gibi birinci, üçüncü ve dördüncü dönemlerde de aynı işlemler uygulanarak kişilerin en hızlı ve stabil biçimde merak ettiklerine erişmeleri mümkün kılınırken, gelecekte meydana getirilecek yeni sistemler sayesinde bugünlerde yalnızca şubelerden ulaşılabilecek çok sayıda işlemin de bilgisayar veya benzer mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanmaya çalışılacak.

Askerlik sorgulama işlemlerini yapabilmek için Ptt şubelerinden aldıkları e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak, sorgulamalar başlığı altında bulunan Asker Alma Daire Başkanlığı sekmesinin altında bulunan Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmından 96/2 askerlik sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

96/2 Askerlik Sorgulama ve genel sistem kullanımı konusunda aklınıza takılan her türlü sorunun cevaplarına sitemizin detaylı içeriğinden erişmeyi başarabileceğiniz gibi, bu sayede bilgilerinize en hızlı yol ile ulaşarak zamandan ve emekten de tasarruf edebilirsiniz. Yaz aylarında gerçekleştireceğiniz görevinizin olumlu ve nispeten olumsuz yönleri hakkında uzman yetkililerimizden öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda daha huzurlu ve hızlı geçecek bir görev süresi sonrasında gerek kendinizi gerekse sevdiklerinizi daha huzurlu bir psikolojik durumda bulunmaya götürebilirsiniz. Sitemiz, sizlerin yoğun ilgisi sayesinde uzun yıllar boyunca olduğu gibi gelecekte de özverili çalışmalar sonucunda oluşturulan zengin içeriğine sahip olmaya devam ederek üst düzeyde mutluluk yaratmayı sürdürecek.

Askerlik Sorgulama İşlemini Yaptıktan Sonra Yapılacak Olan İşlemler

Sorgulama işlemini yaptıktan sonra acemi birliği açıklanmış olan asker adayları, askerlik şubesine gitmesine gerek kalmadan e-devlet sistemi ile askerlik sülüs belgesini alabilir ve sülüs belgesi ile acemi birliğine teslim olabilir.

Askerlik yerini öğrenen asker adayları, ptt şubelerinden yol paralarını alabilir, yine internet üzerinden sülüs belgelerini alıp, sülüste yazan teslim olma tarihinde birliklerine teslim olabilirler.

YORUMLAR

 1. Tayfun süt dedi ki:

  17.07.1995 ne zaman askere giderim

 2. halil şahap dedi ki:

  1995 liler ne zaman gidecek örenmem lazım

 3. koray andaç dedi ki:

  03.09.1995 dogumluyum köyüm ulubey askere hangı ay gıdecegım tesekkurlerr

 4. ERTUGRUL KİRİZ dedi ki:

  07,25,1995 askerenezaman giderim

 5. ramazan taş dedi ki:

  nezaman giderim

 6. Ahmet özmen dedi ki:

  Askerlik durumum nedir?

 7. süleyman aktaş dedi ki:

  ne zaman

 8. abdullah torunoglu dedi ki:

  askere nezaman gıderım 1995lıyım de

 9. yusuf altıparmak dedi ki:

  nezaman

 10. enes yagcıoğulları dedi ki:

  16,08.1995liyim nezamn askere giderim lütfen bilgi verirmisiniz

 11. fatıh durmus dedi ki:

  14.08.1995 Doğumluyum 95/2 mayıs 2015 de askere gıdıyorum 95 doğumlu arkadaslar 2015 de askersınız

 12. yasin paşaoğlu dedi ki:

  17.01.1995 doğumluyum askere ne zaman gideceğim daha askeri birliğe evrak vermedim muayene olmadım cevaplarınızı bekliyorum . syg tşk

 13. ahmet sarı dedi ki:

  mayısta 95 2 ler asker arkadaşlar

 14. Akif dedi ki:

  Edevleten girdiğimde sınıflandırılmış yükümlü yazıyor ne anlma geliyor bilen warmi

  1. Admin dedi ki:

   Bir sonraki celp dönemine kalmış olabilirsiniz anlamına geliyor.

 15. safak Akkuş dedi ki:

  Ben askere inşallah gidicem bana mayista asker olacağım söylendi ve ben öğrenmek istiyorum nereye düştüğüm yani 3 gün kala öğrenmem faydası yok bunun takdirinde işten ayrılmam ve ailemle vakit geçirmem gerekiyo bunun hakkında bilgi istiyorum …teşekkür ederim.