95/4 Askerlik Yeri Sorgulama

95/4 Askerlik Yeri Sorgulama

95-4

Askerlik yeri sorgulama denince akla ilk olarak Askerlik Sorgulama işlemi olarak Acemi birliği yeri öğrenme gelmektedir. Acemi birliği yeri sorgulama işleminizi yapabilmeniz için E-devlet şifresi gerekmektedir. Biz size bu işlem öncesinden bir kaç ufak bilgiden bahsetmek istiyoruz.

1995 e 4 olarak askere gidecek olan arkadaşlar askerlik işlemlerini en geç 15 Ağustos tarihine kadar yaptırmak zorundalar. İşlemlerden bahsetmek gerekirse yoklama ve muayene işlemleridir. İşlemlerini yaptıran asker adayları artık askere gitmeye hak kazanmış sayılırlar. Tabiki hepsinin askerliği Kasım ayı celp döneminde çıkacak diye bir kesinlik yoktur. Ancak hem yılın son celp dönemi olduğu için hemde 95 doğumluların son celp ayı olduğu için büyük ihtimalle önceki celp dönemlerinde askere alınmamışlar sa kasım ayı celp döneminde askere alınma ihtimalleri yüksek olacaktır.

1995 doğumlu asker adaylarından işlemlerini yaptıranlar ve muhtemel sevk belgelerinde askere alınma muhtemel celp dönemleri Kasım 2015 gözükenler, ekim ayında askerlik sorgulama işlemlerini yapacaklar.

Tahminlerimize göre 95/4 Askerlik Yeri Sorgulama işlemleri Ekim ayının 15 i gibi sistem üzerinde açıklanacaktır. Yine de kesin tarih asal tarafından bizlere ulaştığında siz değerli asker kardeşlerimiz için bu konu altından güncelleme yaparak askerlik yeri sorgulaması yapabileceğiniz tarihi paylaşacağız.

95/4 askerlik sorgulama işlemleri ile ilgili olan tüm sorularınızı konu altından bizlere sorabilirsiniz…

YORUMLAR

 1. Buse fatma dedi ki:

  Erkek arkadaşım bana şubat ayında kasımda askere gideceğini söyledi geçen gün me zama gideceğini sordum iki kasım dedi nereye gideceğini sordum belli değil dedi ne zaman belli olacak dedim muayene gidince dedi yani muayene olmamış galiba az önce bi yerde okudum ağustos ta işlemleri bitmeyenlerin yani yoklamayla muayenesini ağustosta tamamlamamış olanlar gidemezler tarz bi şey yazıyodu benim erkek arkadaşım şimdi gidebilir mi gidemez mi

  1. Ast Subay dedi ki:

   Merhabalar, muayane olmadıysa gitmesi mümkün değil önce muayane olması ardından muhtemel sevk belgesini eline alması gereklidir.

 2. Ufuk can asıl dedi ki:

  Meslek ve teknik lise mezunuyum bilgisayar bölümü bana ne gibi yararı ve faydası olur size askerde