95/3 Askerlik Yeri Sorgulama

95/3 Askerlik Yeri Sorgulama

1995 doğumlu asker adayları ve daha öncesinden askerliği ertelenen, tecilli, yada herhangi bir sebepten ötürü askere gidememiş olan ve ağustos ayı celp döneminde askere gidecek olan adayların askerlik yeri sorgulama işleminden bahsetmek istiyoruz.

1995-3 askerlik yeri sorgulama işlemi daha önceki celp dönemlerinde askere alımı gerçekleşmiş olan adayların askerlik sorgulama işlemleri ile aynıdır.

Yani, e-devlet şifresi ile askerlik yeri sorgulama işlemi yapacaklardır. E-devlet şifrelerini Ptt şubelerinden ücret karşılığı temin eden adaylar 24 Temmuz günü sisteme giriş sağlayarak Askerlik yeri sorgulama işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Askerlik yeri sorgulama işleminden sonra yeri açıklanan asker adayları, sülüs belgelerini en yakın askerlik şubesinden yada yine online sistem üzerinden kolayca alabilirler ve ağustos ayının ilk haftasında da askerlik yerlerine teslim olabilirler. Şimdiden hepinize hayırlı teskereler diliyoruz.

95/3 Askerlik Yeri Sorgulama işlemi ile ilgili sorularınızı aşağıdan sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. murat dedi ki:

  24 temmuz günü kesin açıklanırmı şimdiden teşekkür ler 🙂

  1. admin dedi ki:

   Muhtemelen açıklanacak Murat bey.

 2. ömer faruk yıldırım dedi ki:

  saadmim benim sorum şu ben 1995 doğumlu olup kütüğüm ağustos gönderiyor ama ben erken sevk vermiştim şubat çıkmadı mayıs çıkmadı kağıdımda muhtemel sevk tarihi 04.02.2015 yazıyor sorum ben ağustosta kesin gidermiyim yani kendi celbimde

  1. admin dedi ki:

   Ağustos celp döneminde askere alınırsınız Faruk bey.

 3. murat dedi ki:

  teşekkür ler 🙂

  1. admin dedi ki:

   Rica Ederiz…

 4. ömer faruk yıldırım dedi ki:

  admin son sorum kasıma kalma ihtimalim varmı yada daha önce benim gibi olupda kasıma kalan varmı teşekkür ederim şimdiden allah razı olsun

  1. admin dedi ki:

   Evet kasıma kalan var, ancak kişinin noral celp dönemi olduğu için kasıma kalıyor, erken sevki bazen kabul edilmeyebiliyor.

 5. ömer faruk yıldırım dedi ki:

  admin ustam benim normal celbim ağustos olduğu için kalmam heralde sen ne dersin son sorum bu söz 😀

  1. admin dedi ki:

   Alınırsınız.

 6. Fırat dedi ki:

  95liym daha muayene olmadm olursam eğer 1 haftaya gönderirlermiş kacak olduğum için doğrumu ?

  1. admin dedi ki:

   Kaçak durumunda iseniz gönderebilirler.

 7. 1989/samet dedi ki:

  merhabalar ben askere gitmeyi düşünüyorum yarın askeriyeye gidecem 1989 dogumluyum tecili bozdurup agustoş ayında gidermiyim bilgi verebilrmsiniz

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Samet Bey, Ağustos ayına yetişemeyebilirsiniz, kasım celp döneminde askere alınma ihtimaliniz daha yüksek olur.

 8. Yüksel Şahin dedi ki:

  Merhaba. 1995 doğumluğum kütüğüm şubat gösteriyor. Fakat okula gittiğim için tecilliyim. Okullar kapandı mezun olamadım ve sınıf tekrarı için tekrar kayıt yaptırmayacağım. Tecilim kendisi mi bozulacak okulu bıraktığım için yoksa ben mi bozdurmalıyım. Bozulunca ne zaman askere giderim hemen ağustosta mı yoksa kasımda mı?? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Teciliniz bozulmuş olabilir ancak sizin şubeye gidip işlemlerinizi başlatmanız gerekiyor yüksel bey.

 9. Kerim dedi ki:

  Mehaba. 1995 dogumluyum okul nedeniyle olagan muayene tarihleri icerisinde muayene olamadm okulu birakmaya karar verdim Agustos celp donemini kacirmamak icin 14 nisan 2015te muayene oldum bulundugum yerde agustos gonderiyor. Kesin agustota gidermiyim ? Biraz gec muayene oldum diye B grubuna atarlarmi ?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, memeleketiniz de Ağustos celp döneminde asker alımı gerçekleşiyor sa Ağustos celp döneminde gitme ihtimaliniz olacaktır. B grubuna kalma ihtimaliniz de olabilir..

 10. Atakan özmercan dedi ki:

  Admin 24/07/2015 tarihinde Yerlerimiz belli olucak peki ne kadar süre içersinde teslim oluruz ?

 11. sinan dedi ki:

  mereba admim bnm sevk tarihim kasım da ama celp dönemimi değiştirdim mayıs istedim dolu olduğunu söyleyip ağustosa alırız dediler tm dedim gönderirlermi o zamn teşekürler