95/3 Askerlik Sorgulama

95/3 Askerlik Sorgulama

Yoklamalara girildikten sonra kişilerin askerlik görevlerini ifa etmek için bekledikleri celp dönemleri, söz konusu vatani görev için başvuran kişi sayısı ve bölgelerin yoğunluğuna bağlı olarak değişen zamanlarda birliğe davetin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Yılın üçüncü celp dönemi olan Ağustos ayında konu hakkında bilgilendirilerek görevleri için çağrılan kişiler, kısa sürede gerçekleştirecekleri hazırlıkları ile birlikte 95/3 Askerlik Sorgulama işlemlerinden de faydalanarak hangi bölgeye atandıklarını ve ne zaman teslim olmaları gerektiğini öğrenebileceklerdir. E-Devlet Kapısı sistemi aracılığı ile tecrübe edilebilinecek ” Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama ” sistemi sayesinde kişisel bilgilerini girerek hangi bölgeye atandıkları konusunda detaylı bilgiye ulaşabilecek asker yükümlüleri, zamandan tasarruf ederek gerekli hazırlıklarını gerçekleştirmek için avantaj da sağlayacaklardır.

Üçüncü dönem 95/3 Askerlik Sorgulama sistemlerinden faydalanarak gelecek sene bu kutsal görevi gerçekleştirmek için teslim olacakları birlikleri teslimden kısa bir süre öncesinde öğrenebilecek olan asker adaylarının bu bilgilere daha öncesinde erişmesi ise mümkün değildir. Gerekli işlemlerin sunucular tarafından yapılması sonrasında tüm bilgiye erişimin bir anda tüm bekleyenlere açılması ile birlikte herhangi bir ayrıcalık veya tabiri yerindeyse kayırma durumunun yaşanması da dolaylı yoldan engellenmektedir.

Gelecek yılın Ağustos celbi ile askere gitmeye hazırlanan kişiler 95/3 Askerlik Sorgulama sistemlerinden yararlanabilecekleri gibi bunun yanı sıra sitemizin detaylı ve zengin içeriklerini de tecrübe edebileceklerdir. Detaylı makaleleri arzu ettiği kadar inceleyebilecek ve içerisinden kendisine lazım olan bilgiyi kullanabilecek ziyaretçilerimiz, arzu ettiklerinde de diğer ziyaretçiler veya yetkililere soruları ile danışarak özel ayrıntılar konusunda da bilgi sahibi olabilecekler.  Sitemiz uzun yıllar boyunca tüm celp dönemlerinde siz değerli asker adaylarının hizmetinde olduğu gibi 95/3 Askerlik Sorgulama sistemlerinin kullanılacağı gelecek yılın Ağustos celbinde de en güncel bilgileri ve yenilikleri ilk ağızdan sunmaya devam edecektir. Aklınıza takılan genel veya detay tüm noktalar için sitemizi sık aralıklar ile ziyaret ederek bilgi edinebilir veya bilgilerinizi tertipleriniz ile paylaşarak henüz göreve başlamadan askerlik ruhunun paylaşımcı ve yardımsever yönünü yaşamaya başlayabilirsiniz. Yeni bilgiler için bizi izlemeye devam edin.

YORUMLAR

 1. Mehmet Ürgüplüoğlu dedi ki:

  Merhaba, ben askerliğimi 95/3 Terip olarak yapacağım. 3 Tertipler sanırım Ağustos 2015 yılı celp dönemine askere gidiyorlar. Ben 95/3 Askerlik Sorgulama işlemini şu anda gerçekleştirebilir miyim ?

 2. 95/3 Askerlik Sorgulama dedi ki:

  Merhaba Mehmet Bey, 95/3 olarak askere gidecek olan arkadaşlarımız 2015 yılı Ağustos ayı celp döneminde birliklerine teslim olacaklardır. 95/3 Askerlik Sorgulama işlemlerini Temmuz ayının son haftasında yapabileceklerdir.

  1. hasan bicer dedi ki:

   Ben 95 /3 yaziyor 03.08.2015 yaziyor bu tarihte gidermiyim yoksa degisirmi

   1. admin dedi ki:

    Ağustos ayının ilk haftasında alımlar olacak, tarihte bir kaç günlük değişiklik olabilir.

 3. ali şahin sağdıç dedi ki:

  ben turhal doğumluyum 95 kaç tertip giderim

 4. ahmet kırkgöz dedi ki:

  Askere ne zaman gidecegim herhangi bir bildiri gelmedi

 5. Burak Durgun dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar ben 95 in 11 ay dogumluyum kaç tertip giderim

 6. Yunus Dönmez dedi ki:

  12.11.1995 doğumluyum ben bu sene ağustos ayında yani 95/3 olarak mı gidicem yoksa seneyemi gidicem ?

 7. Hakan dedi ki:

  95 liler ne zaman gidiyor muane kağıdımda 4 ağostos diyor admin doğrmu yanı

  1. admin dedi ki:

   Evet Ağustos celp döneminde Askere alınırsınız Hakan Bey.

 8. özgür dedi ki:

  merabe ben normaLde mayıs ayında askere qıdecektım ama sans aqustosa kaLdım muane oLduqum zaman bana weriLen kağıtta mayısta qıdeceqım yazıyırdu ama qıdemedım tekrar muane oLmam qerekıyor mu ve kesın aqustosata qıdermıyım tskLer ..

  1. admin dedi ki:

   Tekrar muayene olmanıza gerek yoktur. Ağustos celp döneminde askerlik sorgulama yapmak için beklemeniz gerekiyor.

 9. ferdi dedi ki:

  ben bir ay kala açıklanıyor biliyordum 95/3 ler tummuzun son haftasımı açıklanıcak tam olarak yoksa daha erken açıklanma ihtimali varmı ? son olarak sülüsümüzü ne zaman almaya gidiyoruz

  1. admin dedi ki:

   Temmuzun 15 den sonra açıklanması beklenmektedir.

 10. Gökhan yiğit dedi ki:

  iyi günler Şubat’ta muayene oldum yani tecili bozdurdum bana verilen kağıtta muhtemel sevk tarihi 11.05.2015 yaZıyordu malasef çıkmadı ve benim celp dönemim Ağustos fönderiyormuş sizce Ağustos’ta gidermiyim şimdiden teşekkürler Admin bu arada 91 doğumluyum

  1. admin dedi ki:

   Siz 91 doğumlu olduğunuz için sizin memleketinizin celp dönemi sizi ilgilendirmiyor. ancak mayısta askere alınmadığınız için Ağustos celp döneminde zaten askere gitme ihtimaliniz çok yüksek. 95/2 Askerlik sorgulama işleminde yeriniz açıklanacaktır.

   1. hakn yıldız dedi ki:

    1995liyim acaba hangi ayda askere gidecem bana didiler 95-3 gideceksin
    acaba hangi aya den k geliyor

 11. ismail dedi ki:

  slm admin ben ağustosta askere gidecektim ama erken sevk vermiştim muhtemel sevk tarihi şubat yazıyordu ama şubat çıkmadı gidemedim ağustosta kesin gidermiyim

 12. Ahmet dedi ki:

  Selâm kardeşim. Ben 29 01 1995 doğumluyum. 1 ağustos 2014 muane oldum. Bana verdikleri kağıtta 04 Kasım2015 yazıyor du . Bende erken sevk istedim . Bana bir kagit verdiler. 11 Mayıs yazıyor du çıkmadi. Memleketim de Kasım gönderiyor . Acaba ağustosta gitme ihtimalim var mı yardimci olur musun kardeşim.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey,

   Ağustos ayı celp döneminde askere alınma ihtimaliniz var, ağustos ayı 95/3 olarak askere alınmazsanız Kazım celp döneminde kesin gideceksiniz.

 13. Kerim dedi ki:

  Merhaba, 1995 doğumluyum bulunduğum yer Ağustos gönderiyor ben okul nedeniyle olağan muayene tarihleri içerisinde muayene olmadım sonradan okulu bırakmaya karar verdim 14 nisan 2015’de muayene oldum askerlik şubesinde Ağustos’ta gidersin dediler Ağustosta kesin gider miyim ? Biraz geç muayene oldum diye devre kaybı olarak B Grubu gitme ihtimalim var mı? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler..

 14. ismet konuk dedi ki:

  slm ben 20 06 1995 doğumluyum .eylülde muane oldum daha belli olmadı ne zaman gideceğimiz askere tahminen ne zaman gideriz

 15. suat dedi ki:

  Slm admin ben istanbulda muane oldum kütügümde malatya ben sürüsümü malatyadan alabilirmiyim bu arada 95/3 gidiyom

 16. berzan dedi ki:

  mrb ben gecen sene martta muayene oldum ve muayene kağıtta celp donemi 3 ağustos yazıyordu gerçekten 3 oğustosta askere gidecekmiyi bana yardımcı olabilirmisin admin

 17. kubilay dedi ki:

  ağustosta gidecekler yeriniz elli oldumu ..? bnde hakkınızda her hangi bir sınıflandırma yoktur yazıyor sizde o kısım da gideceğiniz yer felan değişik birşey yazıyor mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Yerler belli oldu tekrar kontrol ediniz.

 18. mehmet dedi ki:

  merhaba 03.12.1995 doğumluyum sizce askere ağustosta gidebilir miyim veya ne zaman gidebilirim ?

  1. Admin dedi ki:

   Askerlik yerleri açıklandı kontrol ediniz.

 19. halil dedi ki:

  Merhabalar, askerlık yerlerı 12 ay er olarak yapacakların bugun mu açıklandı ? yoksa bugun acıklanan kısa donemlerın yada yedek subayların ki mi ?

 20. can dedi ki:

  94 dogumluyum ..
  Ocak 2015 te muayene oldum mayista gidersin dediler …
  Mayis oldu cikmadi …
  Agustosa kaldi dediler agustosta cikmadi .. ..ne yapmaliyim birisi yardim etsin .. !!!!!!!!

 21. fatihhh.. dedi ki:

  Admin e devletten nasil bakiyoruz hangi bolumunden detayli bilgi verirseniz tskrlr

 22. Ali dedi ki:

  Merhaba ben 14.04.1995 doğumluyum mayıs da gitmek istedim alınmadım şubeye gittim agustosda gidiceksin 20 sinde gel dediler , ama hala yerim açıklanmadı ? Dilek çe yazma gibi bir hakkım varmı agustosda gitmek istiyorum falan desem kabul olma ihtimali varmı ?