95/3 Acemi Birliği Yerleri Sorgulama

95/3 Acemi Birliği Yerleri Sorgulama

Ağustos ayı celp döneminde askere gidecek olan asker adayları 2015 yılının 3.celp dönemine tabiler. 95/3 olarak askere alınacak olan asker adaylarının en çok merak ettikleri ilk birlikleri olan acemilik eğitimi alacakları birliktir. Acemi birliği sorgulama işlemi Temmuz ayında gerçekleşecektir. Temmuz ayının 15 den sonra sistem üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Acemi birlikleri açıklanan adaylar, ağustos ayının ilk haftasında birliklerine teslim olmaya başlayacaklar.

95/3 Acemi Birliği Sorgulama işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

E-devlet şifresi olmadan acemi birliği sorgulama işlemi yapılamamaktadır. Bu yüzden Ptt şubelerinden alacağınız Tc Kimlik numaranıza özel şifreniz ile sisteme giriş yaparak Sevk Edileceği Eğitim Merkezi başlığı altından askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Acemi birliği açıklanan asker adayları, sülüs belgelerini de e-devlet sistemi üzerinden alabilecekler ve askerlik şubelerine gitmeden birliklerine teslim olabileceklerdir.

95/3 acemi birliği yerleri sorgulama ile ilgili tüm sorularınızı alt kısımdan bizlere ulaştırabilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. ugur dedi ki:

  Merhaba
  5 Mayıs 2015 de muayene oldum 3 ağustos da sevk tarihi verildi ağustos a yada b grubu hangisi gelir ? Birde ağustos kaçta götürülüyo

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, A yani 1.grup, B 2.grup olarak gidip gitmeyeceğiniz 95/3 acemi birliği yerleri açıklandıktan sonra sistem tarafından belli olacaktır Uğur bey.

 2. bora dedi ki:

  slm. ben tecil bozdurdum mayısda alınacak dediler ama bu seferde ağustosa attı dediler sonra bu sefer kesin alırlarmı acaba ?

 3. bora dedi ki:

  ve birde eğer belli olursa kesin temmuzun 15 indemi belli olacak?