95/2 Askerlik Yerleri

95/2 Askerlik Yerleri

Sağlık durumu ve devam etmekte olan eğitimi konusunda herhangi bir engeli olmayan ve 1995 yılında doğmuş olan kişilerin askerlik vazifelerini gerçekleştirmeleri için faydalanabilecekleri ikinci celp dönemi de kısa süre içerisinde başlayacak. Şubat ayı içerisinde görevlerine başlamak için birliklerine teslim olan kişilerden sonra şimdi de 22 ilâ 28 Nisan tarihleri arasında açıklanacak 95/2 Askerlik Yerleri ile birlikte Mayıs ayında vatani görevlerine başlayacak asker adayları, şimdiden büyük heyecan duymaya başlamış durumdalar.

Nisan ayının son haftası itibari ile açıklanan 95/2 Askerlik Yerleri sonrasında asker adaylarının yüzde doksanlık bir kesimi A grubu olarak belirlenerek Mayıs ayı başında görevlerine başlarken, B grubu olarak belirlenen kişiler ise yaklaşık bir aylık gecikme ile Haziran ayında birliklerine teslim olacaklar. Söz konusu grupların hangisinde yer aldıklarını elektronik sistem vasıtası ile öğrenebilen adaylar, görevlerine başlamadan önceki son hazırlıklarını gerçekleştirmek için de yeterli zamanı bulabileceklerdir.

Detayları Elektronik Sistemden Öğrenmek Mümkün

Eski yıllarda görevlerini hangi birliklerde gerçekleştireceklerini öğrenmek için uzun ve zahmetli işlemler gerçekleştirmek zorunda kalan adaylar, tamamı ile elektronik ortama aktarılan detaylar sayesinde bu süreci çok daha memnuniyetli ve mutlu biçimde geride bırakabilmekteler. Herhangi bir sabit bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden 95/2 Askerlik Yerleri konusundaki sorgularını yapacak kişiler, kendilerinden istenen özel kimlik bilgilerini uygun yerlere girerek saniyeler içerisinde detaylara ulaşabilecekler. Her ne kadar hali hazırda askerlik ile alakalı tüm işlemler E-Devlet üzerinden elektronik biçimde gerçekleştirilemese de ilerleyen yıllar içerisinde tüm sürecin şubelere gitmeye gerek duyulmadan gerçekleşebilmesi de mümkün olacak gibi görünüyor.

95/2 Askerlik Yerleri ve aklınıza takılan herhangi bir konudaki sorularınızı sitemizin alanlarında uzman editörlerine yöneltebileceğiniz gibi, aynı ya da ilerleyen dönemlerde vatani görevlerinin başlamasını bekleyen diğer asker adayları ile de fikir alışverişi yapabilirsiniz. Sitemiz uzun yıllardır olduğu gibi önümüzdeki zamanlarda da 95/2 Askerlik Yerleri ve diğer tüm ayrıntılar konusunda en güncel ve doğru bilgilere ulaşabileceğiniz bir bilgi merkezi olarak çalışmalarına sizlerin değerli destekleri ile devam edecektir.

Not: 95-2 askerlik yerleri açıklanma tarihi Nisan ayının 17’si olarak gözükmektedir. Tarihte her hangi bir değişiklik olur ise sitemiz üzerinden bilgilendirme yapacağız. Sitemizi sürekli ziyaret etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

YORUMLAR

 1. Ali İrfan taskin dedi ki:

  Ben e devletten her hafta bakıyodum önceden baktıklarımda hakkinizda herhangi bi sevk yoktur diyodu bugün baktigimda ise sevk bilgilerinizi öğrenmek için askerlik subesine gidin yazıyordu ama bugun son gündü gidemedim asker kacagi olur muyum

  1. admin dedi ki:

   Askerlik işlemlerinizi daha önce yaptırmamış mıydınız ?

 2. SİNAN dedi ki:

  e devlette ne zaman 2015 mayıs celbi yazacak şimdi asker işlerimlerini tamamlayın yazıyor

  1. admin dedi ki:

   17 Nisanı Bekleyin…