95/2 Acemi Birlikleri

95/2 Acemi Birlikleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve gerek eğitim gerekse sağlıksal bazda herhangi bir engeli bulunmayan her erkeğin gerçekleştirmek ile mükellef olduğu askerlik görevi, 1995 yılında doğan kişiler için de Şubat ayında gerçekleşen birincil celp dönemi ile birlikte başlamış durumda. Hali hazırda birincil dönemde asker adayları birliklerine teslim olarak ilk haftalarını geride bırakmışlarken, Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşecek ikinci dönem A ve B gruplarının celpleri ile birlikte de yeni on binler vatani görevlerini ifa etmeye başlayabilecekler. Söz konusu ikincil dönemde teslim olacak kişilerin akıllarındaki en büyük soru işaretlerinden birisi 95/2 Acemi Birlikleri konusunda nerede görev yapacakları iken, bu sorunun cevabını son derece kolay ve zahmetsiz biçimde öğrenmek de mümkün olabilmekte.

Bulundukları semtteki veya yurdun herhangi bir noktasındaki PTT şubelerinden birisini ziyaret ederek kendilerine özel E-Devlet şifrelerini temin eden asker adayları, 95/2 Acemi Birlikleri hakkındaki sorgularını elektronik ortamda yalnızca dakikalar içerisinde meydana getirebilmekteler. Geçmiş yıllarda gerek posta gerekse telefon yolu ile son derece zahmetli biçimde öğrenilebilinen bu bilgiler, içerisinde yaşamakta olduğumuz teknoloji çağının yeniliklerinden faydalanılarak kurulan E-Devlet sistemi sayesinde çok daha rahat ve eksiksiz biçimde temin edilebilinmekteler.

Adaylar Sorguları Nisan Ayının Sonlarına Doğru Gerçekleşetirilebileceklerdir.

95/2 Acemi Birlikleri hakkındaki sorgulamaların tam olarak hangi tarihten itibaren meydana getirilebilinecekleri konusunda kesin bir bilgi bulunmasa da tahminler Nisan ayının 17’sini göstermekte. ASAL başlığı altında bulunan alt kısma Nisan ayının üçüncü haftasından itibaren düzenli giriş yapabilecek asker adayları, bu sayede vakit kaybetmeden hangi birliğe teslim olacakları konusunda detaylı verilere erişebilecekler. Söz konusu sürecin başlangıcının verilmesi ile birlikte sitemizde de haber yayınlanacağından, düzenli ziyaretçilerimiz bu alandaki gelişmelere anında vakıf olabilecekler.

Sitemizdeki 95/2 Acemi Birlikleri ve askerlik konusundaki diğer tüm başlıklara mensup haberleri takip ederek vatani göreviniz öncesindeki bilgi birikiminizi arttırabilirsiniz. Konuların uzmanları tarafından hazırlanmış makaleler ile birlikte en doğru detaylara erişebileceğiniz gibi, diğer ziyaretçilerin tecrübe ve bilgilerinden de yorumlar üzerinden karşılıklı sohbet ve aktarım ile faydalanabilirsiniz.

Askerlik Sorgulama işleminizi 17 Nisan günü yapabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Erdinç dedi ki:

    Merhaba Admin bey
    Ben 90 dogumluyum 2015 ocak ayında askerliğe başvurdum 04.2015 muhtemel sevk tarihi yazıyor ama kütüğüm kasımda gönderiyor acaba ben gidermiyim mayısta yada 90 doğumlu olduğum için devra kaybı falan olurmu cevap verirseniz çok sevinirim.

    1. admin dedi ki:

      90 doğumlu olduğunuz için sizin askeri alınma 2015 yada 16 yılı celp dönemleri ile bağlantılı değildir siz asker ihtiyacına göre önümüzdeki celp döneminde de askeri anlayabilirsiniz