Değerli 95/2 Tertip Olarak Askere Gitmeye Hazırlanan Asker Adayları,

Bu konuyu siz 95/2 tertipler için hazırlamayı öngördük. Şu sıralar (Şubat 2015) 1995 doğumlu arkadaşlarımızdan 1. celp dönemine ait olan 95/1 tertipler acemi birliklerine teslim olmaya başladılar. Sıradaki celp dönemi ise 95/2 tertiplerin alınacağı yani 2015 yılının 2. celp dönemidir. 1995 doğumlu olup 2. celp döneminde askere alınacak olan asker adayları için bir kaç önemli bilgiyi paylaşmak istiyoruz. En çok merak edilen soru olan Acemi Birliği Sorgulama işlemi hakkında ayrıntılı bilgilere alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

95/2 Acemi Birliği Sorgulama nasıl yapılır?

1995 doğumlu asker adaylarından 2. celp döneminde askere gitmeye hazırlanan asker adayları, işlemlerini yaptırmış ve acemi birliklerinin açıklanmasını bekleyenler öncelikle Ptt şubelerinden alacakları kişisel olan e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak Asal Sevk Edilecek Eğitim Merkezi başlığı altından askerlik yeri yani acemi birliği sorgulama işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Peki 95/2 Acemi Birliği Yerleri ne zaman açıklanır?

1995 doğumlu asker adaylarının 1995 – 2 Askerlik Yerleri yani eğitim görecekleri acemi birliklerinin açıklanacağı net tarih henüz belli değildir. Ancak geçtiğimiz celp dönemlerindeki gibi 95/2 acemi birliği yerleri Nisan ayının 17’sin de  açıklanması beklenmektedir. Net tarih belli olduğunda konu altından güncel duyuru yapacağız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir