95/2 Acemi Birliği Sorgulama

95/2 Acemi Birliği Sorgulama

Değerli 95/2 Tertip Olarak Askere Gitmeye Hazırlanan Asker Adayları,

Bu konuyu siz 95/2 tertipler için hazırlamayı öngördük. Şu sıralar (Şubat 2015) 1995 doğumlu arkadaşlarımızdan 1. celp dönemine ait olan 95/1 tertipler acemi birliklerine teslim olmaya başladılar. Sıradaki celp dönemi ise 95/2 tertiplerin alınacağı yani 2015 yılının 2. celp dönemidir. 1995 doğumlu olup 2. celp döneminde askere alınacak olan asker adayları için bir kaç önemli bilgiyi paylaşmak istiyoruz. En çok merak edilen soru olan Acemi Birliği Sorgulama işlemi hakkında ayrıntılı bilgilere alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

95/2 Acemi Birliği Sorgulama nasıl yapılır?

1995 doğumlu asker adaylarından 2. celp döneminde askere gitmeye hazırlanan asker adayları, işlemlerini yaptırmış ve acemi birliklerinin açıklanmasını bekleyenler öncelikle Ptt şubelerinden alacakları kişisel olan e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak Asal Sevk Edilecek Eğitim Merkezi başlığı altından askerlik yeri yani acemi birliği sorgulama işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Peki 95/2 Acemi Birliği Yerleri ne zaman açıklanır?

1995 doğumlu asker adaylarının 1995 – 2 Askerlik Yerleri yani eğitim görecekleri acemi birliklerinin açıklanacağı net tarih henüz belli değildir. Ancak geçtiğimiz celp dönemlerindeki gibi 95/2 acemi birliği yerleri Nisan ayının 17’sin de  açıklanması beklenmektedir. Net tarih belli olduğunda konu altından güncel duyuru yapacağız.

YORUMLAR

 1. şevki savaş akyürek dedi ki:

  yiğit akyürek’in dağıtım yeri neresi.teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Henüz dağıtım yerleri açıklanmamıştır Sevki Bey.

 2. Murat Aydin dedi ki:

  Sayin bay/bayan,

  Ben cifte vatandasligini tasiyorum. 30 yasindayim ve Hollandada dogdum. Askerligimi 38 yasina kadar ertelemedim. Simdi bedelli olarak askerligimi odemek istiyorum. Bildigim kadar Hollandada konsoloslukta yapabilirim. Fakat ben simdi Turkiyedeyim ve ikhamet ettigim yer Turkiye. Turkiyede odeyebilirmiyim?

  Ilgini icin tesekur ederim.

  Saygilarimla,

  Murat Aydin

 3. hasan dedi ki:

  Slm ben hasan ilcem 4 gönderiyor ama ben muayne olurken.erken gitmek icin dilekce verdim subat ta gidersin dedi ama almadilar 95-2 gidermiyim?

 4. sefer dedi ki:

  s.a admin ben e-devletten gitdim asal sevk de bu yazıyor Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz. ne yapcam

  1. admin dedi ki:

   En yakın askerlik şubesine başvuracaksınız Sefer bey.

   1. sefer dedi ki:

    ama benim sevk kagidinda 11.05.2015 yaziyor

    1. admin dedi ki:

     Mayısta gitme ihtimaliniz var demektir.

     1. sefer dedi ki:

      benim ki ankara polatli bu sene polatlı 1 aldı bende 95 liyim ekim de tecil ettirdiydim 28 ocak 2015 de tecili kaldrdm geri ve muayane oldum sevk kagıdımda 11.05.2015 yaziyor acaba gidermiyim

     2. admin dedi ki:

      Gitm ihtimaliniz var tabiki Sefer bey.

 5. afyonlu dedi ki:

  15 eyllül 1995 doğumluyum afyon çaylıyım 2015 kasım celp dönemi gösteriyor ama üniversite okuyorum kaldığım yurda askerlik şubesinden gelmişler bazı kişilei götürmüşler benm ismimde varmış yurtta yoktumne yapmam gerekir şuan burdurda okuyorum

  1. ozi dedi ki:

   benimde bir arkadaşımı gözümün önünden alıp götürdüler. yapacak bir şey yok . bidahaki geldiklerinde götürecekler

 6. usame dedi ki:

  2015 askerlik tecili yaptırabilir miyim mayısta askerim ? cvp verirseniz sevinirim 🙂

  1. admin dedi ki:

   Şubeye giderek tecil şartları altında sizin durumunuz kabul edilir ise yaptırabilirsiniz.

 7. muhammet zeyni girgin dedi ki:

  Slm ben garsonum bonservisim var bu mesleği 4.5 yıldan beri yapıyorum tecrübem var garson olabilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Olabilirsiniz, askerde her yerde bonservisinizi söyleyin.

 8. semih dedi ki:

  ekim 2014 de muayene oldumalınmadım hala askere ne zaman alınırım

 9. Alper atman dedi ki:

  Selam aleykum .benım ilçem 95/2 götürüyo bu sene bende de 04.05.2015 yazıyo tescil flan hıc oynamadm yüzde 98 de askerim Mayıs’ta.ben şöförlukle ilgili sorum olacak .sivilde de ticari taksideym ben askerde şöför olmak için ne yapmam gerekir ya da ihtimali nedir?

  1. admin dedi ki:

   Söylemeniz yeterlidir.

 10. ahmet dedi ki:

  Ben 1 ağustos 2014 te muane oldum verdikleri kağıtta . 04 Kasım2015 yazıyor du bende erken gitmek istediği mi söyledim . erken sevk yaptim 11 Mayıs 2015 diye çıkma di . Ağustos ta çıkma ihtimali var mi yoksa memleket celpini ni mi bekleyeceğim. ( memleket : ardahan 4 tertip gönderiyor)

  1. admin dedi ki:

   Ağustos celp döneminde askere alınma ihtimaliniz yüksektir Ahmet bey.