93/2 Erken Sevk

0

93/2 olarak Mayıs ayında asker olacak arkadaşlarımız için önemli bir duyurudan bahsetmek istiyoruz.

Mayıs ayının sonunda asker olucakları beklenirken, alınan son bilgilere göre 1992 şubay ayı askerlerinde olduğu gibi Erken Sevk ile Mayıs ayının ilk haftası acemi birliklerine teslim olacaklar.

Yani Mayıs 20-30 tarihleri arasında gerçekleşecek olan asker alımları mayıs ayının 1 ve 10u arasına alınmıştır. Mayıs ayının ilk haftası 93/2 tertipler Acemi birliklerine uğurlanacaklar.

93/2 Askerlik Yerleri sorgulama işlemleriniz için üstte verdiğimiz bağlantıya tıklayarak bir önceki konumuzu inceleyiniz.

1 Soru Cevap

 1. ben 1993 dogumluyum bu yaz üniversiteye kayit oldum ama 2 hafta sonra birakt#305;m biraktiktan 2 gün sonrada muayene oldum subede muayene olduktan 2 ay sonra bana kagit geldi ikinci muayene icin bnm ogrenci kagdm gelmis subeye 2 nci muayeneyi oldum bizim burasi 1 tertip gondrdi ama beni mayis göndreck dedler ama mayis ta ckmad#305; ben ne zaman askere giderim?

 2. emre tiraki kardesm senin iş biraz karısık galiba sen en iyisi onu gidip şubeye sor 🙂 hidayet sordugun soru cok mantıksız be kardesm daha acık yazsan daha iyi olurdu.Gazi eger mayıs ayında gidiceksen 15-20 nisan arası öğrenebilirsin

 3. Arkadaşlar bende 93/2 yani 21 mayısta sevk olucak burada yazan bilgi üzerine askeri birliği aradım ve sevk tarihlerini erken alcanıgı yani 6 mayısta teslim olacagımı 21 nisandada nereye gidecigimi söylediler

 4. Arkadaslar ben normalde subat gıdıyodum fakat gec muayne oldugum ıcın gıdemedım buyuk ıhtımal mayısta gıtcem ama daha tekrar gıdıp muayne olmadım yanı sadece 1 kere oldum.gıdıp tekrar olmamama gerek varmı?

 5. Ben suanda yoklama kaçağı görünüyorum mayısda askerlerle birlikde gitmek istiyorum subeye ne zaman başvurmalıyım

 6. arkadaşlar ben normalde ağustos gidicektim ama ben mayısa aldırdım erken sevk veredim onaylanırmı bilen biri varsa cevap verebilirmi?

 7. arkadaslar ben mayısta askere gıtcem ama 21 mayıs yaıoo muayıne kagıdımda ama 20 gün geri almıslar dogrumu bu

 8. Arkadaşlar 18.03.1993 edirne merkez nişancapaşa mah . bu arada dogum yerı antalya 😀 ne zaman askere gidecem ben mayıs yazmıstım ama bı sonuç cıkmadı sss

 9. selam. 1993 dogumluyum muayene oldum kütüğüm agustos ayı gönderiyor subeye gidip mayıs ayına erken sevk alabilirmiyim ?

 10. 28.10.1993 doğumluyum 4 cü tertip olarak askere gideceğim görülüyor ancak ben erken sevk istedim ama hala sonuc çıkmadı mayısta alırlarmı?

 11. arkadaşlar mayıs da askere gidenler 25 nisanda askeriyeden sünüsünü ala bilirler ilk haftası gönderiyo .. bilginizee

 12. selam arkadaşlar mayısın ilk haftası kısmetse askeriz nereye gitçeğimizi ne zamn öğrencez öğrendikmi buraya yazalım belki aynı yere düşeriz..

 13. SELam herkeze şimdiden hayırlı tezkereler olsun. bu işin açığı ne her ağızdan bi ses çıkıyor ama nisan 22 sinde sülüsü tağıtacaklar mış mayıs 1 ile 10 arasıda herkez birliklerine teslim olacakmış işin doğrusu bu mudur bizde ona göre hareket edelim …

 14. Merhaba arkadaşlar 90 doğumluyum elazıg madenlıyım unıversıte ıcın tecıl etmıstım uni. bitti ve 93/2 gıtmek nasıp oldu subeyı aradım mayısın 6 sı ıle 9 u teslım olunacak sulusu almaya gıderken net bellı olur dedıler ve sulus nısanın son haftası cıkacak buyu bır ıhtımallede nısan 20de e devletten bakabılırsınız subeye daha gec asıyorlarmıs bılmeyenler ıcın soyluyorum e devlete gırebılmek ıcın pttden e devlet sıfrenızı almanız gerekmektedır.

 15. arkadaşlar ben 17.05.1993 doğumluyum askerlik şubesine gittim,nisan 20sinde gel sülüsü alacan dediler mayısta askersin dediler 23 mayısta teslim olunacakken 10 mayısta teslim olacagız,haberiniz olsun arkadaşlar herkese hayırlı teskereler

 16. ARKADAŞLAR BEN ERZURUMDA 93,2 GİDİYORUM SÜLÜS İSE 22 NİSANDA VERİLECEK HERKESE HAYIRLI TESKERELER DİLİYORUM

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here