93/2 Acemi Birliği Sorgulama

1993 doğumluların askerlik zamanı geldi. 93/2 tertip olarak mayıs ayında askere gidecek olan kardeşlerimiz için bazı ufak hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. Askerliklerinin ilk 3 ayını Acemi olarak yapacaklar ve Acemi birliklerine Mayıs ayında teslim olacaklar.

Biliyorsunuz ki artık Askerlik sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçeklemektedir. Eskiden askerlik şubelerinin önünde uzun kuyruklar luşturan sülüs alma günleri artık sessiz sakin ortamlara bıraktı. İnternet sitesi üzerinden e-devlet askerlik sorgulama yapabilirsiniz.

93/2 Askerlik Sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız ?

Herzaman dile getirdiğimiz gibi 93/2 tertip arkadaşlarımız için terkrardan anlatalım. E-Devlet sisteminin devreye girmesiyle birlikte artık internet üzerinden bir çok işlem yapılabilmektedir. Bunlardan bir taneside Acemi Birliği Sorgulama işlemidir.

Askerlik sorgulama işleminizi siteden yapabilmeniz için kişisel e-devlet şifresine ihtiyacınız var, bu şifreyi size en yakı postane şubesinden alarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemini e-devlet sitesinin sol üst taraftaki kısmına tıklayarak, ordan milli savunma bakanlığı başlığı altından sevk edilecek eğitim birliği kısmına tıklayın. Açılan sayfada Acemi birliğinizi öğrene bilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir