66 Bin Asker 31 Mayıs'ta Terhis Olacak
66 Bin Asker 31 Mayıs'ta Terhis Olacak

66 Bin Asker Mayıs Sonunda Terhis Olacak

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında terhisleri ertelenen 66 bin asker, 31 Mayıs’tan itibaren evlerine dönmeye başlayacak.

66 bin yükümlü ilk etapta terhis edilecek. Haziran ayı itibariyle, terhislerin yanı sıra bedelliler dahil askere alımlar normale döndürülmüş olacak. Askere alım ve terhis süreçleri bir süre daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hassasiyetiyle yürütülecek.

Koronavirüs salgınında vaka seyrinin kontrol altına alınmasıyla birlikte bu ay itibariyle normalleşme başlıyor. Karantinanın esnetilmesi adım adım gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ilk normalleşme adımları arasında askerlerin terhis ve askere alım işlemleri de var. Salgın nedeniyle yaklaşık 1 ay daha fazla askerlik yapan kasım celbi 66 bin yükümlü 31 Mayıs’tan itibaren terhise başlanacak.

Nisan ayında askere alımları ertelenen 53 bin yükümlünün askere alımları da peyderpey başlatılacak. Mart ayında koronavirüs salgınının ilk günlerinde ertelenen bedelli askerlik uygulamasının da 20 Haziran’da başlamasıyla birlikte haziran ayında askere alım-terhislerde tamamen normale dönülecek. Ancak gerek terhis gerekse askere alımlara ilişkin tüm işlemler, yoğun sağlık tedbirleri ile ve hassasiyetle gerçekleştirilecek.

About Rütbeli Asker

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Askerlik mesleğine aday biriyim. Sitede haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Sorularınızı yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

Check Also

TSK subay alımı ilanı yayınlandı! Başvuru ekranı ve şartları…

Türk Silahlı Kuvvetleri, en az 60 KPSS puanı ile alım yapılacak olan subay alımı ilanını yayınlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir