16 Temmuz 2018 , Pazartesi

Ne Zaman Askere Gideceğim ?

Ne Zaman Askere Gideceğim?

Askere gitmeye hazırlanan asker adaylarını en çok düşündüren sorudur “ne zaman askere gideceğim?” sorusu. Asker adayları askere gitmeden önce bazı evrelerden geçerler, muayeneler yoklamalar ve ardından sevk edilecekleri celp dönemini beklerler. Normal olarak askere zamanında gitmek isteyen adaylar, memleketlerine ait celp dönemlerini inceleyerek askere ne zaman gideceklerini öğrenebilirler.

Askerliksorgulama.com sitemiz üzerinden bizlere ulaşan “Ne Zaman Askere Gideceğim?” başlıklı sorulara alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Soru: 91 doğumluyum muayene oldum ne zaman askere gideceğim?
Cevap: Askerlik şubeniz ile bağlantıya geçip ne zaman askere gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Soru: 02/01/1995 doğumluyum Diyarbakır/Yenişehir bağlıyım İstanbul/fatih muyane oldum 2014/mayısta muayne oldum, Ne zaman Askere Gitcem?
Cevap: Merhaba, muayene işlemlerinizi yaptırdığınız için 2015 yılı diyarbakır yenişehir celp döneminde askere alınırsınız.

Soru: Ben nisanın 17 sine tecilimi bozdurdum bana ağustos da gidersin dediler kesin gider miyim yoksa devre kaybı olur mu ona göre işten çıkıp çıkmayacağımı söyleyeceğim?

Cevap: Merhaba, askere ne zaman gideceğim diye sorulmuş olan bir üst soruda, askere ağustos celp döneminde gitme ihtimaliniz vardır.

Alt kısımda bulunan soruların cevapları adayların mail adreslerine özel olarak gönderilmiştir.

Soru: 17.02.1996 dogumluyum askere ne zaman gıdecegım.. weya ne zaman muayene olacagım.

Soru: 1994 DOGUMLUYUM GEÇEN SENE KİLO FAZLALIĞINDAN DOLAYI ASKERE 1 SENE TECİL EDİLDİM 1 OCAK 2015 TARİHİNE KADAR VE KİLO FAZLALIGIMI FAZLASIYLA VERDİM VE 1 OCAK 2015 TARİHİNDEN SONRA ASKERİ KURULA GİDİLECEK VE KURULDAN ASKERE ELVERİŞLİ RAPORU ALIRSAM KAÇINCI CELP GİDERİM ACABA ?

İlginizi Çekebilir

Özel Hastane Raporu Askerde Geçerli mi?

Özel veya vakıf hastanelerinden alınan raporlar hiçbir şekilde askerlik sürecinde geçerli değildir. Askere başlangıçta yaşanan …

5 yorum

  1. 1995 oğumluyum ne zaman askere gıdıcemm acemı bırlıgım neresii!!!

  2. abdullah kağıt

    1995 doğumluyum askere ne zamn gideceqim

  3. askere gitmek istiyorum

  4. 06.06.1996 dogumluyum askre ne zamn gdecegim

  5. Araligin 1 i 1997 doğumluyum askere ne zaman giderim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir