6.ncı Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı / Kırkağaç

6.ncı Jandarma Komando Er Eğt. Alay K.lığı / Kırkağaç

Manisa ilimizin Kırkağaç ilçesindedir. Askerliğini komando olarak yapacak olan gençleri gittiği yerdir Acemi birliği olduğu için burada askerlere çok ciddi hatta sıkı bir eğitim verilir. Erlerin eğitimini daha önceden eğitimi tamamlayan çavuşlar verir. Eğitimin sıkı olmasının sebebi savaş durumlarında mücadele edecek askerler burada yetişen askerlerdir. Burada acemi eğitimini tamamlayan askerler genellikle ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerine gönderilirler ve askerliklerinin geri kalanını burada tamamlarlar.

Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığında Askerlik eğitimleri Erlerin ilk eğitim aldıkları Manisa Kırkağaç da bulunan 6.ncı jandarma komando er eğitim Alay komutanlığı içinde askerleri askerlik süresince ilk yapılanlar beden ve ayak ölçülerinin alınması ve orada giyecekleri çamaşır, üniforma ve postalların dağıtımıyla askerlik başlıyor. Her askere dolap ve ranzaları verilir. Kalacakları yerler gösterilir. Belli günlerde duş alacakları banyolar bulunmaktadır. Bir askerin askere geldiği andan itibaren teskere alıp evine döneceği ana kadar her türlü ihtiyacı askeriye tarafından sağlanmaktadır. Yiyecek alacakları kantinleri yemek yiyecekleri yemekhaneleri vardır.

Belirlenmiş belli zamanlarda aileleriyle görüşmelerinin sağlanması için kullanacakları telefonları boş vakitlerini değerlendirecekleri dinlenme salonları da bulunmaktadır. Hastalandıklarında gidecekleri revir, sağlık memuru ve doktorlar her zaman hazır bulundurulmaktadır. İleri derecedeki rahatsızlık durumlarında en yakın İzmir ve Manisa illerine sevkleri yapılmaktadır. Askeri eğitimler zor ve çok disiplinli olduğu için başlangıçta bu duruma uyum sağlayamayan askerler için psikolojik danışma hizmetleri iyileştirme merkezlerinde iyileştirmeleri sağlanmaktadır. İleri derecedeki psikolojik rahatsızlık durumlarında yine İzmir ve Manisa illerindeki hastanelerin psikiyatri bölümlerinde tedavileri sağlanmaktadır.

6.ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı Manisa- Kırkağaç

Ayrıca komutanlık içinde Denizbank ve Ziraat Bankası ATM’leri de bulunmaktadır.

Manisa ili Kırkağaç ilçesinde bulunan komando birliği ilçenin çıkış kısmının yakınındadır. Birçok otobüs firması ile gidilebildiği gibi ege ekspres demir yolu ile de gitmek mümkündür. Hava yolunu tercih edenler ise İzmir Adnan Menderes hava alanında inip oradan kara yoluyla Manisa Kırkağaç’a gidebilirler. Jandarma komutanlığının bulunduğu bölge etrafı dağlarla çevrilmiş çok geniş bir alanda bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük ve bilinen tek jandarma komando yetiştiren komutanlığıdır. Acemi birliği burası olan askerlerin en çok korktuğu yerlerden biriymiş ama dönüşte aynı fikirde olmuyorlarmış.

Bütün askeri birliklerde olduğu gibi sıkı disiplin ve eğitimler başlangıçta alışık olmayan jandarma adayları için oldukça yorucu. Ancak zaman içinde eğitimlere, çevreye alışma süreci, arkadaşlık edinme gibi, her geçen gün alışılan bir yer olduğu söylenmektedir. Her genç Zorunlu olarak vatani görevini yapma mecburiyetindedir.

Jandarma komando er eğitim alay komutanlığında askerlik görevlerini yapan erlere ailelerinin iletişim kurabilecekleri telefon numaraları.

Alay Komutanlığı santral no

0236 588 90 10

Ailelerin ulaşabilecekleri ve yakınları ile ilgili bilgi alabilecekleri telefon no

0236 588 90 28

0236 588 90 30

YORUMLAR

 1. ionpopescu dedi ki:

  ___123___6.nc? Jandarma Komando Er Egt. Alay K.l?g? / K?rkagac – Guncel 2017___123___

 2. Kader dedi ki:

  Manisa Kırkağaç 6.komando tugayı kurban bayramı izni ne kadar

 3. Kader dedi ki:

  Sorduğum sorunun cevabını ne zaman alırım

 4. yunus tezcan dedi ki:

  selamun aleyküm. iyi günler dilerim. dicegim şu ki benim 27 ekimde yani cuma günü teslim tarihim var fakat annem rahatsız koyde yaşıyorum ineklerimiz var bakilacak babamda yaşlı zorlaniyo pazartesi yada sali günü teslim olmamda bir sıkıntı oluşurmu.

 5. Nagihan soydan dedi ki:

  Merhaba benim 3 oglumda askere gidiyor 3ude kısa dönem 2si kasimda sakarya ve cankiri ya 1 i aralikta acemi birliği mamak usta birliği bayburt cikti acaba bayburt cikan yavrumu sakarya veya Çankırı ya aldirabilirmiyim böyle bir hakkımız olabilirmi cevabınız için teşekkür ediyor saygilar sunuyorum

  1. emre dedi ki:

   bi sizinkimi oğul ablacım oldu bende ıstanbula felan ıstıyım

 6. Ayhan karaçay dedi ki:

  acemi askerkerin bazı rahatsız olduğunu böluk kumutanlarına bildiriyorlar.kumutanları tevire gondermek yerine.rahatsız askerlere ağır küfürler ederek revire gitmelerine izin verilmiyor.ve dayak hat safada.bu duruma alay kumutanlığına bildirilmeli ve müdahale etmeli.
  Bizler çocuklarımızı küfürve ya dayak yemesi için göndermedik vatanın namusunu korumak için eğitim görsün diye gönderdik.yetkili kumutanlarına duyurulur.

 7. Recep dedi ki:

  Selam aleykum 15.12.2017 tarihinde teslim olacağım. Allah yardımcımız olsun. BİTERMİİİİ

 8. Burblanc dedi ki:

  Arkadaşlar yazılan yorumlarda manisa kırkağaç jamdarma komando birliği için çok ağır çok zor yorumlar yazıyor bu bizim göZümüzü korkutmayacak
  Her asker komando olmaz allah bize bunu lütfetmiş aslanlar gibi yapacağız kendimize hırs yapmamız lazım her konuda başarımızı göstericeZ
  Biz paralı değil biz TÜRK ASKERİYİZ
  Hepinizi seviyorum allaha emanetsiniz

  1. Ankaralı dedi ki:

   benimde anladığım kadarıyla eğitimde çok zorlanıp sonrada doğuya gideceğiz yanlız tepe ne kadar yüksekse manzaası o kadar güzel olur
   dönersek adam dönmezsek bu güzel vatana şehit oluruz.