5. Jandarma Er Eğitim Taburu – Kastamonu

5. Jandarma Er Eğitim Taburu – Kastamonu

5.Jandarma Er Eğitim Taburu Hakkında Bilgiler

Birlik Kastamonu şehir merkezine yalnızca 10 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Bu sebeple de ulaşım yönünden bir sorun yaşanmaz. Karayolu ile Kastamonu otobüs terminaline gelen kişiler, buradan sonra toplu taşıma araçlarını kullanarak kolaylıkla birliğe geçebilirler. Bu aşamada herhangi bir problem ortaya çıkmamaktadır. Kastamonu, iklim açısından da çok sivri değildir. Bu sebeple de askerlik süresince erler hava şartları sebebiyle bir zorluk yaşamazlar.

Askeriye içerisinde sunulan imkânlar incelendiğinde askerlerin zorluk yaşamayacakları ve boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirebilecekleri bir birlik olarak gösterilebilir. Birlik içerisinde yer alan kantinde tost ve poğaçanın yanı sıra diğer hazır yiyecekler ve içecekler de askerlerin hizmetine sunulmaktadır. Belirlenen saatlerde askerler bu alanı kullanarak dinlenebilirler. Bunun dışında birlik içerisinde yer alan ankesörlü telefonlar aracılığıyla askerler yakınları ile iletişim kurabilirler. Son dönemde telefona da belirli şartlar altında izin verildiği için ankesörlü telefonlar son derece yeterlidir. Bunun yanı sıra bankamatikler ve PTT şubesi sayesinde para çekme ve belge gönderme işlemleri de rahatlıkla yapılabilmektedir. Birlik oldukça geniş bir alan üzerine oturtulmuştur. Bu sebeple askerler için oldukça geniş bir yeşil alan ayrılmıştır. Günün belirli saatlerinden sonra askerler bu alanlarda beraber zaman geçirip günün yorgunluğunu atabilirler.

Boş zamanlarını daha verimli değerlendirmek isteyen kişiler, spor aktivitelerini de tercih edebilir. Birliğin içerisinde spor salonu, basketbol sahası, çim saha, masa tenisi gibi imkânlar da bulunmaktadır. Bu imkânlar, tüm askerlerin hizmetine sunulmaktadır. Ancak tüm askerlerin aynı anda bu spor alanlarını kullanabilme imkânı bulunmamaktadır. Ancak her askerde bu alanları kullanmadığı için sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Askerlerin yakınları ile görüşme süreleri içerisinde rahatlıkla görüşmeleri sağlanmaktadır. Hafta içi 1,5 saatlik bir görüşme süresi vardır. Hafta sonları ise oldukça geniş bir görüşme süresi sunulmaktadır. Bu süre içerisinde askerler yakınları ile oldukça rahat bir biçimde görüşmektedir.

Birlik içerisinde sağlık hizmetleri de sorunsuz bir biçimde verilmektedir. Bu doğrultuda askerlik süresince fiziksel bir rahatsızlık yaşayan erler rahatlıkla bu alanda tedavi olabilirler. Gerektiğinde askerlerin yatırılması için yeterli yatak kapasitesine de sahiptirler. Bunun yanında ruhsal sorunlar ve rehberlik işlemleri için de bir şube bulunmaktadır. Askerler istedikleri her an giderek uzman kişiler ile görüşebilirler. Bu sayede askerlik süresince ruhsal ve fiziksel bir sorun yaşanmasına da imkân olmaz. Bunun dışında birlik içerisinde disiplinli ve ciddi bir eğitim alan kişiler askerlik eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlarlar. Çarşı izinlerinde de hiçbir sorun yaşamadan şehir içerisinde rahatlıkla gezinilebilir ve belirlenmiş alanların dışında istedikleri her yere gidebilirler.

5.Jandarma Er Eğitim Taburu İletişim Bilgileri

Bulunduğu İl: Kastamonu

Telefon Numarası: 0366 215 24 62 – 0366 215 24 67

Adresi: 5.Jandarma Er Eğitim Taburu Kastamonu

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.