Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

363.Dönem Askerlik Sorgulama

Askerliğini yapmak için hazırlanan

Askerliğini yapmak için hazırlanan adaylar, yani kısa dönem veya yedek subay olarak askerlik yapacak bireylerin askerlik yerlerinin açıklanmasına çok kısa bir süre kaldı. Uzun dönem olarak (12 Ay) askerlik yapacakların askerlik yerleri 15 Nisan 2016 sabahı açıklanmıştır. Sırada askerliklerini Kısa Dönem olarak yapacakların veya Yedek subay olarak yapacakların eğitim görecekleri askerlik yerleri açıklanacaktır.

363.Dönem Kısa Dönem veya Yedek Subay Askerlik Sorgulama

Uzun dönemlerden farklı olarak Kısa dönem veya yedek subayların askerlik yerleri açıklandığında Acemi Birlikleri ve Usta Birlikleri aynı anda açıklanmaktadır.

Askerlik sorgulama işleminizi yapabilmeniz için belirtilen tarihte şifreniz ile E-Devlet askerlik sorgulama alanını kullanarak sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

363.Dönem Kısa Dönem Askerleri

Kısa dönem olarak askerlik yapacakların askerlik süreleri 6 aydır. İzin kullanmadıkları zaman 5 ay gibi bir sürede askerliklerini tamamlamaktadırlar. Askerlik yerleri Millî Savunma Bakanlığı tarafından 22 Nisan 2016 Saat 10:30’dan itibaren e-devlet sistemi üzerinden yükümlülere açıklanacaktır.

363.Dönem Yedek Subay Adayları

Aynı şekilde askerliğini 12 ay olarak maaşlı yapacak olan Yedek Subay adayları içinde askerik yerleri 22 Nisan 2016 günü e-devlet sistemi üzerinden açıklanacaktır.

Askerlik sorgulama işlemlerini ile ilgili olarak aklınıza takılanları alt kısımdan bizlere iletebilirsiniz.