363.Dönem Askerlik Sorgulama

363.Dönem Askerlik Sorgulama

Askerliğini yapmak için hazırlanan adaylar, yani kısa dönem veya yedek subay olarak askerlik yapacak bireylerin askerlik yerlerinin açıklanmasına çok kısa bir süre kaldı. Uzun dönem olarak (12 Ay) askerlik yapacakların askerlik yerleri 15 Nisan 2016 sabahı açıklanmıştır. Sırada askerliklerini Kısa Dönem olarak yapacakların veya Yedek subay olarak yapacakların eğitim görecekleri askerlik yerleri açıklanacaktır.

363.Dönem Kısa Dönem veya Yedek Subay Askerlik Sorgulama

Uzun dönemlerden farklı olarak Kısa dönem veya yedek subayların askerlik yerleri açıklandığında Acemi Birlikleri ve Usta Birlikleri aynı anda açıklanmaktadır.

Askerlik sorgulama işleminizi yapabilmeniz için belirtilen tarihte şifreniz ile E-Devlet askerlik sorgulama alanını kullanarak sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

363.Dönem Kısa Dönem Askerleri

Kısa dönem olarak askerlik yapacakların askerlik süreleri 6 aydır. İzin kullanmadıkları zaman 5 ay gibi bir sürede askerliklerini tamamlamaktadırlar. Askerlik yerleri Millî Savunma Bakanlığı tarafından 22 Nisan 2016 Saat 10:30’dan itibaren e-devlet sistemi üzerinden yükümlülere açıklanacaktır.

363.Dönem Yedek Subay Adayları

Aynı şekilde askerliğini 12 ay olarak maaşlı yapacak olan Yedek Subay adayları içinde askerik yerleri 22 Nisan 2016 günü e-devlet sistemi üzerinden açıklanacaktır.

Askerlik sorgulama işlemlerini ile ilgili olarak aklınıza takılanları alt kısımdan bizlere iletebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Omer16 dedi ki:

  Arkadaşlar tecilimi subat 15 gibi kaldırdım. şubedeki arkadaş en gec mayıs 5 gibi gidersin dedi yani mayıs dönemini gidicem diye biliyorum. lisans mezunuyum fakat sorgulamaya girdiğimde ‘Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.’ söyle bir yazı çıkıyor yardımcı olabilir misiniz acaba ne yapmam gerekiyor. Lisans mezunuyum fakat sorgulamaya girdiğimde ‘Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.’ söyle bir yazı çıkıyor yardımcı olabilir misiniz acaba ne yapmam gerekiyor.

  1. Admin dedi ki:

   Kısa dönem veya Yedek Subay adaylarının yani 363.Dönemlerin askerlik yerleri henüz açıklanmadı, siz en yakın askerlik şubesine başvurarak e-devlette aldığınız sonuç hakkında bilgi alabilirsiniz.

 2. Ender dedi ki:

  Sevk tarihleriniz 22.04.2016 – 28.04.2016 tarihleri arasındadır, 05.05.2016 tarihine kadar askerlik şubesine gidebilirsiniz. Şeklinde yazılmış yer belirtilmemiş ne yapmam lazım bilgisi olan arkadaş var mı?

  1. Admin dedi ki:

   Askerlik şubesinden bilgi alabilir, yada askerlik yerinizi sorgulayabilirsiniz. Hayırlı olsun.

 3. ahmet dedi ki:

  şimdi ben 1997 ocak doğumluyum üniversiteye eylül ekim gibi başlayacağımda tecil ettirmeme gerek varmıdır. teşekkürler

 4. Ahmet korkut dedi ki:

  Sevk tarihleriniz 15.04.2016 – 28.04.2016 tarihleri arasındadır, 05.05.2016 tarihine kadar askerlik şubesine gidebilirsiniz. Ben sülüs çıkartmak için girdiğim de bu yazıyor ne yapmam gerekiyor lütfen hemen cevap verin