361. Dönem Yedek Subay Kısa Dönem Askerlik Sorgulama

361. Dönem Yedek Subay Kısa Dönem Askerlik Sorgulama

361. Dönem olarak 2015 yılı Kasım ayı celp döneminde sevke tabi olan asker adayları için askerlik sorulama işlemi ve tarihleri hakkında bilgi vermek adına bu konuyu yayına alıyoruz. Öncelikle şimdiden hepinize hayırlı teskereler dileriz. 361. Dönem Yedek Subay adayı olarak veya Kısa Dönem Asker olarak acemi birliğine gitmeye hazırlanan Kasım ayı askerleri için Askerlik Sorgulama tarihi 23 Ekim 2015 ‘dir.

Kısa Dönem veya Yedek Subay olarak askerlik yapıp yapmayacağınız bu tarihteki sorgulama işleminizden sonra belli olacaktır.

Sorgulama işleminizi yapabilmeniz için E-devlet sistemine giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Giriş için kişisel e-devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. En yakın ptt şubesinden şifrenizi alabilirsiniz.

15 Ekim 2015 tarihinde Uzun Dönem asker adaylarının acemi birliği eğitimi görecekleri birlikler açıklanmıştır. 95/4 Askerlik sorgulama sayfasından da o konumuzu inceleyebilirsiniz.

361. Dönem Kasım ayı Yedek Subay – Kısa Dönem askerlik sorgulama işlemleri hakkında aklınıza takılan tüm soruları alt kısımdan yönetime iletebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. selahattin dedi ki:

  e-devlette almış olduğum bu hatanın anlamı nedir.
  universite mezunuyum kısa mı uzun mu askerlik yapacağım oda belli değil askerlik şubesine
  gitmeden nasıl halletmem gerekiyor.

  Sevk işlemleri E-Devlet kapısı üzerinden 28 Eylül 2015 saat 23:59 tarihi itibari ile kapatılmıştır. Sevk işlemlerinizi, en yakın Askerlik Şubesine 02 Ekim 2015 saat 17:00 tarihine kadar müracaat ederek yaptırabilirsiniz.

  1. Ast Subay dedi ki:

   Merhabalar, büyük ihtimal yedek subay olarak askere alınacaksınız size belirtilen tarihler arasında sevk işlemlerini yapmadığınız için sistem kapanmıştır. İşlemleriniz için askerlik şubenize gitmenizi öneririz.

   1. abt dedi ki:

    aynı hata bende de bulunmaktadır. ayrıca er sınıflandırma sonucu ve asal sevk başvurusu bölümünde de “herhangi bir sınıflandırma sonucunuz bulunmamaktadır” ve “sistemde kayıtlı bilginiz bulunmamaktadır.lütfen en yakın askerlik şubesine gidiniz” şeklinde uyarılarda bulunmaktadır.

 2. Abdulaziz kokum dedi ki:

  Merhabalar ben yedek subay adayıyım işyerimden erken çıkış yapmışım en geç yarın yanı 23 ekim de iş yerine sülüsümü teslim etmem gerekiyormuş. Aksi halde Tanzimat’ımı alamazmışım. Acaba yarın yerimiz kesin açıklanırmi. ?

 3. ali dedi ki:

  sevk başvurusu yap dediğimiz zaman aşağıdaki gibi mesaj çıkıyor.
  “Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz.”