359. Kısa Dönem Yedek Subay Askerlik Sorgulama

359. Kısa Dönem Yedek Subay Askerlik Sorgulama

359. Dönem Askerlik Sorgulama işlemi ile ilgili olarak Mayıs 2015 celp döneminde askere gidecek olan kısa dönem veya uzun dönem yani yedek subay adayları askerlik sorgulama işlemlerini 24 nisan 2015 günü e devlet resmi internet sitesi üzerinden kişisel e devlet şifreleri ile sorgulama yapacaklar.

Mayıs 2015 askerlik celp döneminde 95 e 2 tertip asker adayları normal er olarak 12 ay askerlik yapacaklarını yerleri 17 nisan cuma günü belli olmuştur. 24 nisan 2015 cuma günü de askerliğini kısa dönem olarak ya da uzun dönem yedek subay olarak yapacak olan adayların askerlik yerleri açıklanacaktır.

Bu konu altından yedek subay ya da kısa dönem olarak askere gidecek olan adayların tüm soruları cevaplanacaktır. Ayrıca yine bu konu altından birbirinizi ile tanışabilir aynı birliği düşmüş olan kişilerin birliklerine gitmeden önce tanışmaları bu konu altından gerçekleşebilir. 359. dönem asker adayları tüm sorularını bizlere bu konu altından ulaştırabileceklerdir.

YORUMLAR

 1. Kerim dedi ki:

  Beyler uzun dönemlerin geçen hafta cuma günü sabah 10 gibi yerleri açıklanmıştı. Biz de o saattemi baksak yoksa gece 4 ü felanmi beklesek. Her yerde bi gece 4 dedikodusudur yayılıyor 🙂
  Birde bir soru daha. Daha yerlerin açıklanacağı günün şafağı geçmezken askerde nasıl şafak sayıcaz merak ettim doğrusu 🙂

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, büyük olasılıkla sabah açıklanacak Kerim bey.

   1. Kerim dedi ki:

    Kerim bey nedir ya admin 🙂 askere gidiyoz biz 🙂 yarın büyük ihtimal tuvalet temizleyecem Kerim bey nedir 🙂

    1. admin dedi ki:

     🙂 Tüm askerlerimize bu şekilde hitap ediyoruz Kerim bey.

     1. abdulvedat dedi ki:

      mrb ben kasım da askere gitmek için teccil bozmuştum .yedek subay adayı olarak gidecem.askerlik yerlerimiz ne zaman belli olacak .

     2. Ast Subay dedi ki:

      Merhabalar, Yedek subaylar için yerler 28 ekim’de açıklanacaktır.

 2. mehmet dedi ki:

  Açıklanmadı ne zaman açıklanır

  1. admin dedi ki:

   Şuan tekrar kontrol eder misiniz.

 3. mehmet dedi ki:

  Kontrol ettim açıklanmamıştır yazıyor hala

  1. admin dedi ki:

   Bazı arkadaşların askerlik yerleri açıklandı sanırım. Gün içinde ara ara kontrol ediniz.

 4. Yaşın salihoğulları dedi ki:

  Merhaba kasım 2015 te askerim üniversite mezunuyum acaba yerler açıklandı mı ne zaman açıklanacak e devlet üzerinden mi öğreneceğim tsk

  1. Ast Subay dedi ki:

   Merhabalar, 2015 kasım celp kesin sevk tarihleri 15-25 ekim tarihleri arasında e devlet üzerinden veya imkanınız yok ise askerlik şubelerinden sülüs belgenizi alabilirsiniz.