3.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Topçular Muratpaşa Antalya

3.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Topçular Muratpaşa Antalya

Ülkemizin turizm cenneti olarak bilinen Antalya geniş bir nüfus kitlesinin yaşadığı gelişmiş bir şehirdir. Şehrin ekonomik ve sosyal olanakları da bu nüfusun ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte geliştirilmiştir. Şehrin denize kıyısının bulunması ve ticaret hayatına canlılık katması tarih boyunca dikkat çeken bir şehir olmasını sağlamıştır. Şehrin bu nedenle birçok devletin hâkimiyeti altında yüzyıllar geçirmesi dokusunda da çeşitliliğe neden olmuştur. Bu çeşitlilik ve tarihsel zenginlik Antalya’yı birçok açıdan ilgi odağı haline getirmiştir. Antalya’da turistik, ekonomik ve ticari hayatın yanında askeri hayat da oldukça gelişmiştir. Birçok acemi ve usta birliğinin bulunması askerlik amacıyla şehre gelen kişilerin sayısını arttırmıştır. Bu birliklerden biri olan 3.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Muratpaşa ilçesinin Topçular mevkiinde yer alır. Oldukça geniş bir alanda konumlanması ve hizmetlerinin gelişmiş olması bu birlikte yüzlerce askerin usta birliklerine gitmeden önce gereken eğitimleri alabilmelerini sağlamıştır.

Birliğe ulaşmak isteyen asker ya da ziyaretçilerin kullanabilecekleri birçok yol mevcuttur. Muratpaşa’nın merkez ilçelerden biri olması ve Topçular’ın da ilçe içinde oldukça kolay ulaşılabilen bir yerde bulunması bu imkânları arttırmıştır. Otogara gelen asker ya da ziyaretçiler belediye otobüsleri ya da tramvayla birliğe ulaşabilirler. Ayrıca taksi hizmetlerinin de oldukça gelişmiş olduğu şehirde birliğe ulaşılabilmek için bu yol da tercih edilebilir. Antalya’nın gelişmiş bir şehir olması şehre yapılan karayolu ve havayolu seferlerinin da sayısının artmasına neden olmuştur. Bu sayede askerler tercihlerine ve imkânlarına göre otobüs ya da uçak vasıtasıyla şehre gelip bahsedilen hizmetlerle de birliklerine ulaşabilirler.

Askerlik hayatı boyunca en fazla kullanılan hizmetlerden biri de bankacılık hizmetleridir. Bu hizmetlerden faydalanabilmek ve daha kolay bir şekilde para aktarımı yapılması amacıyla bir adet bankamatik ve PTT şubesi bulunmaktadır. Garanti Bankası’na ait olan bankamatikten olabileceği gibi PTT şubesi aracılığıyla da askerler ailelerinden ve yakın çevrelerinden para yatırmalarını isteyebilirler. Ekonomik ihtiyaçların bu şekilde karşılanabileceği birlikte askerler sosyal alanlarda vakitlerini değerlendirebilirler. Futbol sahası, spor salonu, kantinler, gazinolar bu alanların başında gelmektedir. Askerlikten önceki yaşamında spor yapan ve burada da formunu korumak isteyen kişiler özellikle spor salonu hizmetinden faydalanarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Birlik içinde askerlerin yaşayabilecekleri sağlık sorunları için de birçok alan inşa edilmiştir. Fizyolojik ve psikolojik sorunlarının çözülebilmesi için hem Muayene Merkezinde muayeneler gerçekleştirilmekte hem de Rehberlik ve Danışma Merkezinde psikolojik sorunların çözülebilmesi amaçlanmaktadır. Asker ve askeri personelin hizmet alabileceği bu alanlarda tedavi koşulları yetersiz kalırsa sağlık hizmetlerine Antalya merkezinde bulunan hastanelerde ya da çevre illerdeki askeri hastanelerde devam edilmektedir.

3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı İletişim Bilgileri

İl: Antalya

Telefon: 0 242 321 53 51/52/53/54/55/56

Fax: 0 242 322 57 90

Adres: 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı, Topçular / Muratpaşa / Antalya

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.