2020 Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020 Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. 35 bin 54 lira olarak ödenecek olan bedelli askerlik başvuru ücreti, Temmuz ayından itibaren yeniden güncellenecek.

Bedelli askerlik başvurusu yapmak için şubelere gitmeye gerek kalmadan E-Devlet üzerinden işlemler tamamlanacak. Peki, 2020 bedelli askerlik başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılabilecek?

Bedelli askerlik başvurusu 2020 yılı için ilk ödeme dönemini 30 Haziran 2020 tarihinde tamamlandı. Bu tarihe kadar 33 bin 54 lira üzerinden hesaplanacak olan bedelli askerlik başvuru ücreti, dövizle askerlik yapmak isteyenler için ise 5 bin 261 avro olacak.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bedelli askerlik başvurusu için öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Ardından E-Devlet’e girip şu adımları gerçekleştirmeniz gerekiyor;

Karşınıza çıkacak olan ilk ekranda askerlik başvurusu yapacağınızı onaylamalısınız. Tüm askerlik başvuruları bu ekran üzerinden yapılmaktadır.

Sonraki aşamada askerlik erteleme yani tecil işleminizi bedelli başvurusu yapabilmek için iptal etmelisiniz. Bu ekran üzerinden iptal sebebini seçip, bedelli askerlik yapma isteği olarak işaretlenmelidir. Ardından eğer bedelli çıkmazsa yatırdığınız parayı geri alacağınız askerlik şubesini seçin ve kaydedin

Kaydete tıkladıktan sonra ödeme detayları karşınıza çıkacaktır. Bu ödemeyi gerçekleştirdikten sonra bu ekrana dönerek geriye kalan maddeleri doldurmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.