2018 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Seçim Aşamaları Çağrı Duyurusu Yapıldı

2018 Yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Seçim Aşamaları Çağrı Duyurusu Yapıldı

2018 yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alım süreci hızla devam ediyor. Uzman erbaş olmak için seçim aşamalarına davet edilenlerin sonuçları bugün açıklandı. Bu adayların “2018 Yılı Uzman Erbaş Temini” kapsamında 04 – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında seçim süreçleri yapılacaktır. Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)’da hazır bulunmak zorundadır. Seçim aşamaları aşağıdaki adımları içerecektir:

  1. Yazılı sınav,
  2. Kayıt-Kabul,
  3. Fiziki Değerlendirme,
  4. Fiziki Yeterlilik Testi,
  5. Mülakat
  6. Hastane Sevk işlemleri

Fiziki mülakat için adayların Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb. kişisel eşyalarını getirmeleri gerekmektedir. Askerlik hizmeti devam eden ve askerlik hizmetini tamamlayan adaylar ile ilgili olarak;

  1. Askerlik hizmeti sona eren adaylar için birliklerinden aldıkları terhis belgesinin aslı ve fotokopisi veya askerlik şubesinden alacakları terhis belgesinin onaylı sureti, (Sözleşmeli Er olarak görev yapmakta iken başvuran adaylar sözleşme belgelerini de yanlarında getireceklerdir)
  2. Askerlik hizmeti devam eden adaylar; Birlik Komutanı veya Kurum Amiri tarafından onaylanmış ve mühürlenmiş kapalı zarf içinde Nitelik Belgesini getireceklerdir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden rapor almaları gerekiyor. Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir. Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.