15 Ağustos 2018 , Çarşamba

2016’da Askere Gitmemek İçin Tecil

Öncelikle merhabalar 01.01.1996 doğumluyum şuan açık liseden eğitim görüyorum askerlik yaşı 21 olduğu için 96 doğumlular gitmiyor diye biliyordum fakat bir kaç arkadaşım bu yasanın yürürlülüğe girmediğini söyledi ve konu hakkında tam bir bilgi sahibi değil buna göre askere 2016 yılında gidecek miyim henüz hiç bir tecil işlemi de yaptırmadım eğer gideceksem tecil ettirmem için ne yapmam gerekiyor bilgilendirebilir misiniz acaba ?

Evet arkadaşlarınız size aslında doğru bilgi vermişler. 2016 yılı içinde doğum yılı 1996 olan asker adaylarının askere alımları Şubat celp dönemi ile birlikte başlamıştır. Şubat ayı itibari ile memleket kütüklerine göre, Mayıs, Ağustos ve Kasım celp dönemine dahil olan 1996 doğumlu bireyler askere alınmaktadırlar. Ancak askerlik için herhangi bir tecil ve engeli olmayanlar askere alınmaktadırlar.

Siz askerlik tecili için geç kalmadan askerlik şubesine gitmelisiniz. Askerlik işlemlerinizi eksiksiz olarak yerine getirip, tecil ettirmek istediğinizi söylemelisiniz. Bu durumda eğer tecil ettirme hakkınız bulunuyor ise askerliğinizi tecil edeceklerdir.


İlginizi Çekebilir

Tecil Bittikten Sonra, Tekrar Askerlik Erteleme

Askerlik vazifesi her erkek Türk vatandaşlarının vatani görevi olup bir takım olağan dışı durumlarda kanunlar …

4 yorum

  1. 2016 yılına kadar tescıl ettırmıştım ve her hangı bır üniversiteye kayıt yapmadım sınavlara girip kazanmaya baktım ve hala sıvavlara giriyorum yoklama ile ilgili kağıt geldı 2016 aralığa kadar tescıl hakkım var neden kağıt geldı daha 6 ay varken lütfen yardımcı olurmunuz

  2. iyi günler . Örgün liseden açık liseye gectim gecen sene askerliğimi tecil ettrdm 31 aralık 2016 da son buluyo 95 doğumluyum .Kaç döneme kadar tecil yaptrabiliyorum suanki dönemim 8 .

  3. 1996 dogumluyum acik lise okuyorum lise bitti diplomami henüz almadim ve askerligmi tecil etirmek istiyorum nasil tecil ettirmeliyim hangi evraklar gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.

  4. 38 yaşına kadar askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

    deyatlı bilgi için e posta atınız. ukraynada.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir