2016 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımları

2016 Yılı Jandarma Uzman Erbaş Alımları

Jandarma bilirkişi erbaş olmak arzulayan silâhaltındaki erbaş ve askerler üzere j. Gn. K.Lığı bilirkişi erbaş alışı hakkında birliklere talimat yayınlayarak, bilirkişi erbaş olmaya hevesli erbaş ve askerlere emrin tebliğini talep eder. Hevesli erbaş ve askerler başvurularını Jandarma Gn. K.Lığının web sayfasından yapar ve vaziyeti aynı sürede ilk amirine iletir. Bilirkişi erbaş adaylık üzere internet başvurusunu müteakip silâhaltında yer alan erbaş ve askerlere amirleri vasıtasıyla nitelik evrakı ve öbür evraklar tanzim edilir. İmtihan takviminin açıklanması ile beraber, silâhaltındaki erbaş ve askerlere imtihanlara girebilmeleri üzere senelik izinlerine mahsuben yeteri denli izin verilir ve imtihana ulaştırılır.

Bilirkişi erbaş alış imtihanında başarıya ulaşmış olan erbaş ve askerler, birlikten alacakları sevk yazısı ile vazife icra ettiği birliğine en yakın er hastanesine sevk edilerek “uzman erbaş olur / olamaz” ibareli rapor aldırılır. Fiziki kafilik testini ve mülakatı başarı ile sunan adaylar, tanımlanan tarihlerde eğitim birliklerindeki eğitimlere alınır ve eğitimin bitimine müteakip yeni vazife yerlerine düzen edilerek mezun edilirler.

Terhis olmuş insanların bilirkişi erbaşlığa başvuruları j. Gn. K.Lığının web sitesindeki başvuru kısmının doldurulması ile gerçekleştirilir. Uygulanan başvuru ön başvuru şekilde kabul edilmektedir. Gerekli belgelerin tamamlanması ile beraber aday imtihana gireceği yere giderken gerekli evrakları de doğru olarak beraberinde götürmek mecburiyetindedir. Noksan evrak getirenlerin imtihan başvuruları geçersiz sayılır ve imtihana alınmazlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.