2015 Yılı Askerlik Sorgulama

2015 Yılı Askerlik Sorgulama

Vatani borçlarını gerçekleştirmek için belirli bir yaştan sonra önce yoklamalarına ve daha sonrasında da birliklerine çağrılan vatandaşlar, gerekli belgelerini ibraz etmeleri ile beraber celp dönemleri içerisinde göreve çağrılıp çağrılmayacaklarını beklemeye başlamaktadırlar. Hali hazırda başvurusunu gerçekleştirmiş olan adaylar 2014 yılındaki celp dönemi başvuru tarihlerini kaçırdıklarından dolayı büyük ihtimalle 2015 yılı içerisindeki dört dönemden birisine ihtiyaca ve  sıraya göre dağıtılacakları için 2015 Yılı Askerlik Sorgulama istekleri de şimdiden başlamış durumdadır. Her ne kadar ilk celp dönemi olan Şubat ayı içerisinde gerçekleşecek dağıtımlar hakkındaki bilgilere şimdiden erişmek mümkün olmasa da, kişiler sistemlerin aktif olacakları günü sabırsızlık ile beklemektedirler.

Gelecek yılın ilk celp dönemi olan Şubat ayı için sorgulama işlemlerinin ay başında gerçekleşmesi beklenilirken, E-Devlet kapısı sistemi üzerinden söz konusu merak edilen bilgilere direkt erişim sağlanabilecektir. 2015 yılı içerisinde değişmesi muhtemel mevzuatlar sonucunda celp dönemlerinin bildirilmesi ve açıklanması konusunda da farklılıklar yaşanma ihtimali bulunurken, bu tarz bir değişiklikte detaylı bilgilere de ilk olarak sitemizden erişmeniz mümkün olacaktır. Her sene olduğu gibi 2015 Yılı Askerlik Sorgulama sistemi de aktif olduğu ilk andan itibaren sitemizin duyuru kısmından siz değerli asker adayları ile paylaşılarak doğru ve nitelikli bilgiye ilk olarak sizin ulaşmanız da başarıyla mümkün olacaktır.

Uzun yıllardır olduğu gibi gerek 2015 Yılı Askerlik Sorgulama gerekse gelecek yıllardaki merak ettiğiniz tüm sistemler için sitemizin geniş ve güncel içeriğinden faydalanabilirsiniz. Askeri konulardaki gelişmeleri yakından takip eden yazarlarımız sayesinde tüm detaylara ilk olarak ulaşıp herhangi bir detayı kaçırmadan taze bilgilere sahip olan asker adayları, bu sayede asker öncesi bilmeleri gereken tüm püf noktaları kolaylıkla öğrenebilmektedirler.  Makalelerimiz içerisinden ulaşamadığınız konularda dilediğiniz an site görevlilerimiz ve yöneticilerimize taleplerinizi bildirerek cevaplara ulaşabilerek aklınızdaki tüm belirsiz kalmış noktaları belirgin hale getirebilirsiniz. 2015 Askerlik Sorgulama ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için sitemizi arzu ettiğiniz her an ziyaret edebilir ve sizler ile paylaştığımız üst düzey bilgilere ulaşmanın rahatlık ve mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. mehmet rizelioğlu dedi ki:

  askerlik tecilim ne zaman bitecek nasıl öğrenebilirim

 2. Şerafettin kont dedi ki:

  ben 1995 5.inci ayın 5şinde doğdum 2014 şubattın 17disinde muane oldum erken sevk dilekçesi verdim şubatta gidermiyim

 3. kerem yar dedi ki:

  Kolaygelsin ben 18/07/1996 nezaman askere gidecegim iyi günler..

 4. ahmet cem dedi ki:

  kolay gelsin ben 1996 dogumluyum nezaman askere gidecegim ;?

 5. uğur taş dedi ki:

  15/04/1996 doğumluyum askerlik muayeneleri ne zaman acaba öğrenebilirmiyim

 6. ferhat karayaka dedi ki:

  ben şubat gitcem askere yerim çıkınca kmsen ögrencem telefonmu esiyorlar yoksa askerlik şubesne gtcem çok merak ediyorum ne oıur yazın

 7. Ferdi Taş dedi ki:

  07.07.1994 doğumluyum.Okuyordum tecilimi 15.10.2014 tarihinde bozdurdum. Muaenemi oldum Şubat 4 te askersin dediler kütüğümde 95/1 gönderiyor acaba beni baska celbe bırakılır mı yoksa subatta askermiyim