Ana Sayfa Arama
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Zonguldak

Türkiye ve Zonguldak’ın önemli

Türkiye ve Zonguldak’ın önemli eğitim birliklerinden bir tanesi olan 2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ilin Devrek ilçesi sınırlarında yer alıyor. Devrek ilçe merkezinde olan eğitim birliğine ulaşmak için öncelikle Zonguldak’a ulaşmak gerekiyor. Şehir merkezine 52 km uzaklıkta olan birliğe karayoluyla rahat bir şekilde ulaşım sağlanabiliyor. Birlik, ilçenin otobüs terminaline 1000 metre uzaklıkta olduğu için yayan bir şekilde bile birliğe ulaşım sağlanabiliyor. Zonguldak’a havayoluyla gitmek de mümkündür. Bunun için de Zonguldak Havalimanı’nı kullanmak gerekiyor. Havalimanından Havaş servislerini kullanarak il merkezine, buradan da ilçe otobüslerine binerek 2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığına ulaşım sağlamak mümkündür.

Birçok acemi birliğine göre askerlerine oldukça geniş olanaklar sunan birlik içerisinde çok sayıda önemli tesis bulunuyor. Askerlerin boş zamanlarında keyifli vakit geçirebilecekleri playstation salonu ve internet kafe birlik içerisinde yer alıyor. Playstation salonunun 15 kişi, internet kafenin ise 21 kişi kapasitesi bulunuyor. Akşam saat 21.00 e kadar açık olan bu mekanlara isteyen her asker rahatlıkla gidebiliyor. Ancak kapasitelerinin düşük olmasından dolayı askerlerin birkaç saat önceden giderek isimlerini görevli askerlere yazdırmaları ve rezervasyon yaptırmaları gerekir. Birlikteki askerlerin masa tenisi oynayabilmeleri için iki adet masa tenisi kordu da vardır. Aynı şekilde burayı kullanmak isteyen askerlerde istedikleri zaman masa tenisi oynayabiliyorlar. Ayrıca askerlerin boş zamanlarında oturup televizyon izleyebilecekleri ve dinlenebilecekleri er gazinosu da bulunuyor. Er gazinosunun kapanışı ise 22.00 civarında oluyor. Özel programların olduğu günlerde ise komutanların izin vermesi durumunda er gazinosundan daha geç saatlere kadar yararlanılabiliyor. Bunun dışında askerlerin boş zamanlarında futbol, basketbol ve voleybol oynayabilecekleri özel alanlar da 2.Jandarma Eğiştim Tabur Komutanlığı sınırları içerisinde mevcuttur.

Temel askerlik eğitimini almak için 2.Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’na gidecek olan askerler, yemek ihtiyaçlarını güzel ve temiz bir yemekhanede karşılıyorlar. Ayrıca birlik içerisinde yer alan 10 farklı kantini kullanarak da askerler birçok ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyorlar. Bunun dışında köfte ve döner gibi yiyeceklerin bulunduğu küçük bir büfe de askerlere hizmet veriyor. Birlik içerisinde askerlerin rahat edebilmeleri için birçok ayrıntı düşünülmüştür. Bu ayrıntılardan bir tanesi de sağlık hizmetlerinin verildiği revirdir. Askerler eğitim birliklerinde yaşadıkları tüm sağlık sorunları için revire giderek sağlık hizmeti alabiliyorlar. Revirde askerler için birçok tetkik ve tedavi yapılma olanağı vardır. Ayrıca psikolojik yardıma ihtiyaç duyan askerler Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi’ne başvurarak da yardım ve destek alabiliyorlar. Askerlerin tıraş olabilmeleri için birlikte bir adet de berber salonu bulunuyor.

2. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı İletişim Bilgileri

Taburun İli: Zonguldak

Taburun Telefonu: 0372 556 90 45 – 0372 556 90 46 – 0372 556 90 47

 

Taburun Adresi: 2:Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı Devrek Zonguldak

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir