1996 Doğumlular Askere Ne Zaman Gidecek?

79

Askerlik görevini yerine getirmek için hazırlanan 96 doğumluların akıllarını karıştıran 21 yaş askerlik kanununda henüz net bir açıklama gelmemiştir.

96 Doğumlular Askere Ne Zaman Gidecekler ?

1996 doğumluların şuan da normal olarak 2016 yılında askere gitmesi beklenmektedir. Askerlik yaş kanunu ile ilgili olarak net açıklama gelmediği için 2016 yılı celp dönemlerinde asker adayları acemi birliklerine yani sevk edilecekleri eğitim merkezlerine teslim olmaya başlayacaklardır.

Askerlik yaş kanunu ile ilgili olarak açıklama gelirse şayet 96 doğumluların askerlik tarihlerinde değişiklik olacaktır. Değişiklik yapıldığında askerliksorgulama.com sitemiz üzerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

79 Soru ve Cevap

 1. 15.01.1996 Doqumluyum 2016Da Ocak Aylarında Allahın ıznıyle Namusumuzu koruyama gideceqim Ve kanun deqişmesini istemiyorum yasımız qeri atılmasın askerliqimiz hemen de gellsin komondo olmak ıstıyorum savasmak isitiyorumm ..

 2. 1996 dogumluyum nezaman muayene olucam aca acikogretimlise sine devam etmekteyim askerde sozlesmeli erbas olabilirmiyim

 3. 19.01.1996 doğumluyum muayenem ne zaman başlıcak ve celpi öğrenebilir miyim yardımcı olursanız teşekkür ederim

  • Merhaba, askerlik evrakları bazen gelmeyebiliyor. Siz askerlik şubesine bizzat giderek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 4. 29.05.1996 Ankara doğumluyum 5 ocak tarihinde Ankara Mamak Asker alma Şubesine gittim ama muayene daha başlamadı dediler !

 5. 10.11.1996 dogumluyum erken muayene olmanın erken gitme gibi bir şansı varmı ve birde benim dogum yerim aksaray eskil ben konyada yaşıyorum eskil genelde 4 tertip göt tertip gönderir konyadan karatay belediyesi 1 gönderir yabancı şubeye gidip karatayla gönderirlermi.

 6. 06.07.1995 dogumluyum muayene zamanim gectimi ünüversite okuyordum biraktim okul bnim adima tecil ettirmis olabilirmi biçbir evrak veya yoklama gelmedi bana yardımcı olursanız sevinirim.

  • Okuldan ayrıldıktan sonra teciliniz kalkmış olabilir. Evrakları beklemeyin gelmeyebilir. Bizzat askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmalısınız.

  • Muayenenizi Mayıs ayı gibi şubeye giderek yaptırabilirsiniz, muayene işleminizden sonra askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

 7. admin bana yardımcı ol ya 03.05.1996 doğumluyum ne zaman muane olucam ne zaman askere gidicem hangi celp dönemine denk gelicem ? yardımcı olursansa sevinirim tşk

 8. merhaba ben 10.11.1996 dogumluyum mayısta muayene oldum kendi celp dönemim 4 tertip ama erken tercih yaptım 04.02.2016 şubat yazdılar şubatta gitme ihtimalim yüksekmi .

  • Merhabalar, Yüksek ihtimal gidebilirsiniz. Fakat size verilen belge muhtemel sevk belgesi kesin tarihi celp dönemlerinde takip ediniz.

 9. 24.09.1996 Doğumluyum askerlik şubesine gittim muane oldum erken gitmek için şubat mart mayıs seçeneklerini felan isaretledim ocakta gelin belli olacak dediler ocağın 2 sinde gittim ocağın 20 sinde gelin belli olur ne zaman gideceğiniz dediler sizce ne zaman giderim admin tesekkur ederimmm.

  • Merhabalar, askerlik yaşınız gelmiş en yakın zaman diliminde askerlik şubenize gitmenizi ve muayane olmanızı tavsiye ederiz. Muayane sonrasında size verilen muhtemel sevk belgesindeki tarihi beklemenizi öneririz.

  • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiştir.Teciliniz yok ise en kısa zamanda askerlik şubenize giderek muayane olmanızı tavsiye ederiz.

 10. Meraba ben 17.08.1996 doğumluyum muane ne zaman olcam lütfen. Bana yardımcı olun birde şubata ayında muane oluyormu lütfeny yardımcı lolun

  • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiştir, eğer hiç bir tecil hakkınız yok ise acilen muayane olmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde para cezası alabilir asker kaçağı durumuna düşebilirsiniz.

 11. Merhabalar, size tavsiyemiz en yakın askerlik şubenize giderek muayane olmanızdır. Kendiniz gittiğiniz için en hafif maddi cezayı alabilirsiniz.

 12. Merhabalar en yakın askerlik şubenize giderek muayane olabilirsiniz kendiniz gittiğiniz için en düşük maddi cezayı alabilirsiniz.

 13. 28/09/1996 doğumluyum ama şuan üniversite okuyorum ama tercihmi bozduracam ne zaman muayene olacam ve ne zaman askere giderim

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here