1995 Doğumluların Askerlik Yerleri

1995 Doğumluların Askerlik Yerleri

2015 yılının başlaması ile birlikte 1995 yılında doğmuş olan erkek vatandaşların zorunlu askerli görevlerini meydana getirmeleri için gerekli olan yaş sınırı da aşılmış durumda. Her ne kadar çoğu kişi eğitim durumu nedeni ile ilerleyen yıllara tecil işlemleri gerçekleştirse de, bu tarz bir engeli ya da herhangi bir sağlık problemi bulunmayan asker adaylarının Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım olarak belirlenen dört ayrı celp süreci içerisinde acemi birliklerine teslim olmaları mümkün hale gelmekte. 1995 Doğumluların Askerlik Yerleri konusunda akıllarında soru işaretleri bulunan ve söz konusu bilgilere nasıl ulaşılacağını öğrenmek isteyen on binlerce kişi de her gün çevrelerindeki bu konuda bilgi sahibi olabilecek kişilere ya da internet sitelerine danışmakta. Mevcut sorgu işleminin günümüzde E-Devlet sistemi vasıtası ile saniyeler içerisinde sona erecek biçimde gerçekleştirilmesi mümkün.

Hali hazırda E-Devlet sistemi kullanılmamış ise yurdun dört bir yanındaki herhangi bir PTT şubesini ziyaret edecek olan adaylar, nüfus cüzdanlarının ibrazı ile birlikte kendilerine özel olarak sunulacak şifre ile birlikte ekstra bir işleme gerek duymadan hesaplarına giriş gerçekleştirebilecekler. Söz konusu sayfanın işlemler kısmında yer alan ASAL başlığı üzerinden sorgularını meydana getirebilecek olan adaylar, 1995 Doğumluların Askerlik Yerleri hakkında merak ettikleri bilgilere bu şekilde erişim sağlayabileceklerdir.

Sorgular İçin Nisan Ayı Beklenmeli

Her ne kadar bu konuda büyük bir sabırsızlık mevcut olsa da an itibari ile en erken celp dönemi olan Mayıs ayı için dahi Nisan ayının 22’si ilâ 28’i arasındaki bir günü beklemek gerekmekte. 1995 Doğumluların Askerlik Yerleri hakkındaki detayların açıklandığını sitemiz üzerindeki güncel haberler sayesinde de takip edebilecek adaylar, E-Devlet sistemine giriş gerçekleştirerek kendilerine sorulan ufak bilgiler doğrultusunda detaylarına erişeceklerdir.

Bu ve buna benzer tüm sorgu işlemleri hakkında bilgilere ya da güncel haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 1995 Doğumluların Askerlik Yerleri ve diğer haberler hakkındaki açıklamalara bir an önce ulaşmak ve herhangi bir yanlış bilgi ile uğraşmadan daima doğruları öğrenmek için sizler de sitemizi aralıklarla ziyarete devam edebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. hasan dedi ki:

  95/2 belli oldumi arkadasla

  1. admin dedi ki:

   Henüz belli olmadı 20 Nisan gibi belli olması bekleniyor.

 2. ŞAHAN sahanergun@hotmail.com dedi ki:

  ben 1995 doğumluyum erken sevk tercihi yaptım. benim şuben ağıstos gönderiyor. fakat ben erken sevk istedğim için mayıstdada gidebilme ihtimalim olduğunu söylediler. sizce mayısta gitme ihtimalim yuzde kaç. bilgisi olupda yardımcı olandan allah razı olsun

  1. admin dedi ki:

   %40 gitme ihtimaliniz olacaktır Şahan bey.

 3. Anonim dedi ki:

  Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Konya

 4. ismet ulaş dedi ki:

  1991 doğumluyum b grubu olarak gidiyorum bir tek benmi balıkesire gidiyorum gruplarda hi,ç döremedim.

 5. Şahan dedi ki:

  Bana Şubbat’ta Giderisin Dediler Olmadı Askeri Şubeye Gittim Bana Kesin Olarak Mayıs’ta Gidecen Dediler Ve Mayıs Ayı Geldi Herkesin Yeri Beli Olmuş Ve Benim Henüz Yerım Beli Olmamış..Bunun Nedeni Ney Bir Açıklama Yapabilrmisin Bİzde Neden Böyle Oldugunu Anlayalım Bi Zahmet 😀

  1. admin dedi ki:

   Bir sonraki celp dönemine kalmış olabilirsiniz Şahan bey.

 6. Emre dedi ki:

  Arkadaşlar ben 95-3 gidiyorum neresi çıktığı ne zaman belli olur acaba bilen varsa yazabilirmi şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Emre Bey,

   95/3 doğumlu asker adaylarının askerlik yerleri Temmuz ayının 15’den sonra açıklanacaktır.