1995 Doğumluların Askerlik İşlemleri

1995 Doğumluların Askerlik İşlemleri

İçerisinde bulunduğumuz yılın başlangıcından itibaren 1995 doğumlu kişilerin zorunlu askerlik süreçlerine başlamaları mümkün hale gelmişken, hali hazırda 1996 yılında doğan müsait adaylar da gelecek sene görevlerine başlayabilmeleri için şubeleri ziyaret ederek evrak teslimlerine başlamış durumdalar. Herhangi bir sebepten geçen sene itibari ile tecil ya da başvuru işlemlerini gerçekleştirememiş 1995 doğumlu kişilerin ise vakit kaybetmeden herhangi bir cezai yaptırım ya da benzeri problem ile uğraşmamak için yoklamalarını ve göreve başvuru yapacaklar ise sağlık kontrollerini gerçekleştirmeleri gerekmekte. 1995 Doğumluların Askerlik İşlemleri her ne kadar an itibari ile geç kalmış olarak görülebilse de, herhangi bir korku ya da benzeri sıkıntıya sahip olmadan bir an önce birliklere ziyaretlerin yapılması tavsiye edilmekte.

1995 Doğumluların Askerlik İşlemleri içerisinde kişilerin nüfus cüzdanlarının aslının, varsa sürücü belgelerinin aslının ev on ilâ on iki adet arası vesikalık fotoğraflarının yanlarında bulunması gerekmekte. Her ne kadar bilgi işleme konusunda dijital sistemlere geçiş büyük bir hızla devam etse de, fiziksel belge depolaması konusunda hali hazırda kanıtlayıcı belgelere duyulan ihtiyaç, kişilerin eksiksiz biçimde hüviyetlerinin ibrazını zorunlu kılmakta.

İşlemlere Bir An Önce Başlanması Zaruri

Genellikle yoklama dönemlerini herhangi bir sebeple bilinçli ya da bilinçsiz biçimde kaçıran kişiler cezaya uğrayacakları korkusu ile uzun süre şubelere ziyaret gerçekleştirmezken, herhangi bir kötü niyet mevcut olmadığı sürece bu işlemin geç de olsa gerçekleştirilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. 1995 Doğumluların Askerlik İşlemleri için uygun zaman geride kalmış olsa da daha fazla vakit kaybetmeden yoklamanın yapılması ve gerekli belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir.

1995 Doğumluların Askerlik İşlemleri ve benzeri işlemler hakkında güncel detaylara ulaşmak ve uygun zamanlar konusunda bilgi sahibi olmak için sitemizi düzenli aralıklar ile ziyaret edebilir, böylece güncel makalelerden ve haberlerden fayda sağlayabilirsiniz. Her gün ziyaret gerçekleştiren binlerce asker adayı ile yapacağınız sohbetlerde karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz gibi, makale ve haberler üzerinden gideremediğiniz sorularınızın yanıtlarını da editör ve yazarlarımıza danışarak kesin ve net biçimde öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Murat dedi ki:

    İyi geceler ben 26/05/1995 doğumluyum tecil hakkım 31/12/2017 de bitiyor.Kardeşim 1997 kasım doğumlu.Ben istediğim üniversite tutmadı. Kardeşim askere gitmek istiyor ama ailemiz ikimizin aynı anda gitmesini istemiyor. Kardeşim askere gidip ben bir sene daha tecil hakkım olur mu ? Bende o sırada üniversite sınavlarına çalışacağım. Böyle birşey mümkün mü?