1995 Askerlik Sorgulama

1995 Askerlik Sorgulama

Vatani görevlerini ifa etmek için herhangi bir engele takılmayan 1995 doğumlu Türkiye vatandaşları, bu yılın başından itibaren gerçekleşecek dört ayrı celp döneminden birisinde birliklerine teslim olmanın heyecanını yaşamaktalar. Hali hazırda Şubat dönemi geride kalmışken şimdi de gözler Mayıs ayında gerçekleşecek ikinci celp dönemine çevrilmiş durumda. 1995 Askerlik Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için adeta gün sayan asker adayları, yurdun dört bir yanındaki birliklerden hangisine teslim olacaklarını öğrenerek görevleri öncesi son hazırlıklarını meydana getirmeyi beklemekteler. Yakın geçmişten bu yanadır kullanılan E-Devlet sistemi marifeti ile herhangi bir bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden kendilerine özel hesaplarına giriş yapabilen kişiler, detaylarına zahmetsizce ulaşarak görevlerini hangi birlikte gerçekleştireceklerini öğrenebilecekler.

Nisan ayının 22’sinden sonra başlaması planlanan 1995 Askerlik Sorgulama işlemlerinin büyük ihtimalle 24’ü ilâ 28’i arasındaki bir gün aktif hale geleceği belirtilmekte. Eski sistemlerde kimi zaman günler alabilen sorgu işlemlerinin günümüzde bu denli pratik ve kolay hale gelmesi sayesinde kişilere özel işlemlerini tamamlayabilmek için yeterli zaman da kalabilmekte.

Sorgulamayı Yapmak İçin E-Devlet Şifrelerinizi Bir An Önce Edinin

Söz konusu E-Devlet sistemi üzerinden yalnızca askerlik değil, akla gelebilecek onlarca kamusal işlemin yapılabilmesi nedeni ile hesapların şifreleri ancak kişinin bireysel başvurusu ve nüfus cüzdanının aslının ibrazı ile takdim edilebilmekte. 1995 Askerlik Sorgulama sürecinin başlaması ile birlikte daha önceki zamanlarda söz konusu şifrelerini PTT şubelerinden temin etmemiş kişilerin meydana getirebileceği yoğunluk göz önünde bulundurularak Nisan ayının üçüncü haftasını beklemeden şubelere ziyaret gerçekleştirilmesi ve şifrelerin alınması önem arz etmektedir. Her ne kadar dakikalar içerisinde sonlandırılabilinen bir işlem olsa da yine de gereksiz zaman kaybı yaşamamak ve olası son dakika sorunları ile uğraşmamak için şifrelerin vakit kaybedilmeden edinilmesi tavsiye edilmekte.

1995 Askerlik Sorgulama ve diğer tüm senelerin sorguları konusunda aklınıza takılan tüm soruları sitemiz içerisinde yer alan detaylı ve güncel makaleler üzerinden öğrenebilirsiniz. Sizler de kutsal vatan göreviniz öncesinde aklınızdaki soru işaretlerini sitemiz aracılığı ile ortadan kaldırma şansını yakalayın.

Not: 95 doğumlu asker adayları 2015 yılı celp dönemlerinde askere gideceklerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.