1. Jandarma Er Eğitim Taburu – Aydın

1. Jandarma Er Eğitim Taburu – Aydın

1. Jandarma Er Eğitim Taburu Hakkında Bilgiler

Aydın ili Türkiye’nin batısında Ege Bölgesi’nde yer alan gelişmiş bir şehirdir. Şehri bugünkü gelişmiş konumuna getiren önemi özellikle Yunan medeniyetlerinin bölgedeki hâkimiyeti ile kendini göstermeye başlamıştır. Roma İmparatorluğu döneminde özellikle birçok fikir ve sanat adamı Aydın’da yetişmiştir. Tarihte büyük Ege depreminde yıkılan şehir daha sonra tekrar inşa edilmiştir. Bu dönemden sonra da birçok farklı medeniyet burada hükümdarlıklarını kurmuş ve şehrin inşa edilmesine katkıda bulunmuştur. Bu medeniyetler arasında Persler, Spartalılar, İyonyalılar, Lidyalılar bulunmaktadır. Bu dönemlerde inşa edilen antik kentler ve mimari eserler günümüzde Aydın ve ilçelerinde ziyaret edilen tarihi ve turistik alanların varlığını oluşturmaktadır.

Aydın ve çevresi askeri anlamda da önemli bir yere sahip olan alanlar arasında yer alır. Şehirde bulunan 1. Jandarma Er Eğitim Taburu askerlerin acemi birliklerini tamamlayabilecekleri birliklerden biridir. Birlik içinde sunulan imkânlar askerlerin burada getirimli ve sağlıklı bir eğitim alabilmeleri için düzenlenmiştir. Sosyal imkânlar ve sağlık imkânları açısından askerlerin gereken ihtiyaçlarını karşılayabildikleri 1. Jandarma Er Eğitim Taburu askerlerin gündemden ve sosyal hayatlarından uzaklaşmamaları için bir adet bilgisayar ofisinde hizmet sunmaktadır. Bu bilgisayardan er ve erbaşlar ücret karşılığında faydalanabilirler. Askerlerin parasal işlemlerini yapabilecekleri Garanti Bankası şubesi yer almaktadır. Şubeden kart çıkartmak isteyen askerler birliğin gerekli şubesine başvurarak bankadan ücretsiz kart sahibi olabilirler. Kışla içinde bulunan para çekme amacıyla kullanılan ATM’den acemi erler paralarını kolaylıkla çekebilirler.

Askerlerin gündem ve sosyal hayatlarından uzak kalmamaları amacıyla bölük amfilerinde televizyon izlenebilmekte olup belirli saatlerde buna izin verilmektedir. Bu da genellikle askerlerin istirahat saatlerinde gerçekleşen bir durumdur. Televizyon izlenmesinin yanında askerlerin değerlendirebilecekleri bir de kütüphane bulunmakta olup askerler buradan istedikleri kitapları kayıt altında alarak okuyabilirler. Bu şekilde askerler kültürel anlamdaki gelişmelerine de askerlik hayatları boyunca ara vermeden devam edebilirler. Ayrıca askerlerin aileleri ya da arkadaşları ile yapacakları telefon görüşmelerinde kullanabilecekleri 53 adet ankesörlü telefon da bulunmaktadır. Askerler kantinden alabilecekleri kontör kartları ile bu ankesörlü telefonlardan görüşme yapabilirler.

Askerlerin sağlık problemlerinin çözülebilmesi için de Muayene Merkezi bulunmaktadır. Buradan acemi erler ve erbaşlar gereken durumlarda faydalanabilirler. Askerlik hayatı boyunca özellikle farklı şehirlerden buraya gelen acemi erler iklim koşullarına uyum sağlayana kadar genellikle bazı sağlık sorunları yaşamaktadırlar. Bu tür sağlık sorunlarında askerler Muayene Merkezi’ndeki askeriye doktorlarından yardım isteyebilirler. Askerlerin yaşayabilecekleri psikolojik rahatsızlık ya da bunalımlardan dolayı da yardım alabilecekleri bir Rehberlik ve Danışma Merkezi bulunmaktadır. Yeni girdikleri ortamlara uyum sağlamakta sorun yaşayan erler bu aşamayı sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için danışma merkezinden yardım alabilirler.

1.Jandarma Er Eğitim Taburu İletişim Bilgileri

Bulunduğu İL: Aydın
Telefon Numarası: 0 256 213 40 02
Adres: 1’inci Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı – Aydın

YORUMLAR

 1. ceren dedi ki:

  merhaba usta birliğini ne zaman ögrenebiliriz

 2. Büşra dedi ki:

  Aydın’da acemilik yapan bir askerin usta birliği nereye çıkar ?

 3. Arzu dedi ki:

  97/3.b.gurubu giden asker yemin kaç ayda yemin edecek.

 4. murat dedi ki:

  97/4 aydın jandarma acemi birliğimidr . genellikle usta birliği nereye çıkıyor bilgisi olan cevaplasın lütfen .

 5. Celal kepce dedi ki:

  97/4b gidecek olan varmı kastamonudan

 6. İbrahim Günel dedi ki:

  Bana Hatay 4 yol cktı