Tecillimiyiz ?

Tecillimiyiz ?

1529
6

Türkiye’de askerlik her erkek bireyin yapması gereken zorunlu bir görevdir. Ancak bazı durumlarda bu zorunlu görev ertelenebilir veya bu görevden muaf olma durumları söz konusu olabilir.

Askerden Muaf Olma Durumu

Herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile TSK tarafından belirli muayenelerden geçen bireyler, askerliğe elverişsiz bulundukları taktirde askerden muaf olma (Çürüğe Ayrılma) durumu olabilmektedir.

Askerlik Erteleme (TECİL)

Askerlik erteleme olarak ta bilinen Tecil durumu ise bazı durumlarda geçerli olur, en başta eğitim süreci olan bireylerin askerlik zamanları gelmesi durumunda askerliklerini belirli süre aralıklarında erteleyebilme durumlarıdır.

Tecillimiyim? diye merak eden asker adayları, e-devlet askerlik durumu sorgulama alanını kullanarak durumları hakkında bilgi alabilecekleri gibi en yakın askerlik şubelerine bizzat başvuru yaparakta durum bilgisi alabilirler.

Sitemiz üzerinden yetkili arkadaşlarımıza sorulmuş bazı tecil sorularına alt kısımdan ulaşabilir, sizlerde aklınıza takılan soruları konu altından site yönetimindeki arkadaşlarımıza sorabilirsiniz.

 • Merhaba, ben şuan sdü üniversitesinde hazırlık okuyorum bölümüm 2yıllık turiz işletmeciliği..askerliğim 2013 il ayında bitmişti ama şuan sdü okumaktayım..acaba bu askerlik işlemleriyle üniversitem mi ilgilenniyor yoksa ben bi ilgilenicem.
 • Merhaba ben 22 08 1996 tı doğumluyum lise mezuniyim ama okula tekrardan devam edecem tecil edebilir miyim?
 • Ben tecil ettirdim ama eve tekrardan kağıt gelmiş, ne yapmalıyım?
 • Iyi gunler 24.03.97 dogumluyum . Acik ogretim lisesinden bu sene mezun olucam .( yaklasik 15 gun sonra).ayni zamanda lys ye giricem .tecil islemleri icin ne yapmam gerekiyor. simdiden tesekkurler .
 • 11.11.1997 doğumluyum ben ne zaman askere gidiyorum? Benim evime kağıt gelmedi okuyorum ve tecil ettirmedim?
 • Merhabalr 2 yillik unv ogrenciyisim 2. Siniftayim fakat yeniden sinava girip 4 yillik unv kazandim askerligi tecili uzar mı?
 • 27 aralık 1997 dogumluyum lise son ögrencisiyim askerlik kagıdı geldi suan icin tecil ettirmeme gerek var mı yoksa üniversitede otomatik tecil edilecek mi?

6 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. Utente Anonimo26/06/2009 Un riconoscimento piu’che meritato, un tributo alla serieta’ e alla competenza. E dato che sono convinta che gli slogan siano anche la proiezione della personalita’ di chi li crea, c’e’ dentro molta priaessionalotf’ e determinazione ( o cosi’ o ………) e l’equilibrio indispensabile che permette di lavorare seriamente ma senza montarsi la testa (liscia, gassata o……)! Un saluto cordiale da Eli

 2. 21 yaşındayım üniversiteden kaydımı sildırdım ve unıversiteye tekrar hazırlanıyorum e devlete girdiğimde yoklamaya tabidir yazıya şimdi ne olacak lise diploması ile tecil yaptırabilirmiyim

 3. Sorunuz çok kısa sürede cevaplanacaktır. Gün içinde sitemizi takip ediniz.

  2 ay önce trafik kazası geçiemirmişim beyin kanaması geçirmişim kasımda askere gidecektim ayın 3 nde askeriye hastane sevk etti beyinden filim çektiler ameliyatlıfelan değilim ama devamlı uyumak istiyorum çok yorgunum 1 hafta sonra askere alırlarmı yoksa çürük raporumu verirler yoksa celp atlatırlarmı kasımın 3 ünde askere gidecem yoksa böyle düşmamı güldürcez yakışmazbize

Sorunuzu Alt Kısımdan Sorabilirsiniz...