Tecilimi Nasıl Uzatabilirim?

17
4633

Merhabalar, ben haziran ayında 4 yıllık üniversiteden mezun oldum. 2017 ye kadar tecil olduğumu biliyorum fakat, mezuniyet sonrası askerlik şubesine tecil konusunda hiçbir başvuru yapmadım, asker kaçağı oluyorum bu durumda? Eğer öyleyse, tecilimi Nasıl ve hangi belgeler le uzatabilirim? Teşekkürler.

Cevap: Merhaba, Tecil başvurusu yapmadığınız için teciliniz kalkmış olabilir, kaçak durumuna düşmeniz an meselesi olabilir, siz en kısa sürede bizzat askerlik şubesine diplomanız ile giderek işlemlerinizi yaptırınız.

17 Soru ve Cevap

 1. Benim askerlik tecil surem 2016 aralığına kadar fakat ben aöf kayıt yenilemesini yapmadım acaba su anda asker kaçağı olarak mi gozukurum yada 2016ya kadar devam eder mi tecilim .askere gidecek olursamda ne zaman giderim iyi gunler

  • Eğitim sürecinizin devam ettiğini belgeleyen evrağı askerlik şubesine bizzat götürerek askerlik erteleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 2. Merhaba benim tecilim 30.12.2017 açık öğretim okuyorum lise. 10 kredim kaldı. Ama ben 2018-2019 gibi tarihte gitmek istiyorum. Bu krediyi tamamlarsam üniversite varmi açık lise gibi 3 ayda bir sınav gibi. Varsa nasil kayıt olacam. Kayıt olursam nasıl tecil için ugrasacagim. Saygılarımla

  • Merhabalar, Açık öğretim de üniversite de vardır, lise den sonra açık öğretim bürolarından kayıt yaptırabilirsiniz. Üniversite öğrenciliğiniz ile de tecilinizi yaptırabilirsiniz.

 3. sayın Arkadaşlar Güncel Bir Soru Sormak İstiyorum Yardım Bekliyorum..
  1*- 4 yıllık Akdenız unı bıtırdım,
  daha sonrasında acıkdan da 3 e gecmıstım ama devam etmedım kaldı oyle
  2*- 2 yıllık hakkımı kullandım ve 2016 Haziran ayına kadar Tecilim var. Ve bitiyor Acı Acı Geliyor
  3*- 2015 Sonunda Ales ıcın sınava gırdım ve belırlı bır not aldım Onunda suresı 2016 Ocakda bıtıyormus kacırdım.
  4*- Dıger Basvuru zamanı 2016 Eylul deymıs o zamana kadar nasıl kurtarabılırım kendımı yakalanmamak ıcın ?
  5*- Şöyşe birsey sımdı 4 yıllık Akd mezunuyum, yıne acık ogretıme kaydımı yenılesem oradan devam etsem oluyor mu ıse yarar mı ?
  sayet bunlardan hıcbırı olmuyor ıse Askerlıgı uzatmak ıcın Rapor alınıyormus nasıl alınıyor neye ıstınaden alınıyor nereler verır bu kadar uzun suresı raporu *
  Acıl
  Tesekkurler

  • Merhabalar, askerliğinizi bu kadar erteletmek için her türlü yolu deniyebilirsiz. 5. sorunuzdaki gibi açık öğretim deki kaydınızı yenileterek 29 yaşınıza kadar tecil hakkınızı kullanabilirsiniz. Yüksek lisans ile 33 yaşınıza kadar tecil ettirebilirsiniz.

 4. Acikogretim lise ogrencisiyim. Tecilim 2017 de doluyor. Liseyi bitiremiyorum . liseyi bitiremedigim halde tekrar tecil ettirebilirmiym? Veya tecil suremi uzatabilirmiyim?

 5. Liseden mezun olduktan sonra uç yıl tecil hakkımı kullandım..tecilim bitiyor 2017ocakta iş kurdum bırakıp gidecegin kimse yok bedeli yasida vurmuyor 94dogumluyum üniversite sınavlarına girmedim askerliği nasıl uzatabilirim..yardımcı olursanız sevinirim..

 6. BEN UNİVERSİTE OKUYORDUM MADDI SIKINTILAR YUZUNDEN BIRAKMAK ZORUNDA KALDIM SENEYE DEVAM EDICEM YASIM 27 2 SENE DE OKULDAN MEZUN OLMUS OLCAM ANCAK TECILIM 29 ARALIKTA SON BULUYOR TECILIMI NASIL UZATABILIRIM

 7. Selamlar,

  Lisans diplomam ile 2 yıllık uzattım. Mayıs 25 itibari ile tecilim doluyor. 1 mart itibariyle ise yaşım 28 olacak. 1 yıl daha uzatma şansım varmıdır? ne yapmam gerekiyor? Aslında uzatmak istemiyorum ama borcumdan dolayı 1 sene daha uzatmam benim için iyi olacak.

 8. Merhabalar benim 2017 tarihimde tescilim bitiyor ve sınavlara hazırlanmak istiyorum tescilimi uzata bilirmiyim yoksa yaza kadar para cezasına ve asker kaçagı durumuna düşermiyim ?

 9. Ben 2 defa çene ameliyati oldum.
  Bir beyn tümörü birde zehirli guatr ameliyati oldum (doğuştan hipotiroid hastalığım var)
  Muaf sayılırmiyim

 10. merhaba benim askerliğim Şubat 2018 de gelior iki yıllık üniversite mezunuyum bunu uzatmak için ne yapabilirim yeni nişanlandim hiç tecil etmedim sadece Üniversite okuduğum için otomatik tecil edildi uzatmak için ne yapabilirim yaş Mayıs 1996

 11. İyi günler,
  Üniversiteyi bitirdikten sonra yüksek lisansa başvurarak askerlik süremi uzattım. Tecil sürem eylül 2018 e kadar uzatıldı. Yüksek lisansı tezimi veremediğim için bitiremedim. Tekrar yüksek lisansa başvursam askerlik tecil sürem uzar mı?
  Bilgi verebilir misiniz?

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here