Tecilimi Bozdurursam Hemen Askere Alınır mıyım?

19
4002

Soru: Merhaba, 2013 ekim ayında mühendislik fakültesinden inşaat mühendisi olarak mezun oldum. askerliğimi 2 sene sebepsiz olarak tecil ettirmiştim.

1.soru: Tecilimi hemen bozdurursam celp dönemini beklemek zorunda mıyım ?

2.soru: Askerliğimi kısa veya uzun dönem yapacağım tamamen şans mı?

Cevap: Merhaba, tecilinizi hemen bozdurursanız, Mayıs 2014 yılı celp döneminde askere alınma ihtimaliniz olabilir. Yani dediğiniz gibi celp dönemi beklemek zorundasınız.

Ayrıca askerliğinizi kısa dönem er ya da uzun dönem yedek subay olarak yapıp yapmayacağınız Tsk tarafından belirlenmektedir.

19 Soru ve Cevap

  1. Merhaba ben 2 yıllık okulumu ocakta bitirdim ama diplomam şubatta veriliyor diplomayı almadan gidebilirmiyim birde şuanda şubat tertibi gidiyo hemen alırlarmı mayısamı kalırım

  2. Meehabalar, BEN 84 dogumluyum ve hollandada ikamet ediyorum askerligimi daha yeni tekrardan erteledim sorum su. Ben aksaray dogumluyum ve askerligimi yapmak istiyorum direk kayitli oldugum ilin askerlik bürosuna gidip teslim olsam hemen askere alinirmiyim yoksa celp doneminimi beklemem lazim yada bunu hangi makamlara önceden bildirmem lazim beni bu konuda bilgilendirirmisiniz. Dimdiden tesekkurlerimi sunar vede iyi gunler dilerim

  3. Merhaba, 1990 doğumluyum, 01/01/2015’de tecilim bitti, ama üniversiteyi 17/02/2015′ te bitirerek 4 yıllık mezun oldum. Başvurumu yaparsam askere ne zaman giderim

  4. 14.04.2015 tarihinde tecilimi bozdurdum askere ne zaman giderim yada mayıs ayı için ayrıca dilekçe yazsam işe yararmı?

  5. Meraba 4 Kasım 2014 te tecilimi bozdurdum. ŞUbatta gidersin dediler çıkmadı. Mayısta gidersin dediler gene cıkmadı.Yaklasık 8 aydır Askere gitmeyi bekliyorum ne zaman giderim ne yapmam gerek ?

  6. 1. 30 eylül 2015 celp dönemi yazıyor. Ben memurum (4 yıllık mezunum). Celp dönemini en son ne zaman bozdurmam gerekiyor. kasımda askere gitmek istiyorum. 15 kasımdan sonra.

  7. Merhaba. Ben Lisans mezunuyum. 2015 de mezun oldum. Mezun olur olmaz şubeye gittim beni askere alin dedim. 2 sene tecil hakkimi kullanmadim. Şimdi yerim belli oldu. kasim celbindeydim ama 2. grup çiktim. Yerim belli oldu. Aralik 12’de kisa donem askerim. Ben bu durum da askerliğimi tecil ettirebilir miyim?

    • Merhabalar, Kesin sevk tarihiniz ve yeriniz belli oldu ise bu konu hakkında askerlik şubeniz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

  8. 17 ocak 97 doğumluyum . Tecil ettirtim bu sene ne zaman bozdurursam tecilimi , askere kısa sürede alınırım . Bilgilendirir iseniz sevinirim.

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here