Okul Askerliğimi Otomatik Tecil Eder mi?

2
1589

İyi günler. Ben 96 doğumluyum bu sene liseden yeni mezun oldum açık öğretimden üniversiteye kayıt oldum, fakat öğrenmek istediğim benim okul otomatik olarak tecil ettiriyor mu yoksa benim askerlik şubesine gidip tecil ettirmem mi gerekiyor?

Merhaba, eğitim gördüğünüz açık öğretim üniversitesi, siz okuduğunuz süre içerisinde askerliğinizi tecil etmiştir. Ancak siz okuldan mezun olduğunuz için askerlik teciliniz otomatik olarak kalkmış olabilir, bunun gibi bazı durumlar yaşanmıştır. Eğitim sürecinizin bitişi ile birlikte askerlik şubeleri tecili kaldırabiliyor, bu sebeple sizin yapmanız gereken en yakın askerlik şubesine giderek askerlik durumunuz hakkında bilgi almaktır. Durumunuzu öğrendikten sonra geç kalmadan tekrar tecil hakkınız var ise askerliğinizi tecil edebilirsiniz. Geç kalırsanız bu hakkınızı da kaybedebilirsiniz.

2 Soru ve Cevap

  1. Ben 92 doğumluyum ve üniversiteye hic kaydolmadim ve bu sene üniversiteye kayıt olmak istiyorum ancak yoklamaya gitmedim suan yoklama kacagi gözüküyo olabilirim okumak istiyorum tecil olmaz diyorlar okuma hakkın yok diyorlar lütfen yardımcı olurmusunuz .

    • Ayrıca 29 yaşına okuma hakkım var ama daha önce kayıt olmadim okuma yaşin geçmis diyor okusan bile tecil edemezsin diyorlar yardmci olurmusunuz ne yapmam lazm

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here