Mezuniyetten Sonra Yapılacak Askerlik İşlemleri

0
803

Mezuniyet Sonrası Askerlik İşlemleri: Temmuz ayında mezun oldum. Üniversiteden önce yoklamaya gittiğimde kilo sınırımın 116 olduğunu söylemişlerdi o zaman 113 kilo idim.Şu an 140 kiloyum bu yüzden çok üzerine düşmedim almazlar diye ne yapmalıyım. Kaçak durumuna düşmemek için. Şu an temmuz mezunu olduğum için herhangi bişey yapmadım.

Cevap: Merhaba, mezuniyetten sonra yapılacak askerlik işlemleri şu şekildedir.

  • Öncelikle hiç muayene olmadıysanız askerlik şubesine gidip muayene işlemlerinizi başlatmalısınız.
  • Muayene işleminden sonra mezuniyet belgeniz ile askerlik teciliniz varsa tecilinizi kaldırmalısınız.
  • Sonrasında askerlik şubesinin size vereceği evrakları doldurarak askerlik celp döneminizi bekleyebilirsiniz.

Ancak, sizin durumunuz kilo sorunu olduğundan askerlik muayenenize en kısa sürede giderek heyetin vereceği karara göre durumunuzun belli olmasını sağlayabilirsiniz.

1 Soru Cevap

  1. iyi günler,

    ben universiteyi kanadada bitirdim fakat askerlik işlemlerimi hiç yapmadım.Diplomamı aldım,Türkiyeden askerlik işlemlerimi yaptırabilecegim bi yer varmı? Yada ne yapmalıyım, beni aydınlatırmısınız?

    Tesekkür ederim

  2. Merhaba ben temmuz 2014 te mezun oldum ve üniversiteden aldığım geçici mezuniyet belgesi ile askerliğe başvurdum. Evime bir yazı geldi yazıda askerliğe başvurunuzda geçici mezuniyet belgesi ibraz etmişsiniz gerçek diplomanın kopyasını sevk tarihinizden önce gönderin demişler. Fakat benim üniversitem 1 yıldan önce diploma vermiyor bunu açıkladım onlara ilettim. Bir sorun çıkar mı yoksa kasımda askere alınır mıyım ? Almazlarsa diye korkuyorum…

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here